Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvónők! Ha ilyen problémáink...

Óvónők! Ha ilyen problémáink vannak, az mennyire jelent problémát majd az oviban?

Figyelt kérdés
Jövőre júniusban tölti a 3 évet a gyerekem és anyósom szerint akár nyáron már kezdheti az ovit nem kell szeptemberig várni. Én úgy tudtam hogy szeptemberben szokott indulni a nevelési év akkor vannak a beszoktatások. Nyáron az ovi is le szokott állni így nem tudom hogy hogy van akkor a beszoktatás. A másik hogy még nem sikerült elérnem nála hogy szépen asztalnál együnk. Tud egyedül is enni de olyan nincs hogy egyedül eszi meg az egészet. Reggeli vacsorára is falatokat csinálunk neki mert nem fogja meg a kenyeret hogy harapja. Mostanában viszont nem igazán akar enni és elég sokszor hisztizik hogy nem kéri nem ízlik. Min fél óra egy etetés az is pár falat. Sose tudtam azt elérni h szépen az etetőszékébe egyen ezért sajnos sokszor mese közben eszik de most már úgy se akar. Tudom, hogy oviba, bölcsibe asztalnál kell ülni és egyedül enni inni. De a kislányom fogalmam sincs hogy fog másokkal egy asztalnál ülni egyedül enni és a szabályokat megtanulni. A másik hogy még nem szobatiszta és nem akar se a bilire se a wcre ráulni. Ragaszkodik még a pelushoz de jelzi azért ha pisilt kakilt. Mennyire baj ha vki oviba is pelusos még az elején?
2022. okt. 27. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Szeptembertől kezdheti az ovit. Nyáron összevont csoportok vannak es egy óvónő, aki vigyáz rájuk, nem fogja a kiscsoportost tutujgatni. Anyósod butaságot beszél. Evést megtanulja az oviban. A szobatisztaság nélkül viszont általában nem engedik, hogy menjen. Lányom ezért nem kezdhetett szeptemberben, csak novemberben.
2022. okt. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

1 év.. Rengeteg idő. Minek görcsölsz most? Tudod mennyit fejlődik, változik egy gyerek 1 év alatt?


Anyósod pedig arra gondolt vélhetően, hogy sok főleg elsősorban falusi ovi megengedi, hogy nyáron a leendő kicsik benézzenek, az udvaron töltött idő alatt a többiekkel játszhassanak, - ismerkedjenek a környezettel, ne legyen annyira stresszel a leválás éles beszoktatás alatt. Nálunk pl ez abszolút bevett szokás.

De kezdeni, semmilyen formációban nem kezdhet nyáron.

2022. okt. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jövő szeptemberben kezdje az ovit és akkor pont érett is lesz rá, nem kell előre fosizni.
2022. okt. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy év, tudod te az mennyi idő...
2022. okt. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kis falusi óvodában, ahol nincs lehetőség bölcsire, 2,5 évesen kezdhetnek ha szoba tiszta, és betölti a 3 évet és a szülő dolgozni megy, már másnap mehet.
2022. okt. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szeptemberben kezdődik a nevelési év, akkor mehet oviba. Szerinted nyáron ki foglalkozik a kicsik beszoktatásával? Ne görcsölj, az egy év az még nagyon sok. Viszont a kanalat ismerje és tudja használni. Nagyon vicces mikor első nap a szájába teszem az evőeszközt és csak néz hogy ezzel most mit kell csinálni. Egy dadus.
2022. okt. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!