Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Veletek is kifizettetik, ha a...

Veletek is kifizettetik, ha a gyerek nem tud fejlesztésre menni?

Figyelt kérdés

Az óvodában régóta nyomasztanak, hogy vigyem mindenféle fejlesztésre a gyereket. Jár már amúgy focizni, mert azt szereti, meg tornázni (általános típusú torna), aztán elkezdett rajzolni-agyagozni, és most mozgásfejlesztő kellene. Természetesen ezt az óvoda nem biztosítja. A mozgásfejlesztés 6000 Ft/alkalom, kettőt javasolnak egy héten, ez közel 50 ezer lenne egy hónapban, ezt már nem bírom, így egy alkalommal járna hetente.

De most kaptam levelet, hogy előre kell fizetni a havi alkalmakat, és ha hiányzik, azt nem térítik vissza, mert nekik attól ugyanannyi a kiadásuk.

Nekem viszont ezzel az a bajom, hogy idén is sokat hiányzott betegség miatt az oviból, és biztos kiborulok, ha a semmire fizetek ki ennyi pénzt.

Az összes többire ha nem tud menni, ott nem fizettetik ki. (Pedig azok közül pl. a rajzolós nem is csoportos, hanem egyéni, és nyilván a csoportosnál is ugyanúgy készülnek - pl. foci -, ha eggyel-kettővel-hárommal stb. kevesebben vannak.)


2022. dec. 12. 14:45
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
82%
Lehet hogy most ez fájni fog, de őszinte leszek: téged palira vesznek ám. Szépen mondj nemet! A legtöbb ilyen abból él, hogy nyomasztja az anyukákat, hogy ez meg az OKVETLENÜL kell a gyerek fejlődéséhez, és utána meg azt se látod igazából mi történik ott, ami alkalmanként 6000 Ft.
2022. dec. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Nem fáj. Kíváncsi vagyok, mi az általános tapasztalat. Egyelőre nem vesznek palira, mert nem tetszik ez. A rajzolós 8 ezer/alkalom, egyedül jár, mégsem kéri, ha nem megy.
2022. dec. 12. 14:50
 3/31 A kérdező kommentje:
Csoportban járna erre a fejlesztésre amúgy. Azt többen mondták, hogy kellene, tehát biztos van benne valami, de ez a része kicsit mellbe vágó volt.
2022. dec. 12. 14:51
 4/31 anonim ***** válasza:
17%
Amennyiben jelentkezel valahova, akkor evidens, hogy akkor is fizetsz a foglalkozasert, ha nem viszed a gyereked. Ha nem akarod hetente kétszer vinni, akkor megkerdezed, van e lehetőség heti egyre, ha pedig nincs, akkor vagy nem viszed, vagy viszed kétszer.
2022. dec. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
8%
A rajzolosnal meg ha nem is kérik, hogy fizesd ki, illene, mert a te gyereked miatt van ott, vagy tartja fenn az idejét.
2022. dec. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Nem mindenhol evidens, mert ha az lenne, akkor máshol nem engednék el, ez az első, ahol kérik. Nem hiszem, hogy te fizetnél ott, ahol nem kérik hiányzás esetén.
2022. dec. 12. 14:56
 7/31 A kérdező kommentje:

"Ha nem akarod hetente kétszer vinni, akkor megkerdezed, van e lehetőség heti egyre, ha pedig nincs, akkor vagy nem viszed, vagy viszed kétszer." Jaj. Tényleg? Ez nekem is eszembe jutott, ezért írtam, hogy eleve csak hetente egyszer menne.

Nem ez volt a kérdésem.

2022. dec. 12. 14:57
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy jól értem, azt a munkát ami az óvoda feladata lenne, kiszervezik külső "képességfejlesztőknek" akik odamennek az oviba 6-8 ezer/fő díjért?
2022. dec. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom, máshol hogy van, de itt külső helyszínre küldenek, igen. Finommotorikus gondjai vannak.
2022. dec. 12. 15:05
 10/31 anonim ***** válasza:
45%

Nyilván ha te sem kapnál betegállományra pénzt, az is rendben lenne, ugye?

Ha nem, akkor meg is van a válasz

2022. dec. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!