Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy oldjátok meg az óvoda...

Hogy oldjátok meg az óvoda szünetet?

Figyelt kérdés

Nálunk 4 hét ovi szünet van. Abból 1 hetet szabin leszek, 1 hetet a férjem szabin lesz (ráadásul próbaidős, szóval így is elég necces volt neki ezt az egy hetet kivenni, de jelezte már az interjún, 1 hetet lesz az egyik barátnőm anyjával) marad egy hét, ahol már végképp nem tudjuk hova tenni. Nagymamák nincsenek. Kértem egy hét home officet arra a hétre már hónapokkal ezelőtt, erre elutasították ma, nem mehetek... Marad a kamu táppénz? Semmi más megoldás nincs? Kerestünk idős nénit aki vigyáz gyerekre pénzért (8 óra 25 ezer ft áron, tehát egy hétre 125 ezer ft) erre neki sem jó mégsem, mert eljár fixen egy családhoz napi 6 órában gyerekekre vigyázni, más értelmes embert nem találunk. Már az idegösszeomlás szélén állok. Ilyen kicsiknek tábor sincs sehol? Akár Budapest,tudom vinni ha kell, 18. kerben dolgozok. Ti hogy oldjátok meg ezeket?

Az őszi téli szünetre gondolni se merek.


2023. jún. 19. 21:09
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
95%
Nincs ügyeletes óvoda? Mert általában szokott lenni, ezért furcsa.
2023. jún. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
28%
Ősrégi probléma ez, és borzasztó, hogy még mindig nincs rá megoldás. Aki nem érintett az ügyben, az le se tojja, miként oldják meg a szülők az életüket ezekben a nehéz hónapokban.
2023. jún. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
79%

Őszi szünetet nem tarthat önkormányzati ovi. Azon ne aggódj.

Egyébként meg miért nem igényeltél ügyeletet?

Egyébként én 3 hetet veszek ki, ebből 1-et nyaralunk, férjem is 3-at és meg van oldva. A nagy 1 hét napközis tábor, 1 hét ügyelet, addig a kicsi simán oviban van.

2023. jún. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

Nem tarthat? Tavaly is volt, állami ovi..

Tavaszi nem volt. Őszi, téli volt.

2023. jún. 19. 21:21
 5/49 anonim ***** válasza:
92%

3-as, nálunk pl nincs ügyelet. A község egy szem ovija.

Nekünk egy hetet táborban lesz, nézz körül nálatok milyen lehetőségek vannak.

2023. jún. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
Nézem, nem látok 4 évesnek tábor, keresgéltem most
2023. jún. 19. 21:22
 7/49 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk is 4 hét a szünet.

Én 3 hetet leszek itthon, férjem 2hetet. 1 hét közös, abban lesz egy nyaralás.


Őszi/tavaszi szünet nálunk nincs, akkor nem kellett szabi. Telire meg táppénzen voltam, amúgy is betegen, még csak csalnom sem kellett.


Nagyszülő, baby szitter, barátnő stb nálunk sincs.

2023. jún. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
90%
Az enyém is 4 éves, úszás-foci táborban lesz. Sok lehetőség van már 4 éves kortól, nálunk legalábbis, gondolom Budapesten még ennél is több.
2023. jún. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 Derjaderja ***** válasza:
88%

Van ilyen kicsiknek is tábor csak sokszor már be vannak telve.

Amúgy ügyeletes óvi is van. Nálunk vám kerületi anyuka FB csoport, ott is lehet segítséget keresni.


Nálunk 4+5 hét (óvi és bölcsi), 5 hetet kivettünk ketten együtt, 2t napközis táborban van q 4 éves, 2t ügyeleten a bölcsis. Párom váltott műszakol, q nemszabis héten is a legtöbb napközben itthon van (pl van ahol péntek-vasárnap 24re van beosztva, ott hétfő-csüt tud rájuk vigyázni), ilyen maradék napokra meg barátok segítenek

2023. jún. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 Derjaderja ***** válasza:
80%
Nálunk is volt őszi szünet az óviban.
2023. jún. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!