Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy oldjátok meg az óvoda...

Hogy oldjátok meg az óvoda szünetet?

Figyelt kérdés

Nálunk 4 hét ovi szünet van. Abból 1 hetet szabin leszek, 1 hetet a férjem szabin lesz (ráadásul próbaidős, szóval így is elég necces volt neki ezt az egy hetet kivenni, de jelezte már az interjún, 1 hetet lesz az egyik barátnőm anyjával) marad egy hét, ahol már végképp nem tudjuk hova tenni. Nagymamák nincsenek. Kértem egy hét home officet arra a hétre már hónapokkal ezelőtt, erre elutasították ma, nem mehetek... Marad a kamu táppénz? Semmi más megoldás nincs? Kerestünk idős nénit aki vigyáz gyerekre pénzért (8 óra 25 ezer ft áron, tehát egy hétre 125 ezer ft) erre neki sem jó mégsem, mert eljár fixen egy családhoz napi 6 órában gyerekekre vigyázni, más értelmes embert nem találunk. Már az idegösszeomlás szélén állok. Ilyen kicsiknek tábor sincs sehol? Akár Budapest,tudom vinni ha kell, 18. kerben dolgozok. Ti hogy oldjátok meg ezeket?

Az őszi téli szünetre gondolni se merek.


2023. jún. 19. 21:09
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
70%

Szóval annyira anyukád sem akar vigyázni a gyerekre, de te arra számolsz hogy majd nyugdíjasként ő vigyáz rá...


Az esetből pedig tanultál.

Én mindig úgy csináltam oviban hogy vegig kértem az ügyeletet, aztán ha meg tudtuk oldani,akkor betelefonáltam az oviba hogy mégsem megy az adott héten, de legalább az ügyeleti helye mindig fixen megvolt.

2023. jún. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
84%

A jegyzőnél lehet panaszkodni, ha az ovi tavaszi/őszi szünetet akar tartani. Szabályellenes.

Olyan van csak, hogy olyan sok a nagyobb testvérrel rendelkezők aránya, hogy nem maradna gyerek, de ilyenkor se zárhat be önkényesen. Összevonás, megszervezés másik intézményben.

Nyári szünetre pedig az ügyelet biztosítása kötelező.

Hogy ahhoz másik településre kell vinni?

Igen, előfordulhat. Akkor is van.

2023. jún. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:
Akar, de nincs szabadság, havi 3-at kiírnak nekik mindig automatikusan, nyárra meg egy hetet, októberre már elfogyasztják nekik hogy az év végi hajrában ne mehessen senki. Nem fogok én harcba szállni egy multival, ő meg 63 évesen megint nem fog hidd el, ők még nem ebben a világban szocializálódtak, mondtam már neki, hogy mondja meg hogy neki nyárra kell több, ne írják ki januártól folyamatosan, állítja hogy nincs variálás. Tudom hihetetlen de sok 60-as ember többet dolgozik mint némelyik fiatal..
2023. jún. 20. 07:32
 34/49 anonim ***** válasza:
4%
Anyós, após, apuka? Róluk nem esik szó.
2023. jún. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:
Anyós halott, após halott, apámra meg nem bíznék egy plüsskutyát se nem hogy gyereket, megiszik napi 1 liter pálinkát 8 sörrel, inkább megyek akkor kamutáppénzre mint hogy vele legyen.
2023. jún. 20. 07:36
 36/49 anonim ***** válasza:
34%

Nagyon lehetetlen vagy ne haragudj, gyártod a kifogásokat. Mikor lemondtad az ügyeletet mit gondoltál?! Apád eddigre nem lesz alkoholista?! Vagy anyukád hirtelen a gyerekkel akar lenni? ! Vagy esetleg hogy a te szabadságaud számát megduplázzák?!

Mindenki mástól várod a csodát, de az hogy előre gondolkodj nem megy.

Jövőre ne vegyél ki eddigre 9 nap szabit, mivel kisgyereked van, meg kell oldani a nyarat, neked nyáron kell a szabi.

Most hogy a gyerek beteg várod megint a jövő hetet, hogy beszélj az ovival, hogy esetleg mégis kellene 1 hét ügyelet. Nem bírsz bemenni vagy felemelni a telefont és kikönyörögni azt az egy hetet?!

Ha már úgyis beteg most, akkor gondolom most is táppénzen vagy vele, akkor nem értem miért fog nyáron is egy hetet táppenzen lenni vele, ha már más megoldást nem bírtál összehozni.

Írtad hogy a sulis nyáriszünet megoldása jelenleg nem érdekel. Pedig jobb lenne ha nekiállnál rajta gondolkodni, mert mint látszik a dolgok megoldása nem az erősséged. Sejthetted hogy lesz óvodai szünet és meg kell oldani de te előtte 1 héttel itt vergődsz.

2023. jún. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
92%
Két lehetőséged van: besírod a gyereket egy hét ügyeletbe az oviba, ezt jó lenne már most elintézni vagy kamu táppénz. Esetleg a barátnőd anyját megkérdezheted, vállal-e plusz egy hetet a gyerekkel.
2023. jún. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
88%
Bébiszitter esetleg rendes, megbízható oldalakon keresztül vagy ovis anyukák? Nekem 4 kistesóm van, egy időben nálunk is probléma volt az ilyesmi. Részben megoldást jelentett, hogy másik gyerek átjött játszani valamikor - ilyenkor fel tudtuk mérni, hogy az illető szülő és gyerek mennyire felel meg a mi nevelési elveinknek, mennyire rugalmasak, ha még nem ismertük egymást, és cserébe pár nap játékért másik héten/napon mehetett játszani a mi gyermekünk hozzájuk. Illetve én körbenéznék a helyetekben fiatalabb bébiszitterek körében is, egy hétre lehet bevállalja valaki. Nekünk is volt szükségünk szitterekre, 3 "bejáratott" ilyen személyünk volt az évek során, pont amiatt, hogyha gyorsan kellett hívni valakit és az egyik nem ért rá, legyen más lehetőség is. Később is lehet szükség második, harmadik opcióra, ha nincs nagyszülő vagy egyéb segítség a családnál. Ha gondoljátok, én is szívesen beszélek veletek a lehetőségről, 22L, egyetemista lány vagyok.
2023. jún. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
67%

Egyedül neveltem a lányom. A munkahelyemen maximum 2 hét szabit tudtam egyben kivenni, így 2 hetet ügyeletben volt. Nekem a 2020-as covid pánik idején is be kellett járni dolgozni, így akkor is hónapokat járt az ügyeletes oviba. Most iskolás, szuper napközis tábor lehetesősége van a kerületnek. Szóval iskolás korban könnyebb lesz megoldani.

Szerintem próbálj meg beszélni az óvodavezetővel, hátha befér még az ügyeletbe.

2023. jún. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk úgy volt,hogy 1 hét szabi Nekem, 1 hét anyummal,1 hét nyaralás, 1 hét anyóssal.
2023. jún. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!