Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Buntudatom van, ti mit tennete...

Buntudatom van, ti mit tennetek a helyemben?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdi az ovodat egyszem gyermekem. Vissza kellene menjek dolgozni de nem akarok. Tobb mint 8 orat dolgoztam a ferjemnek mindegy azt mondta maradhatok is kulonben lenne itthon boven mit csinalnom. Pl a hazon is lenne mit javitgatni amit gyerek mellett 0-24ben nem tudok megtenni. Szivem szerint pihennek egy evet vagy fel evet mert ugy erzem szuksegem lenne ra szellemileg. Kinek mi a tapasztalata? Ket baratnomnek is megszunt a munkahelye nem tudtak vissza menni. Oszinten szolva irigylem oket mert igy nem kell magyarazkodniuk senkinek. Mindketten pont egy evig voltak otthon mig talaltak munkat es ki vannak simulva mar dolgoznak ujra. Ja es mindketten 6 oraban mentek el dolgozni. Erzett meg valaki igy?
2023. júl. 23. 13:41
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
96%

Én visszamentem dolgozni, mert várták vissza, jó a munkahelyem és jól keresek. De ez én vagyok.


Te dönts úgy, ahogy neked tetszik, a férjednek és a gyereknek tartozol "elszámolással".

2023. júl. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
56%
Hát ha nem zavar hogy kitartanak akkor hajrá. Engem zavarna.
2023. júl. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
81%

Nekem sem volt hova visszamennem. De felcsaptam a netet és kerestem.

Nekem minden bajom lett volna, ha itthon vagyok konkrétan 0 bevétellel (hiába éltünk volna el csak férjem fizujából is).

Egyszerűen haszontalannak éreztem magam abban a 3 hétben is, mire elkezdtem dolgozni.


Így is kisimult vagyok ahhoz képest, mint még a gyerekkel otthon voltam.

2023. júl. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem elég sokan éreztek már úgy, hogy épp nincs kedvük dolgozni. De elég kevesen tehetik meg. És akkor vannak olyanok is, akik szeretik a munkájukat, csak elfáradnak.

Azért, amit már írtak, nem annyira biztonságos egy lábon állni egy háztartásnak, mert ha apu kiesik bármiért (betegség, halál, tartós munkanélküliség, válás), akkor megszívjátok mind. A kapcsolat is keveseknél bírja azt az felállást, ha az egyik csak hozza a pénzt, a másiknak meg cserébe ki kell szolgálni - illetve valahol ez működik, kielégítő a feleknek, máshol gyorsan hatalmi harc lesz belőle.

Azt sem tudjuk innen megítélni, mennyire lenne ez hasznos neked, tényleg kipihennéd magad és ehhez kell-e egy egész év. Vagy fel tudnád használni az idődet önfejlesztésre, új célok megvalósítására vagy a végén csak még nehezebb lenne visszaszokni, munkát találni, ami inkább depressziót, magányt, bezártságot és a haszontalanság érzését hozná magával.

2023. júl. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
61%

Hát ez a te döntésed. Engem zavarna, ha el kéne tartani és otthon lógatnám még 1 évig a lábam, miután már 3 évet otthon ültél.

Én 2 év után visszamentem, mert fontos, hogy érdemi munkát végezzek és ne itthon lógjak.

Arróp nem beszélve, ha a pároddal történik valami (lelép, baleset éri, kirúgják) akkor mit csinálsz?

2023. júl. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:
4 mindenkepp fejlesztenem magam. Azaz 1 ev sem biztos csak most azt erzem faradt vagyok es nem erem magam utol semmivel. Nem tudom elkepzelni hogy tobb mint 8 orat dolgozzak plusz 1 ora oda 1 ora vissza. Mikor leszek a csaladommal?
2023. júl. 23. 14:08
 7/46 A kérdező kommentje:
5 en nem logatom itthon a labam hanem fozok takaritok foglalkozok a gyerekkel ez egy estig tarto muszak.
2023. júl. 23. 14:10
 8/46 anonim ***** válasza:
93%
Akkor miért nem keresel másik munkát?!
2023. júl. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
81%
Hát a legtöbb gyerek 8-9 órát van az oviban, sőt valakik már a bölcsiben kezdik. A férjed mennyit van veletek? Ha otthon vagy, kevesebbet kellene utaznod? Ovi kezdésig nem jutott eszedbe, hogy másik munkát keress, ami 6 vagy 4 órás és/vagy nem kell ennyit utazni?
2023. júl. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
5 van felretett penzunk es nem azt irtam orokre lenne igy. Bocs de szemet szurt nekem hogy erdemi munkat csak akkor vegzel ha dolgozol. A gyerekkel valo foglalkozas mitol nem erdemi munka? Erdemibb munkanak kene tekintenem azt hogy egy multinak gurcolok mint a sajat gyerekem jovoje/elete?
2023. júl. 23. 14:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!