Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Buntudatom van, ti mit tennete...

Buntudatom van, ti mit tennetek a helyemben?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdi az ovodat egyszem gyermekem. Vissza kellene menjek dolgozni de nem akarok. Tobb mint 8 orat dolgoztam a ferjemnek mindegy azt mondta maradhatok is kulonben lenne itthon boven mit csinalnom. Pl a hazon is lenne mit javitgatni amit gyerek mellett 0-24ben nem tudok megtenni. Szivem szerint pihennek egy evet vagy fel evet mert ugy erzem szuksegem lenne ra szellemileg. Kinek mi a tapasztalata? Ket baratnomnek is megszunt a munkahelye nem tudtak vissza menni. Oszinten szolva irigylem oket mert igy nem kell magyarazkodniuk senkinek. Mindketten pont egy evig voltak otthon mig talaltak munkat es ki vannak simulva mar dolgoznak ujra. Ja es mindketten 6 oraban mentek el dolgozni. Erzett meg valaki igy?
2023. júl. 23. 13:41
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%
Várj, nem értem a szitut... A férjed vállalkozásában dolgoztál szülés előtt? Ha igen, akkor simán mondhatod, hogy 4, esetleg 6 órában mész vissza. Én a helyedben megpróbálkoznék ezzel a verzióval.
2023. júl. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:
Bevallom fel sem merult bennem hogy a hozzaszolok nagy resze ennyire felduhodik ezen a felvetesen hiszen mind anyak vagyunk. Arra voltam kivancsi mas is erzett-e igy? Tisztelet a kivetelnek es nekik koszonom is. Nem azt vartam hogy mindenki tamogasson az elkepzelesemben de tobb empatiara szamitottam. Azon meglepodtem hogy sokan ugy gondoljak hogy nekem kene a reszem fedezni mikor en a csaladomert dolgoztam ebben a 3 evben. A haz rendben tartasa/fozes/gyerekkel foglalkozas az nem a "munkam" resze ezek szerint amivel a csaladomat segitettem?
2023. júl. 23. 14:49
 23/46 anonim ***** válasza:
83%

A Gyakorin ilyesmit ne kérdezz, mert erre valamiért ugranak. Pedig tényleg senkinek nem tartozol elszámolással ezzel kapcsolatban, csak magadnak és a férjednek. Ha ő azt mondja, hogy nem baj neki, ha egy ideig eltart téged is, és várhatóan nem fog emiatt semmibevenni, akkor próbáljátok ki nyugodtan.

Én is voltam egyszer egy évig háztartásbeli. Elég speciális helyzet volt akkor a mienk, tényleg nem tudtam elmenni dolgozni. Nem szerettem, rossz érzés volt, hogy nem csinálok semmit, teljesen haszontalannak éreztem magam. Viszont így visszanézve azt mondom, kellett, mert akkor tanultam ki kvázi "unalmamban" azt a szakmát, amiben ma is dolgozom, és imádom.

Van olyan sokgyerekes barátnőm is, aki teljesen háztartásbeli, és ők nagyon jól működnek így. Nem érzi megalázónak, hogy ő viszi az egész háztartást, a férje is megbecsüli érte. A gyerekei nem aszalódnak a napköziben, tudja őket különórákra hordani, tanul velük, minden nap meleg vacsora van náluk stb. Ők így boldogok, és nem kell senkinek magyarázkodnia miatta.

Ezt a döntés csak kettőtökre tartozik.

2023. júl. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:
21 nem, egy nagy cegnel dolgoztam ahova visszamegyek elviekben. Most elegge raparaztam hogy mi var ram. De nem muszaj visszamennem ha nem akarok mert a ferjem nem varja el.
2023. júl. 23. 14:52
 25/46 anonim ***** válasza:
60%
Mondjuk ezeknél a kérdéseknél nem értem,hogy miért fáj az másnak,ha neki lenne ennyi félretett pénze?Nyilván savanyú a szőlő,különben nem érdekelne más pénztárcája. Nekem is van olyan a baráti társaságba,akinek van annyi félretett pénze,hogy ha azt az 1 évet egyedül gyerekkel albérletben kellene lehúzni a férje nélkül,az is menne minden költséggel együtt. Van olyan barátnőm,aki bár gyerek nélkül,de meg is csinálta,lazított 1 évet,kirándulgatott,vásárolgatott,ugyanúgy fizette a költségeit és kényelmesen keresett új munkát. Sokkal kipihentebb is most. Dolgozott eleget előtte,hogy legyen ennyi megtakarítás. Van olyan is,akit elhagytak és nagyon nehezen segítséggel sikerült talpra állni,mert a munkahelye se várta vissza és nem számított erre. Nem értem miért elítélendő ez amúgy. A férjével megbeszélik, van annyi megtakarítás, akkor miért ne élhetne így,a férjén kívül nem is tartozik elszámolással másfele. Hogyha úgy döntenek a nő háztartásbeli lesz,az is rájuk tartozik.
2023. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
35%

A haz rendben tartasa/fozes/gyerekkel foglalkozas az nem a "munkam" resze ezek szerint amivel a csaladomat segitettem?


Csak abban az esetben ha a férjednek a kisujját se kellett megmozdítania semmiért ebben a 3 évben, hiszen az ő munkája a pénzkeresés volt.(tehát egy pelenkát se kellett cserélnie, se füvet nyírni semmit) minden más esetben vele végeztetted el a te kötelességedet.


És lehet meglep kérdező, de azok a nők is a családjukért dolgoznak akiknek munkájuk is van és nem várják a kitartást a kb semmiért :-D

2023. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
30%
25ös itt az a gond hogy gondolom nincs pár milliója hogy fussa a költségeit, és a férjétől várja el hogy eltartsa kb azért mert ő otthon lábat lógat. Kérdező, mit szólnál ha a férjed mondaná hogy most ő marad otthon 3 évet mert elfáradt te meg húzz dolgozni és tartsd el magatokat? Tetszene?
2023. júl. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem mar 3 evet otthon ulni is gaz. De kinek mi. Ha neked megfelel, hogy eltartott vagy, akkor te dolgod. Nem ertem, minek kellett ezt a kerdest feltenni. Es hogy a kerdesre is valaszoljak, nem ereztem igy, mert nem szeretek haszontalan lenni.
2023. júl. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
97%

Én elsősorban azt mérlegelném, hogy mi lenne, ha a férjemmel történik valami. Van annyi megtakarításunk, hogy ha vele történne valami, azért pár hónapig eléldegéljünk, amíg találok új munkát?

Mérlegelném, hogy tudok-e részmunkaidőben dolgozni. Akkor legalább keresek valami pénzt, nem esek ki olyan sok időre a munkaerőpiacról, plusz ha beütne a krach, akkor könnyebben vesznek át nyolcórába, mintha nulláról kéne munkát keresnem.

Illetve mérlegelném, hogy mennyire lenne esélyem ezen a munkahelyen kívül másikat találni. Nyilván vannak keresettebb szakmák, ahol gyerekkel is kapkodnak érted, olyan hiány van, míg más szakmában borzasztóan meg kell becsülni, ha a régi munkahelyedre visszavárnak.

Azt is mérlegelném, mennyire hasznos és fontos az, amit otthon tudnék csinálni. Ha pár hónapig otthon lennék, cserébe el tudnék végezni egy csomó olyan apró felújítási munkát, amire gyerek és munka mellett nem volt időnk a férjemmel, akkor az simán megérheti. Plusz tudok-e valamit tanulni, amivel jobb állást találhatok, amikor vissza akarok térni, vagy tudok-e indítani saját vállalkozást. Lehet, ebben az esetben anyagilag is előrébb lennénk hosszútávon, mintha azonnal visszamennék.


Szerintem pár hónapig otthon maradni pihenni egyedül egyáltalán nem bűn. Vannak, akik két munkahely között is pihennek ennyit, mert van elég megtakarításuk lazítani egy kicsit, és megtehetik. Ez is valami olyasmi. Ha a férjednek ez rendben van, meg tudtok élni, biztonságban vagytok, akkor nincs okod rá, hogy bűntudatod legyen, akárki akármit mond.

2023. júl. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk nagyon más a felállás. Mi mindketten home office-ban vagyunk, és így evidensen ketten csinálunk mindent. (Sőt a férjem főztjével mindenki jobban jár. Viszont én vagyok a rendfelelős, mert nekem meg az a fontosabb.) Fura lenne hát felmondanom azért, hogy jobban aládolgozzak. A gyerekek is úgy lettek nevelve, hogy megcsinálják az alap házimunkát maguk után, persze már nagyobbak, de ovisan kezdték. De mozaik-családként 5 fiúval ez volt az alap kikötésem összeköltözéskor, hogy cseléd nem leszek csak azért, mert én vagyok az egyetlen nő. Abszolút munkának és szolgálatnak gondolom hát a házimunkát és gyereknevelést is (mármint ide-oda kísérgetni, etetni, öltöztetni), de sajnálnám, ha amikor már lehetősél van rá, más képességeimet nem használnám ki. Kényelemre nevelni valakit meg kifejezetten károsnak tartom bizonyos szinten a gyerekeknél is, felnőtteknél is, és a túlzásba vitt gondoskodás szerintem már anya-gyerek relációvá teszi a párkapcsolatot.
2023. júl. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!