Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Buntudatom van, ti mit tennete...

Buntudatom van, ti mit tennetek a helyemben?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdi az ovodat egyszem gyermekem. Vissza kellene menjek dolgozni de nem akarok. Tobb mint 8 orat dolgoztam a ferjemnek mindegy azt mondta maradhatok is kulonben lenne itthon boven mit csinalnom. Pl a hazon is lenne mit javitgatni amit gyerek mellett 0-24ben nem tudok megtenni. Szivem szerint pihennek egy evet vagy fel evet mert ugy erzem szuksegem lenne ra szellemileg. Kinek mi a tapasztalata? Ket baratnomnek is megszunt a munkahelye nem tudtak vissza menni. Oszinten szolva irigylem oket mert igy nem kell magyarazkodniuk senkinek. Mindketten pont egy evig voltak otthon mig talaltak munkat es ki vannak simulva mar dolgoznak ujra. Ja es mindketten 6 oraban mentek el dolgozni. Erzett meg valaki igy?
2023. júl. 23. 13:41
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
86%

Jajj ez a "láblógatós" hozzászóló, Istenem. 😂

Általában azok szoktak ennyire kiakadni azon, ha más otthon tud lenni, akinek nem opció, hogy otthon maradjon, de persze előadja, hogy amúgy neeeem kéne, mert amúgy telis tele vannak. 😂


Az ilyenek miatt lenne neked bűntudatod?

Mert ha a családnak megfelel, akkor csak azért ne menj sehová, mert pár irigy leszól, hogy te bezzeg "lábat lógatsz" csak.

Az is sokat elmond ezekről az egyénekről, hogy már itt is rögtön beleállnak az emberbe.

2023. júl. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:
Koszonom az utolso hozzaszolasokat kicsit megnyugodtam hogy nem csak nalunk mukodik mashogy a csalad. Nalunk nincs ilyen hogy en tegyek elore felre magamnak es a gyereknek a 3. evben eszebe se jutott volna a ferjemnek hogy en tegyek felre elore neki evidens hogy "eltart" minket nem mintha ezzel a kifejezessel egyetertenek. A mi kozos gyerekunkkel foglalkozok es fozok takaritok a kozos hazunkban elotte dolgoztam en is nem tudom miert gondolja valaki hogy en elotte nem dolgoztam? Egyebkent a kozos barataink baratnoim akik gyerekesek szinten 3 evig maradtak otthon es hasonlo fel sem merult senkinel. Gondolok itt arra hogy a ferj raparancsolt hogy ne a gyerekkel foglalkozzon hanem menjen vissza dolgozni. Nekunk igy normalis. Az otthon maradas is kozos dontes volt O is szerette volna. Koszonom annak a par hozzaszolonak es azt is ha valaki ova intett hogy gondoljam at valoszinuleg meg varialok a dontesen valamit de ugy nez ki tenyleg csaladi dontes lesz.
2023. júl. 23. 20:59
 43/46 anonim ***** válasza:
100%

Én nem éreztem magam otthon jól. Hiányzott az emberi szó, a jövés-menés, intézkedés, ami a munkámmal jár. Mellesleg nagyon szeretem is a munkámat. Teljesen befordultam az otthon töltött évek alatt és úgy éreztem, hogy elbutulok.

Ellenben a háztartási munkát utálom meló mellett, nyűg, így inkább megfizetünk egy takarítót, aki hetente kitakarít nálunk, plusz heti legalább 3 nap rendeljük a kaját. Ezzel tökéletesen el lehet érni azt, hogy ne legyen állandó rohanás az élet és legyen idő a gyerekekre, a dupla bevételünkből pedig bőségesen kitelik.

DE! Mi mérnök páros vagyunk, vagyis elég jó bevételekkel rendelkezünk. Ha mondjuk a női oldalon igen kevés a bevétel és szívesen van otthon az illető, míg a másik fél meg simán eltartja a családot, akkor valóban érdemes elgondolkozni azon, hogy van-e értelme kifacsarni mindkét félnek önmagát (meló, gyerekek, házimunka, főzés, stb.). Ez abszolút szubjektív érvek alapján tud működni. Ahogy amíg engem frusztrálna, ha "egy jövedelmes" család lennénk, mást nem biztos, ez van.

Valaki említette, hogy azért képzi magát, hogy ne alkalmazottként kelljen dolgoznia. Ez azért egy biztosan jól átgondolt életkép, ha az a cél, hogy többet legyél a családoddal? 5+ éve téma nálunk, hogy indíthatnánk vállalkozást a férjemmel. Biztosan jól is működne és biztosan több pénzt be is lapátolnánk belőle, mint amennyit most, alkalmazottként hazahozunk. De az is biztos, hogy sokkal sokkal többet kellene ezért dolgoznunk... és én ezt általános képként látom körülöttünk. Mi ezért szeretnénk alkalmazottak maradni, direkt. Nem akarjuk ennek kitenni a családunkat. Van fix munkaidőnk, fix keresetünk, bármikor találunk másik munkahelyet, ennyi. 4 órakor kiesik a toll a kezünkből és indulunk haza. Nem kell túlagyalni, menni utána, este is ezen agyalni, stb.

Szóval én nem maradnék otthon, mert nem tudnék, megőrülnék. De megtaláltuk a könnyítési pontokat, amikkel nem állandó rohanás az élet és ez szerintem is nagyon fontos!!!

2023. júl. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%
Én abban viragoztam ki, hogy dolgoztam. Felnőttek között voltam, végre mást is csináltam mint6az otthoni dolgok.
2023. júl. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
86%
Alig várom hogy dolgozzak,kell a társaság. Ha viszont otthon maradnék tuti letenném az angol nyelvvizsgát.
2023. júl. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
0%

42es miért a férj nem foglalkozott a közös gyerekkel,? Csak neki dolgozni is kell nem ér rá a kanapén feküdni és bámulni Rozalindát...


De poén amúgy hogy szerinted csak az otthon lebzselő kitartott nő takarít meg neveli a gyereket:-D lehet meglep, de bizonyos végzettség felett kifejezetten ciki a kitartott státusz.


Vannak nők, akik szeretnek a társadalom hasznos tagjai lenni nem csak kivenni a közösből meg a férjük zsebéből mert ők fááradtak...



Kérdező te el tudnád tartani a férjed ha bejelentené hogy most 3 évig ő marad otthon pihenni?

2023. júl. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!