Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Buntudatom van, ti mit tennete...

Buntudatom van, ti mit tennetek a helyemben?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdi az ovodat egyszem gyermekem. Vissza kellene menjek dolgozni de nem akarok. Tobb mint 8 orat dolgoztam a ferjemnek mindegy azt mondta maradhatok is kulonben lenne itthon boven mit csinalnom. Pl a hazon is lenne mit javitgatni amit gyerek mellett 0-24ben nem tudok megtenni. Szivem szerint pihennek egy evet vagy fel evet mert ugy erzem szuksegem lenne ra szellemileg. Kinek mi a tapasztalata? Ket baratnomnek is megszunt a munkahelye nem tudtak vissza menni. Oszinten szolva irigylem oket mert igy nem kell magyarazkodniuk senkinek. Mindketten pont egy evig voltak otthon mig talaltak munkat es ki vannak simulva mar dolgoznak ujra. Ja es mindketten 6 oraban mentek el dolgozni. Erzett meg valaki igy?
2023. júl. 23. 13:41
1 2 3 4 5
 11/46 babyboom567 ***** válasza:
98%
Csak nehogy a végén az legyen belőle, hogy tied lesz a 0-24es műszak,azzal a címszóval, hogy te vagy itthon.Tehát a férjed egy idő után már kérésre sem akar majd a gyerekkel sem foglalkozni,és majd jól megkapod, hogy neked van egész nap időd pihenni.És akkor majd tolod reggel 6-tól szemhúnyásig.Meg jönnek a beszólogatások, hogy ez miért nincs megcsinálva egész nap itthon mereszted.
2023. júl. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
54%

7es ezt az anyák 80% megcsinálja munka mellett is.


Van annyi megtakarításod hogy egy évig fizesd a te minden és a gyerek költségeinek a felét, vagy el kéne tartania a férjednek? Már így is otthon vagy lassan 3 éve.

2023. júl. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
57%
11es, ha eltartják ez a minimum szerintem. Vicces is lenne ha apuka dolgozik hogy eltartson három embert és még otthon is csinálnia kéne valamit. Nekem a bőr lesülne a képemről hiszen azért "fizet" hogy neki ne legyen már otthon dolga.
2023. júl. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ismerek olyan családot, ahol apuka meghalt hirtelen és olyat is, ahol "csak" lelépett, amikor anyuka még otthon volt a legkisebbel. Aztán úgy gyűjtött nekik mindenki ezt-azt, meg segítettek gyorsan szinte bármilyen munkát találni.


És olyan barátnőm is van kettő, aki két ill. három kisgyerek mellett diplomázott (óvónőnek ill. gyógytornásznak félig távoktatásban), amíg "úgyis" otthon van. Mindenkinek más persze a teherbírása, más a gyereke is, meg nekik volt azért némi nagyszülői segítségük (így is nagyrészt éjszakáztak), de ilyen is van, hogy nem vettek ki szabit az önmegvalósításhoz.


Én is jártam egy év továbbképzésre kéthetente hétvégenként, amikor a nagyobb bölcsis volt, ill. már a gyerekeim 3 hós korától tudtam ezt-azt vállalni, de eleve így vállaltam a gyerekeket, hogy elintéztem, már otthonról dolgozzak és tudtam, elég karrierista vagyok ahhoz, hogy nem bírom ki, ne csináljak valami mást is a házimunkán és játszóterezésen túl (amit egyébként szerettem azért). Viszont mégis irigylem azt, akinek ez elég, lehet, sokkal kiegyensúlyozottabb az élete és többet tud belerakni, jobban, nagyobb odafigyeléssel csinálta végig ezt a korszakot. Szóval felőlem bármi jó lehet, nem vagyunk egymás cipőjében, de engem idegesítene.

2023. júl. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
62%

Miért lógatná a lábát otthon? Gondolom a háztartást vinné cserébe, ami már nem semmi. Emellett van munkanélküli. Ez szintén plusz.

Ne legyetek már ennyire szélsőségesek.

Egyébként jól írja az egyik válaszoló, magyarázattal maximum a gyereked és a férjed felé tartozol, senki másnak.

2023. júl. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
84%

“7es ezt az anyák 80% megcsinálja munka mellett is.“

És? Ki is van égve meg merülve a zöme.

Ha valaki megteheti, hogy otthon marad, és a háztartással és a családdal foglalkozik, akkor miért ne? Persze ez esetben alap, hogy akkor tényleg a ház és az udvar mindig legyen csillivilli, minden nap legyen meleg étel az asztalon, stb. Ha valakinek ezt jól esik elvégezni, akkor miért baj ez?

Én speciel el tudom képzelni magamat egy ilyen pozícióban. A gyerekek és a férjem reggel mennek a dolgukra(ovi, suli, munkahely), és amíg nincsenek itthon, én csinálom a házimunkát. Mire mindenki hazaér délután, addigra itthon minden kész, talán tudok pihenni is egy-két órát, és akkor délután 100 %osan a férjemé és a gyerekeimé vagyok. Le tudok ülni velük játszani, beszélgetni, tanulni stb.

Szerintetek egy gyereknek nem inkább erre van szüksége? Mint egy fáradt anyára, aki a melóból rohan érte az oviba/suliba, futás haza mert jaj még főzni kell, mosni kell, takarítani is kell, izélni, te meg gyerekem addig találd fel magad, aztán alvás. Hát ha lesz lehetőségem, én az előbbit fogom választani.

2023. júl. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
81%
Fú, nagyon torz képek vannak a fejekben a családról. Beteg egy társadalom ez, és teszek rá hogy a véleményem miatt le leszek pontozva. Érdemi munka egy bármilyen cég rabszolgájának lenni? Mit hoztok létre vele, milyen értéket teremtetek? Mit hagytok vele az utókorra? Én is egyelőre alkalmazásban vagyok, de nem lóg a kezem a bilibe, hogy ez érdemi munka lenne. Van olyan is persze, de ezek az én szememben inkább a segítő foglalkozások. A gyes ideje alatti "szabadidőmben" továbbképzem magam, hogy ne más szekerét kelljen tolnom, ha elmegy a gyerek oviba. A családon belüli terhek megosztásához pedig senkinek semmi köze, ha az a család minden tagjának oké, ámen. Az anyagi biztonság szempontjából ideálisabb a két kereső, de ha az egyik egy 6 órás részmunkaidő, az is valami. Azt meg megint csak nem kéne isteníteni, hogy a sok nő mártírt csinál magából, hogy 8 óra munka után még főz, mos, takarít, gyereket nevel, és a férje hátsóját is tisztára nyalja. Amelyik férfi nem veszi ki a részét a gyerek körüli teendőkből mikor a nő otthon van, az akkor sem fogja mikor az elmegy már dolgozni. Mert hogy nem ezen múlik.
2023. júl. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
68%

A gyerekkel miért foglalkoznál annyira érdemben, amikor a gyerek már oviban lesz? Inkább olyan munkát kellene keresned, ami nem jár ennyi utazással. De hát erre is volt három éved már.

Szerintem tényleg ilyenkor jön az, hogy vagy teljesen leeresztesz és majd sorozatokat nézel egy bödön fagyival az öledben és halogatod a csempézés megtanulását a youtube-ról, amit ígértél... vagy már kínodban az alsógatyákat is vasalod vagy három óráig főzöl egy ebédet, hogy hasznosnak tűnj, aztán felháborodsz, amikor elvárás lesz belőle. Kevesen vannak, akik be tudják osztani otthon az idejüket és tényleg letesznek mondjuk egy nyelvvizsgát vagy vállalkozást indítanak (és sokan ezt munka és gyerek mellett is megteszik)... és nem csak az élet és az aktuális érzelmeik tologatják őket ide-oda, hanem tudnak élni az idővel és saját utat "teremteni".

2023. júl. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
74%

15ös, jaa tényleg, aki dolgozik az nem taakrít, nem főz és a gyerekkel sincs igaz? Csak az otthon lévő anyák szakadnak bele a mindennapos nagyatakarítás(mert ha otthon vannak az a minimum, hogy minden nap ablakot mosnak minimum 3 fogásos friss étel van minden nap, apuka alul-felül kiszolgálva nappal és este is, ha már kitartja anyukát)


lehet én vagyok túl karrierista, de nem tudnám elviselni hogy ne tegyek semmi hasznosat.

2023. júl. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 babyboom567 ***** válasza:
100%

Hát 13as, neked gőzöd sincs miről beszélek.

Tehát szerinted simán elfogadható, hogy apa 6-14ig dolgozik,utána hazamegy és fekszik a napozóágyban, vagy gépezik lefekvésig, vagy elmegy a haverokkal inni, vagy stbstb stb(és este 19kor közli,hogy ő fáradt, és megy aludni,de te meg még húzod az igát),te meg reggel 6 tól estig húzod az igát, oviba viszed a gyereket, bevásárolsz, kitakarítasz,vasalsz,főzől,mosogatsz,postára,banka/hivatalba mész, gyerekért mész az oviba,délután szórakoztatod,játszótérre viszed,fejlesztésre viszed,este fürdetsz,altatsz, hallgatod/kezeled a hisztiket,vacsorát adsz, elpakolsz, stbstbstb.És ha délután /este programod lenne,akkor kapod a beszólogatást, hogy miért nem intézted el napközben.

Hát szerintem ez baromira nem igazságos.

2023. júl. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!