Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A kistestvérem piszkálják az...

A kistestvérem piszkálják az ovodában a szeművege miatt. Mire lennének irigyek a kislányok?

Figyelt kérdés
Sziasztok én a nagytesó vagyok 18 éves és olyan problémám van,hogy úgy piszkálják az ovodában, hogy szeműveges disznó holott egyáltalán nem duci kislány, és most kérlek tegyük azt félre, hogy szülővel kell beszélni meg ilyesmi az én gyönyörű kishugom egy kislány sem fogja piszkálni, tehát abban segítsetek a mai 4-6 éves kislányok mire lennének irigyek? Új csillogós ruha? Villogós cipő? Esetleg egy igazán “nagylányos” kistáska? Ha valaki esetleg dolgozok kisgyerekkel és látta mire lettek egymásra irigyek az kérlek ne tartsa magában!! Tudom ez nem a legjobb módszer viszont még inkább hatékonyabbnak gondolom mert most a szülei egy ejnye bejnyével elintézi és nem fog változni semmi! Aki egy picit is látja az egészben a logikát az segítsen! Köszönöm❤️!

2023. júl. 29. 10:55
A kérdező szavazást indított:
Kistestvér
bántalmazás
óvoda
8 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

Ha még irigyek is lesznek, még jobban bántják!

Nem elintézési mód.

Hol van az óvó néni, amikor bántják a többiek?


Inkább vegyetek egy szemüveges játékbabát, amivel játszhatnak.


Tarts meseórát a gyerekeknek, hogy miért kell némelyik kisgyereknek a szemüveg!


Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy kislány, aki azomorú volt, mert bármerre nézett, mindent olyan homályosan látott, mint mikor poros az ablak üvege, vagy mint amikor végigcsorog rajta az esővíz. Nem látta tisztán az anyukája, apukája, a testvérei, az óvónéni és az óvodás társainak a kedves arcát, a szemét.

Nem tudott biztonságosan sétálni, játszani. Sokszor fájt a fejecskéje. Elpanaszolta az anyukájának, aki orvoshoz vitte. A doktornéni egy műszerrel megnézte a szemét. Nincs nagy baj, a szemüveg segíteni fog. Felírta, hogy milyen üveg kell neki. El is mentek mindjárt az üzletbe, és kiválasztották a megfelelő keretet. Meg is lett néhány nap múlva.

A kislány felvette, és azonnal kitárult előtte a világ. Mindent úgy lát, ahogy az a valóságban létezik. Mondta is a doktor néni, hogy lehet, hogy idővel a szemüvegre nem is lesz szükség.

Nagyon csinos kis ékszer a szemüvege, az egyik kislány kérte az anyukáját, hogy ő is olyat szeretne, de rózsaszín kerettel, ami megy a rózsaszín hajcsatjához. De az anyukája elmondta, hogy akinek jó a szeme, annak nem jár szemüveg, akármilyen csinos is lenne. Itt a vége a mesének.

2023. júl. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
El kell terjeszteni a gyerekek között, hogy leginkább az okosak szemüvegesek. Másnapra mindegyik szemüveges akar majd lenni, és a kistesót sem piszkálják tovább.
2023. júl. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez felesleges marhasag. Ha irigyek lennének, megjobban csufolnák. Majd elmúlik. E

Egy anno szemuveges, vöröshajú, elallo fülű ma már nem kislány.

2023. júl. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ovisként lett szemüvege a lányomnak. Az óvonéni amikor meglátta megdicsérte a többiek előtt, hogy mennyire csinos a szemüvege, milyen divatos. Azóta a többi kislány is szemüveget szeretne 🤷🏼‍♀️. Eszükbe sem jutott csúfolni, ott inkább csoporton belüli gond lesz, pláne ha teret engednek neki. Van egy kisfiú akinek műtéti hege lett baleset miatt, nagyon látszik pólóban neki. Az óvonéni előre (!) felkészítette a gyerekeket, hogy a Dávidkát baleset érte, lett egy bibi a karján. Nem szabad még neki megnyomi vagy véletlenül meglökni, ezért nem fog tornázni sem velük még egy darabig. Mire mehetett ovoba a gyerekek már tisztában voltak vele, megnézték ugyan a "bibijét", de nem piszkálták vele, inkább csak kérdezgették mi történt. Rengeteg múlik az óvonőn és a szülőkön is, milyen példátutatnak.
2023. júl. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az óvónővel beszéljetek, neki kell ezt kezelnie.

Ez a versengés a lehető legrosszabb, amit tehettek.

2023. júl. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is óvónővel kéne beszélni, ezt neki kéne rendezni.

Nagyon gonoszak tudnak lenni a gyerekek.

Emlékszem anno nekem volt csomó egyforma/hasonló pólóm. Erre kitalálták, hogy csóró koszos vagyok, mert mindig egy ruhába járok... mondanom sem kell milyen élmény volt az ovi. Nekem akkor az óvónéni segített leállítani a csajokat, mert meghallotta mit beszélnek. Buta újgazdag kislányok voltak-azóta sem lett belőlük senki.

2023. júl. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
13%
amire nálunk irigyek: 1 hónapos Amerikai körutazás, Maldív szigeteken egy hónap, három hetes smink és divattábor, saját ló.
2023. júl. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Nekem ez az egész egyáltalán nem életszerű. A 18 éves nagytesó törődjön a saját dolgával, a kicsit pedig a szüleitek rendezzék. 10 éve dajka vagyok de olyat ebben a korcsoportban nem hallottam még hogy ilyen durva szavakkal illessék egymást,pedig 95 százalékban roma gyerekkel dolgozom. Ha irigyek lesznek azzal mi fog változni? Fel sem fogják igazán hogy mit is csinálnak még. Első lépésként óvónővel beszéljenek a szülők, már ha igaz ez az egész.
2023. júl. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
6#-os. Engem is hülyeségek miatt néztek ki,még a nagyon göndör hajam is szemet szúrt meg az,hogy én nem jártam full márkás ruhákban(átlagosak voltunk). De általános iskolában is és milyen érdekes,hogy ezek az emberek (mai napig ismerem őket,kisváros volt) konkrétan a nagy 0-ra se vitték azóta sem emberileg,sem máshogyan. Míg akik végig normálisak voltak,soha nem szekáltak másokat,mint az én baráti köröm is,na ők vitték az életben is előre,művelt emberek lettek mind. Itt a legnagyobb gond a szülő,ha már egy óvodás így viselkedik. Nem gondolnám,hogy ez valahogy nem kerül elő otthon témában. Viszont kérdező valóban hülyeség,amit kitaláltál. Ez nem oldja meg,sőt rontja.
2023. júl. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem értem s szavazást...
2023. júl. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!