Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kiborult a gyerekem az ovikezd...

Kiborult a gyerekem az ovikezdéstől vagy mi?

Figyelt kérdés

Kislányom épp 3 éves, tegnap kezte az ovit.

Járt bölcsibe 1 évet.

Gyönyörűen bement reggel, nem is kellett ottmaradnom, ebéd után mentem érte.

hazafelé már fura volt, idétlen volt, mint aki megzizzent, de hát ugye betudom ennek az első napnak.

Majd otthon fektettem volna le, de csípett, rúgott, harapott, visított. Végül vhogy elaudt.

Du. is tök agresszív volt, nem bírtam vele, de azért estére nyugi lett, és szépen sikerült letennem aludni szeretetben, békében, és végig is aludta az éjszakát.


Majd reggel a kelésnél elszabadult a pokol.

Azt mondta egyedül öltözik, de nem tette, 40 percet ült a ruháit maga alá gyűrve, és visított, sírt, lila szájjal, mert ugye a pizsit már levettük.

Nem tudtam se hozzáérni, se nem öltözött, se nem hagyta, hogy segítsek neki, mert egyedül, egyedül, egyedül...

végül már el kellett volna indulnunk, így elszakadt a cérnám (amit nagyon szégyellek), és erőszakkal felöltöztettem, végig visított, mint akit nyúznak, és egész úton is sírt, az oviban mintha elvágták volna...állati lelki furdalásom van, reggel óta bőgök...

Nekem eddig a hiszti kimerült abban, hogy sírt vmiért, én felvettem, és kész, pár perc bújás, és megegyeztünk valamiben mindig...

Szerintetek most ez az ovitól van?

Másnak is volt ilyen az ovikezdésnél??

Mit csináltatok? Elmúlt?

Én ezt így nem akarom, nem akarok egy ordítós idegbeteg anyuka lenni, teljesen kivagyok...



2013. szept. 3. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Szimplán rossz napja volt, és ez egy ilyen korszak amúgy is.

Nem konkrétan az ovi miatt, de lehet, hogy bent érte valami kisebb kudarc.


El fog múlni. Ne hibáztasd magad, semmi rosszat nem tettél, benne sem lesz semmi maradandó károsodás ettől, emlékezni sem fog rá. Nem kell szégyellni, hogy elszakadt a cérna, azért még nem a nyúl viszi a vadászpuskát. Nem bántottad, csak felöltöztetted, mert nem volt idő kivárni a hiszti végét. Nincs ebben semmi elítélendő.

2013. szept. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez volt. A én lányom középsős, de csak tegnap aludt ott először az oviban, kiscsoportosan még nem. Hazafelé még semmi gond nem volt, jó élményei voltak, az ottalvással sem volt probléma, majd itthon elkezdett engem piszkálni, ütögetni, mindent ellenkezőleg csinált, teljesen kifordult magából. Ma reggel meg elkezdett keservesen sírni, hogy nem akar ott aludni. Én is kivoltam, mert sajnáltam, de sajnos nem tudok mit csinálni.
2013. szept. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi...remélem mindenki akinek nehéz ez az első pár nap, hét, könnyebben átvészeli...


Kedves első,

nagyon jó ez a cikk, amit linkeltél, és elvileg én igyekszem is így állni a dolgokhoz, de ma nem ment, ezt most nagyon elbaltáztam...:-((

2013. szept. 3. 12:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy azt erőltetik az óvónők, hogy egyedül kell tudniuk már öltözni? Mikor mi kezdtük tavaly, az első napon nekem támadt az egyik óvónő a folyosón, hogy hogy képzelem, hogy nem tud a három éves gyerekem egyedül öltözni, és mit képzelek én, hogy ő fogja öltöztetni az összes gyereket.
2013. szept. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

jaaa, hát nem tudom, nem hiszem, kint sem voltak...


és mit mondtál neki??

2013. szept. 4. 06:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Mosolyogtam és azt mondtam, majd gyakoroljuk. Valóban így tettünk, sokat sírt a kisfiam közben, mert még nem volt olyan ügyes a keze, és nem ment neki, de aztán szép lassan belejött.
2013. szept. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
óó, ügyes vagy, és diplomatikus..én lehet rosszul reagáltam volna..:-((
2013. szept. 7. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!