Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai szülői erőszak?

Óvodai szülői erőszak?

Figyelt kérdés
Az oviban, ahol a gyakorlatomat töltöm, két kisgyerek között történt egy kis verekedés. Délután az egyik gyerek apukája megvárta, míg az óvónő bemegy a csoportszobába a gyerekekkel, elkapta a másik gyereket (ő még nem ért be a szobába), csúnyán megrángatta és belemart a nyakába, majd elrohant. Mi fog most történni?
2015. máj. 16. 08:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
25%
a kérdező írta, hogy ő látta utolsó... remélem azt a férget börtönbe csukják.. vagy öt percre bezárják 10 200 kilós gyerekbarát fiatalemberrel.
2015. máj. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
79%
Sehol nem írta, hogy látta. Nem is láthatta, ha ő kinnt volt az udvaron, az állítólagos bántalmazás meg bennt történt az öltözőben.
2015. máj. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
62%
Nyugodtan pontozzatok le.Csak kíváncsi voltam a kérdező honnan tudja ilyen pontosan a történteket.Mert ha látta segíthet a szülőknek a feljelentésben.Egyébként sajnos nem sok minden.
2015. máj. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
79%
Dehogynem, 8 éves lehettem, amikor az egyik kislánnyal összevesztünk, még verekedés se volt, a kislány szólt a boxoló apjának, aki egy barátjával megkergetett minket és megrángatott. Anyu feljelentette, felfüggesztettet kapott és eltíltották a profi boxtól. Úgyhogy érdemes jelenteni.
2015. máj. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
87%
Félre ne értsetek, de mindenki egyből az apukát szidja. Senki nem tudja az előzményeket. Igen, bármi is volt, nem ez a megoldás, de lehet hogy ez egy kétségbeesett szülő lépése. Nálam is volt már olyan, hogy vissza kellett fognom magam, amikor egy kis cigánykölyök a szeme láttára akarta pofon vágni a fiamat. Akkor már hónapok óta hallgattuk otthon, hogy hogyan terrorizálja az egész csoportot, és igen, szívem szerint megrángattam volna.
2015. máj. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is sántít,hogy hogy látta a kérdező az esetet, ha a az udvaron volt, de vegyük úgy,hogy igaz.

Én anyaként, szerintem megütném. De tényleg! Azon kívül,hogy a férjem jogilag szétszedné, ha egy felnőtt bántaná a gyerekem, én biztos, hogy nekimennék.

Ha gondja van a gyerekemmel, szóljon az óvónőnek, vagy beszélje meg velem. Az a felnőtt, kulturált módja az elintézésnek.

2015. máj. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek. Nem, nem láttam, a kolléganőm mesélte el, ő nagyon meg volt ijedve, hisz végül is az ő felelőssége. Azért ha így lenne, amit írtok, semmilyen bántalmazást - ami két fél között történik - nem lehetne bizonyítani. Csúnya bevérzések voltak a gyerek nyakán, gondolom, elmentek a szülők látleletet vetetni.
2015. máj. 17. 10:43
 18/22 anonim ***** válasza:
Jól látod, nem is fogják tudni bizonyítani a szülők, hogy ki bántotta a gyereket. CSak azt fogják tudni bizonyítani, hogy az óvodában megsérült, amíg senki nem figyelt rá.
2015. máj. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

A vezetésnek jegyzőkönyvet kellett volna erről felvenni. Ha ez megvan, akkor kérhető eljárás, akkor lehet feljelentést tenni. Egyébként a megrángatott gyerek szülei mit szóltak? Talán ez inkább az ő hatáskörük, hadd döntsék már el, hogy kiteszik-e egy eljárásnak a saját gyereküket, mivel ez nem kerülhető meg feljelentés esetén. (nagyon bírom, hogy soha nem a gyerek a fontos, csak a felnőttek igaza és kinek a felelőssége...)

Amúgy más felelőssége nincs az intézménynek, és az óvónőnek sem.

2015. máj. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Igen ez fura történet, te nem láttad és azt írtad a kolléganőd sem hiszem már beért a csoportszobába. Tehát akkor látott egyáltalán valaki valamit? Ha nem hogy bizonyítjátok. És az mit jelent hogy belemart a nyakába?
2015. máj. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!