Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Most akkor mikortól kell...

Most akkor mikortól kell mennie oviba?

Figyelt kérdés
2015.12.hónapban született. Én azt hittem, hogy amelyik évben betölti a 3-at, az év szeptembertől kell mennie, tehát az én babám esetében én úgy gondoltam, hogy 2018 decemberben betölti a 3-at, tehát előtteszeptembertől már mennie kell, 2 és fél évesen. Most olvasom az egyik kérdésnél, hogy amelyik évben betölti a 3-at, utána szeptemberben kell, tehát ha jól értem 2018-ban lesz decemberben 3 és akkor csak 2019 szeptembertől kell mennie, 3 évesen és 9 hónaposan? Jól értelmezem?
2016. jan. 6. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Jól.
2016. jan. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is ebben a hitben voltam.

Most áprilisban lesz 3 éves a fiam, és én tök nyugodtan azt gondoltam, hogy cssak szeptemberől lesz oviköteles, így majd most tavasszal ráérek beíratni.

Erre karácsony előtt közlik, hogy igazából ahogy tölti a 3-at, áprilisban át kellene vinnem oviba. Van is a csoportjában fiú, aki februárban átmegy oviba.

Tök lesokkoltak. Hogy csak a jóindulatukon, és a várakozó jelentkezőlétszámon múlik, hogy maradhat-e, vagy vinni KELL.


De ami biztos, hogy 3 évesnél korábban nem kell vinned (legalábbis jelen állás szerint). Tehát a kicsid esetében vagy 2018. decemberétől kell oviba mennie, vagy 2019 szeptemberétől.

2016. jan. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha 2018 decemberben tölti a 3-at, akkor 2019 szeptemberétől kell mennie a jelenlegi szabályozás szerint. Sok óvodába fel sem veszik a gyerekeket 3 éves kor előtt. Ha szeretnéd, akkor mehet amikor betöltötte - óvodától függően - a 2 és fél vagy 3 éves kort, de nem kötelező. Amiről 2-es ír, az más eset, ott nem azért kell oviba mennie a gyereknek, mert betöltötte a 3 évet, hanem azért, mert a bölcsődéből kirakják.
2016. jan. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor 2019 szeptembertől kötelező.
2016. jan. 6. 11:27
 5/9 anonim ***** válasza:

2018 tavaszán írasd be, mert ha decemberben betölti a 3 évét és az ovi felveszi, van hely, akkor 2018 decemberben is kezdhet, a szülinapja után. A mi ovinkban ilyen van. Kötelezően viszont 2019 szeptembertől kötelező neki. Ha az ovitok engedi, akkor mehet 2,5 évesen is. Sok minden függ attól, hogy mit mond az ovi, ahova vinni szeretnéd.

Tehát, én beiratnám 2018 tavaszán és decemberben vinném oviba a szülinapja után, ha van hely és az ovi is rábólint. Én ezt csinálnám. Ha nem veszik fel, akkor mindenképp csak 2019 szeptemberben kezdhet.

De még csak 1 éves a picid, addig még egy csomó szabályozás jöhet.

2016. jan. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi, nem 1 éves, 1 hónapos. Hú, még bőven van időtök.
2016. jan. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi, itt beveszik, már 2 éves korában elkezdik kérdezgetni, hogy mikor megy, mert kevés a gyerek, csak én meg pont nem akarom beiratni 2,5 évesen, ha nem muszály, azért kérdeztem.
2016. jan. 6. 19:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk-Bp.-úgy van,hogy aki adott év december 31.-ig betölti a 3. életévét,az mehet.Szóval nem kell előbb beadnod.Tehát:2018 tavaszán beíratod,és amint betöltötte a 3. életévét,viszed.Mivel a Te kicsid decemberi,én a helyedben csak 2019 januárban kezdeném a beszoktatást,mert a téli szünet miatt kezdheted előröl....nekem a 3. gyerekem 2012 szeptember végén született,2015 tavaszán írattam be,de csak októberben kezdhette az ovit(betöltött 3. életév).Te sem vagy köteles előbb vinni(még ha fogadják sem).Mivel írtad,hogy kevés gyerek van,biztos,hogy fenntartják a helyét(elvileg fenn is kell!)
2016. jan. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazából az lett volna a kérdés, hogy köteles vagyok-e beadni 2018 szeptembertől, de kiderült, hogy csak 2019 szeptembertől, megkaptam a választ, meert nem akarom előbb beadni, köszi!
2016. jan. 7. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!