Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovit váltók! Simán ment a...

Ovit váltók! Simán ment a váltás év közben?

Figyelt kérdés

Kisfiam szeptemberben kezdte az ovit, azóta sem szeret járni, az okaként pedig az egyik óvónőt említi, hogy nem szereti. Olyannyira elfajult már a dolog, hogy elkezdett "'tikkelni" (pislog, krákog), látszik rajta, hogy feszültség van benne. Mostanra eljutottunk oda, hogy ovit - de legalábbis csoportot - váltunk, mivel a korábbi beszélgetés az óvónővel eredménytelennek tűnik.

Van valakinek tapasztalata az oviváltással kapcsolatban, esetleg hasonló helyzetben volt már valaki? Megoldódott a probléma? A váltás megviselte a gyereket?



2017. jan. 9. 14:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Kisfiam is szeptemberben kezdte az ovit, egyháziba járt. Kicsit több, mint egy hónapot járt oda. Eleinte nem volt semmi gond, a beszoktatási is viszonylag simán ment. Mi szobatisztasági problémával küzdünk, amit eleinte türelmesen kezeltek az oviban, aztán hirtelen azon kaptam magam, hogy megkértek, addig ne vigyem a gyereket, amíg nem lesz rendesen szobatiszta. Tudom, hogy feltétel meg minden, de sajnos vannak gyerekek, akik három éves korukra nem lesznek szobatiszták, a pisiléssel eleinte nem voltak gondok, de később, ahogy egyre frusztráltabb lett a fiam, már szinte minden nap bepisilt alvás közben. Az i-re a pontot az tett fel, mikor egyszer rövidnadrágban adták ki a férjemnek (október elején), mondván, hogy nem volt több tiszta ruha, amit ráadjanak, megjegyzem volt. Átvittem önkormányzati óvodába és a legjobb dolog volt, amit tehettem. Szereti az új oviját, sokkal jobb kedvű, nem bántják. Beszoktatás egyáltalán nem volt, előtte párszor elsétáltunk arra, megnéztük, egyszer anyukám vitte be egy kis időre ismerkedni. Azóta is minden a legnagyobb rendben. A kaki problémát is sokkal jobban veszik itt, mint a másik helyen. Pszichológus is azt mondta, hogy sokkal jobb lelki állapotban van a kisfiam, amióta váltottunk.
2017. jan. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!