Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Törvényes, hogy nem várakozhat...

Törvényes, hogy nem várakozhatok az óvoda folyosóján sem, "beszoktatás" címszóval?

Figyelt kérdés
Beiratkozáskor is jeleztem a vezetőségnek, illetve év elején az óvónőknek,hogy én szeretném beszoktatni majd a gyerekemet,bár ez itt nem szokás.Ahogy valóban kezdenénk az ovit, kiderült,hogy az sem megoldható,hogy a folyosón várakozzak rá,amíg első nap egy órára bemegy, nem hogy valódi beszoktatásról beszéljünk.A kérdésem csak arról szól, hogy ezt valóban törvényesen teszik, tudnak valamilyen jogszabályra hivatkozni?(az, hogy a csoportszobába nem mehetek be, gondolom higiéniai okokból indokolható)
2017. jan. 14. 14:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
42%
Törvényes, igen. Nem dolgozol ott. Ennyi erővel bármelyik szülő ülhet ott egész nap. Csak még tudod oldani, hogy sétál egyet a környéken
2017. jan. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
80%
Mi áll a házirendben vagy az óvoda működési szabályzatában??
2017. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Meg tudnám oldani a sétálgatást,köszi.:) Nem ez volt a kérdés.
2017. jan. 14. 15:09
 4/30 anonim ***** válasza:
15%
Nem csaknem volt a válasz se. Szivesen
2017. jan. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Nem tudom sajnos.Ennek hol tudok utána nézni,második válaszoló?Az óvodától,önkormányzattól lehet kérni?
2017. jan. 14. 15:11
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden óvodának megvan a maga beszoktatási rendszere.Ez nem egységes.Náluk így van.Nem hinném,hogy bárhol tudnál panasszal élni.Én most szoktatom bölcsibe a lányom,és nem úgy működik itt sem,mint azt a legtöbb bölcsiben láttam.Nem is mondanám,hogy tetszik.De náluk így van
2017. jan. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
79%

A folyoson nálunk sem szabad várakozni, ez biztos, hogy szabály.

És nem biztos hogy jót tenne a gyereknek ha bemennél mert csak megkavarná hogy azt hiszi anyával lehet majd az oviban

2017. jan. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok.A legegyszerűbb ha az intézmény vezetővel beszélsz első körben.
2017. jan. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy működik a beszoktatás, hogy már augusztusban lehet vinni a gyerekeket 10 óra és dél között, amikor is a gyerekek kint játszanak az udvaron. Akkor anyuka végig ott maradhat. Aztán elviekben a teljes szeptember beszoktatós hónap. Itt gyerekfüggő, hogy melyik szülő, meddig marad. Általában 2 hetet mondanak az óvónők, hogy annyi idő általában a max. beszoktatás, de ritka esetben engedik az egész szeptembert, mert tényleg vannak nehezen elszakadó gyerekek is. És amikor az én kisfiam is beszoktatós volt, tényleg azt tapasztaltam, hogy az én fiammal együtt szinte kivétel nélkül 2 hét alatt beszoktak a gyerekek és nyugodtan hazamehettünk, elvoltak.

Sőt, mi olyankor bent ülhettünk a gyerekekkel a teremben. Csak nyilván váltócipő kellett nekünk is.

De ez óvodánként változó.

Ezt az oviban tudod megbeszélni a vezető óvónővel, hogy ott mi a szokás.

2017. jan. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,hasznosak voltak.Közben találtam házirendet,ami 6 évvel ezelőtti ugyan, de abban csak annyi van, hogy szülő a csoportszobába nem mehet be, és nem kopoghat be.Valószínűleg ismét megpróbálok beszélni a vezetővel, eddig csak helyettesekkel sikerült.Elhiszem, hogy az óvónőknek könnyebb, ha nincs ott a szülő, de nem minden gyerek egyforma, sajnos vannak kicsit problémásabbak is.(Ahogy én meg a problémás szülő lettem,pedig szerintem a beszoktatás alap kellene legyen.)
2017. jan. 14. 15:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!