Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Törvényes, hogy nem várakozhat...

Törvényes, hogy nem várakozhatok az óvoda folyosóján sem, "beszoktatás" címszóval?

Figyelt kérdés
Beiratkozáskor is jeleztem a vezetőségnek, illetve év elején az óvónőknek,hogy én szeretném beszoktatni majd a gyerekemet,bár ez itt nem szokás.Ahogy valóban kezdenénk az ovit, kiderült,hogy az sem megoldható,hogy a folyosón várakozzak rá,amíg első nap egy órára bemegy, nem hogy valódi beszoktatásról beszéljünk.A kérdésem csak arról szól, hogy ezt valóban törvényesen teszik, tudnak valamilyen jogszabályra hivatkozni?(az, hogy a csoportszobába nem mehetek be, gondolom higiéniai okokból indokolható)
2017. jan. 14. 14:54
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Kedves kilences, nagyon irigylem az ovitokat.:)Nálunk úgy zajlik a "beszoktatás", hogy reggel 8-ra beviszem, és megyek érte ebéd után,mindezt úgy, hogy soha nem látta még az óvónőket, és ők sem tudnak róla semmit.Ebből a helyzetből sikerült azt kialkudni,hogy első nap csak 1 órát maradjon.
2017. jan. 14. 15:34
 12/30 Snorri ***** válasza:
49%
Én nem adnám olyan oviba, ahol nincs normális beszoktatás. Nincs másik? Milyen nagy trauma lehet szegénynek, hogy elviszem egy idegen helyre, aztán otthagyom. Borzasztó. Mennyire nem a gyerekek lelkéről szól, pedig ovi!
2017. jan. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Pedig arról próbálnak meggyőzni,hogy a sok éves tapasztalat alapján, ez így a gyerekeknek jobb, és könnyebb!Én meg nem tudok leszakadni a gyerekről,nem vagyok kompromisszumkész,túlreagálom,és miattam a többi kicsi sírni fog,felborítom a napirendet.Faluban élünk, ez az egy óvoda van.Próbálok elsősorban itt megoldást keresni,és nem hagyni magunkat.
2017. jan. 14. 16:21
 14/30 anonim ***** válasza:
56%
Azt azért vedd figyelembe,hogy nem várhatod el a kivételezést.Mert ha neked megengedik,akkor a másik 15- nek is megkell.Ezzel meg borulhat a rendszerük.
2017. jan. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
53%

na jó, fordítsuk meg. Egy gyerk anyukája kint ülhet, míg te nem vagy ott és a gyereked emiatt érted sír. Gondolom, ki lennél akadva.

Na, ezért nem maradhatsz.

2017. jan. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
81%

Itt az a baj, hogy szerintem a beszoktatásra szükség van. Szerintem ezt a lehetőséget biztosítani kéne. Van olyan gyerek, akinek nincs rá szüksége, semmi gond, az a szülő szépen hazamegy, a gyerek meg elvan.

Ugyanakkor nyilván a gyerek beszoktatásához sem járul hozzá pozitívan, ha anyuka valóban egész nap ott ülne hetekig, mert azzal tényleg hátráltatná a gyerek beszoktatását, viszont tényleg van arany középút, amikor is az első 1-2 hétben legalább engedélyezni kéne, hogy a szülők ott legyenek, amelyik gyerek igényli. Aztán abban az 1-2 hétben a gyerek megismeri az ovistársakat, óvónőket, dadusokat, megszokná a helyet és akkor anyuka is el tud menni nyugodtan.

Sajnálom kérdező, hogy nálatok ez nem biztosított.

2017. jan. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Egy napról lenne szó,amikor a zárt ajtók mögötti folyosón ülök.Ezt nem tudom az óvodából,csoportból bárki érzékelné-e. Egyébként volt olyan kisgyerek,aki szeptemberben,októberben napi 1-2 órát járt csak,az gondolom nem borította meg a napirendet, csak az én nyamvadt 1 napom.Ha az én gyerekem sírna amiatt, mert egy új kisgyereket akár még be is kísérne az anyukája, elmondanám neki, hogy látod ő most kezdi az ovit, és emlékszel veled is itt voltam.De az óvónőnek kell kezelni ezeket a problémákat, nem nekem,én nem vagyok ott.Biztosan sír majd párszor,mint nagyjából mindenki.
2017. jan. 14. 17:03
 18/30 A kérdező kommentje:
Azért, mert a többi szülő ezt jónak ítéli,elfogadja, nem mer konfrontálódni, és emiatt működhet így egy intézmény,azért én még jelezhetem,ha szerintem ez NEKÜNK nem megfelelő.Lehet,hogy a másik 15 gyereknek igen,de nem vagyunk egyformák.Előre szóltam beiratkozáskor is,hogy én beszoktatni szeretnék, majd a szülőértekezleten, a többi szülő előtt is.Senki nem kapott kedvet.
2017. jan. 14. 17:08
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos,hogy nem kaptak kedvet,csak lehet a többiek úgy gondolják,hogy biztos értik a dolgukat az ott dolgozók,és nem keresik a konfliktust.
2017. jan. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
36%

mert az emberek birkák,ezért lehet mindent megcsinálni velük.

mi magánoviba adtuk,egy hónapig szoktattam be,és érdekes,nem borult a rendszer,a többi gyereket nem zavarta,az enyém meg nem sírt,és szeret oviba járni.

csak az óvónőnek jó ha elzavarja a szülőt,senki másnak.

2017. jan. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!