Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan tudom visszatartani,...

Hogyan tudom visszatartani, ha korából adódóan mennie kell iskolába?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, h változtak a jogszabályok, ezzel kapcsoltaban lenne pár kérdésem!

A helyzet a következő: kislányom 2017 október elején tölti be a 7. életévét! Az óvodában azt mondják, h mennie kell iskolába a korából adódoan! Végeztek küldönböző felméréseket Pl. Sindelar teszt, Tsmt, iskolaéretsségi feladatok, ahol vegyes eredményt ért el! Tehát az ovonok szerint mehet iskolába, mivel a korából adódóan "kell" neki menni, habár a tesztjei nem lettek túl fényesek, de mivel "benne van a korban" ez nem érdekel senkit!

Én bizonytlan vagyok, mert szerinetm még kéne maradnia egy évet! Ha ezt szeretném azt hogyan tudom elérni?Mi kell hozzá, h az oviba tartsam?vagy mindenképpen mennie kell a kora miatt?

Amúgy koncentrációzavaros, nem tud rendesen húzamosabb ideig semmire odafigyelni, nem érdekli a rajzolás, színezés stb.

Ő 4 évesen kezdte az ovit, szóval ez a 3. éve, ha maradna akkor 4 évet járna!

Köszönöm a segítséget!


2017. jan. 17. 21:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is az a legjobb a bizonytalanságra, ha szakemberek véleményét kéred a nevtanban.

A finommotorika gyakorlására meg nem csak a rajzolás létezik, süssetek együtt, kenjen, vágjon, gyúrjon, készítsetek ékszert, hajdíszt gyurmából, gyöngyből, fonással..., vegyél neki ekkoráknak való csajos munkafüzeteket (labirintus, kösd össze, keresd meg...), akár matricásat, a gyűjtőalbumok is nagyon mennek ennél a korosztálynál.

Aztán lehet, hogy a hasznos tornát már unja vagy a néni nem szimpatikus neki, de ha van lehetőségetek, és rá tudod venni, vidd el, menjetek együtt más különórákra is kipróbálni magát (főleg, amíg hideg és sötét van kint lenni), pl. táncolni, úszni, netán sakkozni vagy zenélni - a részterületek fejlesztése mellett más-más közösségeket is láthat így, ami szintén jó felkészítés.

2017. jan. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

Voltunk 2016 júniusában nevelési tanácsadóban! Ott nem volt gond, kisebb hiányosságogat mondtak csak. Pl. ceruzafogás!

Gyurmázunk, sütünk, legozunk, gyöngyözünk stb. minden megy, de bármilyen mókás és jopofa foglalkoztatót vagy szinezőt veszek neki, pár pillanatnál tovább nem érdekli! Amúgy jár balettra, kézművesre, kórusba az oviba!

2017. jan. 18. 14:48
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben sehogy nem tudod visszatartani.Szerintem jobb is.Semmi keresnivalója egy közel 8 éves gyereknek az oviban.Az meg,hogy 4 évsen kezdte,és 3 évet járt semmiben nem mérvadó.
2017. jan. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
90%
Vid a nevtanba majd ök megmondják kell e neki még egy év ovi,az én lányom maradt 1 évet az oviban igy 7 évesen megy suliba ,az ovoda lányomat is küldte volna suliba de én nem engedtem se logopédus stb igy maradt most már tényleg iskolaérett látom rajta.kellet neki ez az év .te és a nevtan döntsetek nem feltétlen az ovoda.
2017. jan. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

sziasztok!

Köszi mindenkinek a választ!

A helyzet a következő: idén megint változtak a jogszabályok nem kell a nev. tan. Tegnap mondta az ovono! A szülő kizárolagos döntése, h megy-e a gyerek vagy marad! Pont tegnap volt is rá panasz, mert sok foglalkozásaon nem figyel, nem válaszol ha kérdezik, elidétlenkedi a dolgot!

Azt tanácsolták az ovonők, h üljünk le és beszéljük át a dolgot mégegyszer, pláne, h mindenféle macera nélkül is maradhat!

2017. jan. 19. 07:06
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Nem kötekedek, de ha egy év múlva ugyanez lesz a helyzet (nem figyel stb) akkor újra hagyni fogod óvodába,ameddig nem lesz "iskolaképes"?

2017. jan. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

szia!

Nem kötekedsz, jogos a kérdés!

Én is gondolkoztam ezen! A probléma 2 részből tevődik össze: egyrészt van egy idegrendszeri éretlensége amiből ered a nem odafigyelés, nem válaszolás stb! Másrészt ő alapvetően egy nehez megnyiló, szerepelni nem akaró, könnyen zavarba jövő gyerkőc! És valószinű ha várunk egy évet akkor is ilyen lesz, kell vele külön foglalkozni ez tény!Tehát a személyiségét nem tudom, és nem is akarom megváltoztatni, ezért az idegrendszerét kell nagyon nagyon fejleszteni, mert az alap személyisége plusz az idegrendszeri értelenség a iskola szempontjából lehető legrosszabb kombináció!

2017. jan. 19. 12:25
 18/25 anonim ***** válasza:
Ertr
2017. jan. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

A nevtant azért ajánlgatják, mert az a szülőinek is segít a döntésben, pláne, ha nem ért egyet az óvónőkkel.

Az én augusztusi 6 évesem tavaly ment, de ő egy szinte már túl könnyen szocializálódó, elég talpraesett valaki. Én meg azon aggódtam, ne törjék le drasztikusan ezt a magabiztosságot benne, a 'rendszer', vagy pláne később a kortársai. Mi is sokat gondolkodtunk, kérdezősködtünk és aggódtunk, hogy jó döntés-e. Egyelőre annak tűnik és most már el sem tudom képzelni, még mit kajláskodna :) az oviban. Egyébként logopédiára járt a nevtanba és szerintem az felért egy előkészítővel, míg az óvódai fejlesztés elég ímmel-ámmal kezdődött és alig haladt, ezzel nagyon meg voltunk elégedve. Náluk is van az osztályukban 8 éves, akinél volt indok bőven és látszik, hogy még most is van, pedig egy fejjel magasabb a többieknél... szóval egyik irányba sem jó kilógni. Nagyon sok múlik a választott iskolán és tanáron is, érdemes azért a talán mostanában lévő nyílt napokra elzarándokolni - ez még nem kötelez semmire.

2017. jan. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Az óvónőkkel kell beszélni első körben. Ha nincs egyetértés, szóval ők küldenék, te meg azt akarod, hogy maradjon, akkor a Szakértői bizottság fogja megvizsgálni (régi neve Nevelési Tanácsadó), s az ő döntésük lesz a végeredmény.
2017. jan. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!