Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan tudom visszatartani,...

Hogyan tudom visszatartani, ha korából adódóan mennie kell iskolába?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, h változtak a jogszabályok, ezzel kapcsoltaban lenne pár kérdésem!

A helyzet a következő: kislányom 2017 október elején tölti be a 7. életévét! Az óvodában azt mondják, h mennie kell iskolába a korából adódoan! Végeztek küldönböző felméréseket Pl. Sindelar teszt, Tsmt, iskolaéretsségi feladatok, ahol vegyes eredményt ért el! Tehát az ovonok szerint mehet iskolába, mivel a korából adódóan "kell" neki menni, habár a tesztjei nem lettek túl fényesek, de mivel "benne van a korban" ez nem érdekel senkit!

Én bizonytlan vagyok, mert szerinetm még kéne maradnia egy évet! Ha ezt szeretném azt hogyan tudom elérni?Mi kell hozzá, h az oviba tartsam?vagy mindenképpen mennie kell a kora miatt?

Amúgy koncentrációzavaros, nem tud rendesen húzamosabb ideig semmire odafigyelni, nem érdekli a rajzolás, színezés stb.

Ő 4 évesen kezdte az ovit, szóval ez a 3. éve, ha maradna akkor 4 évet járna!

Köszönöm a segítséget!


2017. jan. 17. 21:46
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
A megyei szakértői bizottsághoz kell fordulni. Én tavaly is oda vittem a fiam, ő sni-s beszédfogyatékos, áprilisban lesz 7 éves, de ő 4-dik éve jár oviba, megy suliba. Merre laktok? Ismerősünk fia 5 évet járt oviba, a megyei szakértői bizottság engedélyével, 8 évesen kezdte a sulit! Tehát van rá lehetőség, de a kerületi nevelési tanácsadó ezt nem engedélyezheti, mindenképpen a megyei bizottsághoz kell menni. Te is kérhetsz időpontot, de siess, mert nálunk pl. nagyon sokat kell várni, 4-6 hónapot is időpontra.
2017. jan. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
21-es vagyok. Illetve speciális iskolát is kijelölhetnek neki. Nálunk van olyan suli, ahova nem értelmi fogyatékosok járnak, hanem normál intelligenciával rendelkező kisiskolások, csak tanulásra veszélyeztetettek és 8-10 fős osztályokban tanulnak. Ha jól teljesítenek, akkor az 5-dik osztályt rendes általános suliban folytathatják!
2017. jan. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

sziasztok!

köszi mindenkinek a választ!

A jelenlegi helyzet a következő! Mi úgy döntöttünk, h mennie kéne suliba most szeptembertől! Viszont szóltak az oviból, h le kéne ülni az ovonőkkel és az igazgatóassznnyal beszélni, mert lehet, h mégsem kéne küldeni!

Tehát most pont fordított a felállás! Most meg átcsaptak a dolgok a másik végletbe, amikor átgondoltuk, átrágtuk a dolgot, és döntöttünk h menjen lehet, h az ovi bekavar!

Új kérdés: ha én küldeném, az ovonők nem, akkor mi a helyzet? nev. tan? vagy ilyenkor mi van?

Rágyurnunk a tsmt-re és egy hónap "probaidőt" kapott a gyerek, h összeszedje kicsit magát (sok magatartási gond van vele, nem válaszol logopédián stb.) ás utána összeülünk!

A másik nyomos érv az volt, h van neki egy huga akivel egy csoportb járnak (vegyes) őt már most látom, h nem kell hagyni az oviban annyira érett (mind2 ovono is egyetért), de ha a nagyot hagynám, a kicsit is hagynom kéne küldönben egyszerre kezdenék a sulit! Szűk két év köztük! a kicsi tavaszi a nagy őszi!

2017. jan. 21. 20:35
 24/25 anonim ***** válasza:
Ha nincs egyetértés, szakértői dönt (régi nevén nev.tan)
2017. jan. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Még mindig csak azt tudom írni, hogy megyei szakértői bizottság: [link]
2017. jan. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!