Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Helyzetmegoldási tippet...

Helyzetmegoldási tippet kérnék, gyerekek közti probléma?

Figyelt kérdés

Van egy gyerek, aki szekálja az enyémet, mert a gyerekem reagál a szekálásra, a másik meg ezt élvezi.


Feladta az edző a leckét, hogy tanítsam meg a gyerekemnek, hogy ne reagáljon rá, hagyja figyelmen kívül, és a másik gyerek így abba fogja hagyni. Nem "vészes", legtöbbször csak puki hangokat ad, cukkolja, beszól neki, legtöbbször a semmire. A kissrác nem tud leállni, mert neki nehezen megy, amíg van közönség, aki duzzog, elfordul, dühös, csúnyán néz és visszakiabál(az én gyerekem), addig produkálja magát a figyelemért. Ilyenkor kiküldik a kisfiút edzésről, mert ő kezdi, de nem tanul belőle, nem tudja megállni.


Az edző abban látja a megoldást, hogy ne reagáljon az enyém. Ötletek kellenek hogyan érjem el ezt nála, 7 évesek. Nem tud magától leállni ha cukkolják, neki még ez a nehézsége, mindent magára vesz, így nem elêg, ha csak megmondom neki, ezen túl vagyunk, sértődős, duzzogós, látvànyosan utálkozós fajta.


Valami gondolkodási technikát kellene átadnom, vagy nem is tudom, amivel ki tudná zárni a zavaró ingereket. Nekem megy legtöbbször, de sosem tanultam, ilyen vagyok, csendes elkerülô típus voltam mindig. A gyerekem tök más típus.


Ti hogyan oldanátok meg? Mit mondjak, tanítsak a gyerekemnek?


2021. dec. 15. 08:01
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
73%
Mutasd meg, Pisti, hogy te okosabb vagy annál, minthogy ilyen hülyeség miatt visszakiabalj. Kb ennyi
2021. dec. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
83%

1-es, gondolom ezzel már próbálkozott.


Az edző hívja be a szülőket, azok még neveljék meg a gyereket, vagy ne járhasson az edzésre többet.

2021. dec. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Nem akarom elültetni a gyerekben, hogy okosabb a másiknál.. főleg ha ezt ki is mondja majd, csak olaj a tűzre. A szülő nem tud vele mit kezdeni, ismerjük egymást, az edző barátja is a fiú anyja, a gyerek egyszerűen ilyen, ha látja hogy van egy gyengébb pukkancs, akkor csinálja a műsort, szeret a középpontban lenni, vicceskedni hol őt szórakoztatja, hol rajta szórakozva.


Az enyém meg nem bírja a szabálytalanságot, illetve ugrik az őt érő bántásokra, akkor is, ha azok kicsik(de szoktak verekedésig is fajulni a dolgok, amit az enyém kezd, mikor elszakad nála a cérna, vagy mikor a kissrác vicceskedése válik erőszakká, belemar vagy fellöki.


Tök tehetetlennek érzem magam, 7 éve mondogatom, hogy ne foglalkozzon vele(különböző változatokban), mindig ilyen volt a gyerekem, rosszul reagált sérelmekre, és a fiú is mindig ilyen volt, szekálja akit lehet, hogy viccesnek tűnjön.


Az "okosabb vagy"ot nem mertem, nem akarok felsőbbrendűségérzést plántálni belé, meg ezért meg is verheti majd egy hevesebb gyerek, ha kiszalad véletlen a száján,pláne hogy igaz is(nagyon magas IQ), így még bántóbb lenne, ha ilyet mondana.

2021. dec. 15. 09:02
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Bemennék és helyre tenném a gyereket,hogy ne szekálja az enyémet.Nekem ez vált be,semmi más.
2021. dec. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
90%

Az nem megoldàs, hogy figyelmen kívül hagyja. Először szòljon rà a te gyefeked, aztan az edző, aztàn vagy vigyèk haza a szülei vagy üsse meg a gyereked. Ha ràhagyjàk, csak rosszabb lesz.

Nem minden piszkàlòdò frusztràlt, sajnàlnivalò. A legtöbb csak bekèpzelt ès undok. Ha ràhagyjàk, felnőtt koràra is olyan marad.

2021. dec. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem is a másik gyereknél kell kezdeni a probléma megoldását, nem a tiédnél. Habár én semmiképp se mondanám, hogy meg kell ütni.

AZ edzőnek lenne itt tennivalója. Oké, kiküldi a másik gyereket edzésről. Ha ez nem használ, akkor el kéne mondani a gyerek szüleinek, hogy így semmi értelme járnia. Mert ő kénytelen kiküldeni a viselkedése miatt, viszont akkor egyrészt a szülei hiába fizetnek a szolgáltatásért, nem kapja meg (csak annyi, hogy felügyelet alatt van), másrészt nem edzi magát, akkor a játékban, versenyen nem tudják hasznosítani.

Szóval vagy a másik gyerek szülei hatnak a saját gyerekükre, vagy az edzőnek el kéne tanácsolnia őt.

Persze te nem mondhatod meg az edzőnek, mit csináljon. Ezért eléggé hülye helyzet.


Ja, most olvasom: "A szülő nem tud vele mit kezdeni".

Hát ez elég baj. Ki kezdjen vele akkor valamit?

2021. dec. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy elég hülye hozzáállás, hogy az "áldozat" gyereknek kéne megváltoznia, mert szegény "bully"-val nem lehet mit kezdeni...

Azért csinálja, mert nincs semmi következménye és élvezi, hogy még a szülők és az edző is kollektíven az ő pártját fogják.


Szemtékedik? Piff, egy saller. Tovább csinálja, kap egy másikat. Tudom, az "erőszak nem megoldás". De igen, van olyan, aki másból nem ért.

2021. dec. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom. Ne hagyd, hogy a te gyerekedre nyomják át ezt. Menj be és beszelj az edzővel is meg a másik szülővel. Nagyon rossz hozzáállás, hogy az áldozat vátoztasson, senkinek nem vaálik hasznára. A másik gyereknek sem. Neki kell önkontrollt tanulnia. A te gyerekednek meg nyilván jót tenne, ha nem sértődne meg mindenen, de ez egy masik téma.
2021. dec. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

2!


Vagy nem.


"Az edző abban látja a megoldást, hogy ne reagáljon az enyém. Ötletek kellenek hogyan érjem el ezt nála, ..."

2021. dec. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kell reagálni, ha nem reagál, csak bátorítja. Az edzővel kell beszélni, figyelje a másik gyereket, és ő, a felnőtt állítsa le. Lehet egy olyan szabály, hogy egy szóbeli figyelmeztetés után kiküldi x időre. Illetve felnőttként beszél vele, hogy ez nem helyes viselkedés. A szülők engedélyével te, vagy akár négyesben beszélhettek a szóban forgó gyerekkel. Akár egy forró csoki mellett. Azt mondhatod a másik gyereknek, hogy elég okosnak és nagyfiúnak tartod arra, hogy megértése, ez a csúfolódás, vicceskedés nem helyes és nem ekkora gyerekhez való, szerinted képes abbahagyni. Ha esetleg eredményes, akár egy edzés eltelik balhé nélkül, akkor meg kell dicsérni.
2021. dec. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!