Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Helyzetmegoldási tippet...

Helyzetmegoldási tippet kérnék, gyerekek közti probléma?

Figyelt kérdés

Van egy gyerek, aki szekálja az enyémet, mert a gyerekem reagál a szekálásra, a másik meg ezt élvezi.


Feladta az edző a leckét, hogy tanítsam meg a gyerekemnek, hogy ne reagáljon rá, hagyja figyelmen kívül, és a másik gyerek így abba fogja hagyni. Nem "vészes", legtöbbször csak puki hangokat ad, cukkolja, beszól neki, legtöbbször a semmire. A kissrác nem tud leállni, mert neki nehezen megy, amíg van közönség, aki duzzog, elfordul, dühös, csúnyán néz és visszakiabál(az én gyerekem), addig produkálja magát a figyelemért. Ilyenkor kiküldik a kisfiút edzésről, mert ő kezdi, de nem tanul belőle, nem tudja megállni.


Az edző abban látja a megoldást, hogy ne reagáljon az enyém. Ötletek kellenek hogyan érjem el ezt nála, 7 évesek. Nem tud magától leállni ha cukkolják, neki még ez a nehézsége, mindent magára vesz, így nem elêg, ha csak megmondom neki, ezen túl vagyunk, sértődős, duzzogós, látvànyosan utálkozós fajta.


Valami gondolkodási technikát kellene átadnom, vagy nem is tudom, amivel ki tudná zárni a zavaró ingereket. Nekem megy legtöbbször, de sosem tanultam, ilyen vagyok, csendes elkerülô típus voltam mindig. A gyerekem tök más típus.


Ti hogyan oldanátok meg? Mit mondjak, tanítsak a gyerekemnek?


2021. dec. 15. 08:01
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Az edzővel kéne beszélni, ha nem megy kiíratni a gyereket és másik helyre vinni edzeni.
2021. dec. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
szerintem normális edzőt kéne keresni, nem valami balfszt, aki tisztességes oktató-nevelő tevékenység helyett inkább a szimpatikus nő kölyke sggét nyalja ahelyett, hogy megnevelné a kölyköt, ha már aszülei képtelenek. aki nem tud viselkedni, az nem megy edzésre. kész. én a helyedben keresnék valakit, aki ért is a gyerekekhez, és nem a farka után megy... (hülyegyerek mamája az edző haverja... hagyjuk már.)
2021. dec. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Mind megvolt, edzés után még foglalkozom velük közösen, ott is csinálja a srác, bármit mondok, egyedül akkor marad abba kicsit, ha mondom, hogy akkor elpakolom a játékokat. Aztán fél perccel később újra mással, vagy nem ad a ceruzából amit mi hoztunk az enyémnek, vagy az asztalt nyomja el a térdével hogy az enyém ne tudjon színezni, vagy megölel engem és nézi a gyerekem reakcióit, vagy kiválasztja a lányos színezőket, hogy az enyémnek ne legyen, de nem mondhatod egyikre sem, hogy "direkt" csinálja, nem durva mert rendkívül ritka, hogy mar vagy lök, de folyamatosan provokálja "ártatlanul", néha még direktbe szavakkal. Utána az anyja is jön, ketten figyelünk, olyankor ritkán csak, kb 5-10 percenként. Írtam, hogy az edző kiküldi már óráról(nem jöhet vissza, termen kívül ül más felügyelete alatt), nem marad abba, a fiú ilyen, nem tudja megállni a "vicceskedést", ahogy én se bírom kinevelni a duzzogàst a gyerekből. Az anyja rá szokott csapni a fiúra, és elhangzott a "kell egy pofon" is, akkor elnézést kér és pár perc múlva megint elfeledkezik magáról. Én nem csapok az enyémre, de az én ötlettáram is kifogyott. Azért javasolták ezt, mert nincs más ötletük, a többi nem vált be, nem áldozathibáztatásból. Az edző kigyúrt férfi erős baritonnal és mégsincs hatása. Néha akkor is kiküldik, ha mi nem vagyunk edzésen, akkor mással viccelődik, de az enyémnél tetőzik a dolog, mert ő nagyon sértődős. Valami rossz népszerűségi stratégia lehet nála, ami rögzült. Máskor meg egy cuki, előzékeny, kedves, önzetlen, okos, segítőkész kisherceg, aztán jön a kattanás és provokál. Egy pillanat alatt lemegy több váltás is, pl megrángatta az asztalt és megdicséri a lányom rajzát 10 MP alatt. Nagyon kellene a megoldás, nem utálom a gyereket, kihívás. Mintha azért csinálná, hogy jobban szeressék, viccesebb, értékesebb gyerek legyen a másikat kitúrva, vagy nem tudom.
2021. dec. 16. 07:00
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ki van éhezve a figyelemre és emiatt neki az is jó, ha negatív figyelem veszi körül. Pozitív megerősítés kellene neki. Tehát nem a ne told el az asztalt, Pistike, hanem nahát, Pistike, milyen szép ez a rajzod, vagy hasonló. A gyerekem is problémás volt anno, nála ez a módszer nagyon bevalt. A rosszasagert nyilván szóltak és fegyelmezték is, de amikor nem volt vele problema, megdicsérték. Tehát ha pl nem rohangált vagy beszélt az adott órán, a tanár ahogy el sétált mellette, megegyezte: Zsuzsi, hogy te milyen ügyes vagy ma.

Az edző sokat tudna ezen javítani, ha lenne valamiféle pontozó rendszerük a gyerekek viselkedesere, de csak a jó dolgokra kapnának pontokat. Vagy ha anyuka partner lenne és csak az ő gyerekeknél lenne pontozás, de zgyanigy, csak a jó viselkedesert, aztana pontokat be lehetne váltani. Pozitív megerősítés módszer, csodákra képes.

2021. dec. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Nem tudom kihagyni a negatívat, egyszerűen le kell állítanom, mikor piszkálja az enyémet, azt nem fogom hagyni.. próbálom az ilyen"nagy és okos fiú vagy, biztosan tudod, hogy osztozni kell"(nem osztozik, ilyenkor zsarolom hogyha nem osztozik(a mi cuccainkon), nincs játék) meg hasonlót, de az én türelmem sem végtelen, egy idő után már csak annyiból állok, hogy ezt ne, azt ne, hagyd abba, engedd el, mindenkinek közösön, mert gyorsak a váltások, nem győzöm kapkodni a szemem/szám. Pl mikor megdicsértem hogy megdicsérte a gyerekem rajzát, nem tudtam végig mondani, mert a szavamba vágva közölte hogy iszik vizet és már itta a gyerekem vizét, időm nem volt megfogni a kezét, mire az enyémet kellett nyugtatni. Rohadt nehéz pozitívan, olyan gyorsan vált a kisfiú, hogy tényleg nincs időm beszélni hozzá. Fél órát játszunk, teljesen leszív. Odaültettem már az edzőt is, hogy figyelje, azt mondja teljesen szétesik a kisfiú, mikor játszunk, ilyenkor egyszer kétszer rákiabál, ha látja hogy kikészültem, de csak rövid távon hat, ami percekben mérhető, viszont ha ő szól, akkor a direkt böfögéseket pl abbahagyja és nem csinálja megint, nekem ehhez játékmegvonás kell, nem áll le magától ha szólok. Persze bent is átlag negyed órát bír edzésen, van mikor két percet van bent, van, mikor 30-at.


Az edzésre jutalom nem lenne rossz, viszek be hozzá tárgyi jutalmat, hátha.

2021. dec. 16. 08:24
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

"Mintha azért csinálná, hogy jobban szeressék, .......... értékesebb gyerek legyen"


Pont erre gondoltam én is.

De akkor megint a szülei a kulcsai az egésznek.

Ha abba szokott bele otthon, hogy a feje tetejére kell állnia és meg kell hülyülnie, hogy figyeljenek rá, akkor ezt a mintát fogja vinni az iskolába, az edzésre stb.

2021. dec. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

15-re:

Nem lehet, hogy hiperaktív vagy más felderítetlen problémája van? A szüleinek el kéne vinniük pszichológushoz. Egyébként kíváncsi vagyok, hogy viselkedne ott, ahol egy órán át valaki csak őrá figyel, csak vele kommunikál.

2021. dec. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Oda kell az edzőnek meg a szülőnel, tanàrnak figyelni, hogy a gyerek folyamatodan mozgàsban legyen. Ès egy picit tàvolabb a többiektől. Figyelni kell arra is, ne essen le a vèrcukra, az is okozhat bekattanàst.

De semmikèppen nem az àldozatnak kell vàltozni, az a logikus reakciò, hogy megsèrtődik, duzzog. Az àldozathibàztatàs az egy óriàsi hiba.

2021. dec. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz tudni semmit csinalni. Az ő szülei vigxék pszichológushoz.
2021. dec. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Az egyik logikus, több gyerek csak elfordul, otthagyja, lesajnálja vagy tart tőle és kerüli vagy szól hogy ugyan már, meg hagyjál, de indulat nélkül. Az enyém meg csúnyán néz rá vagy rákiabál hogy fejezze be, vagy utállak, indulattal, és ilyenkor dühös. Mikor beleivott a vizébe akkor is jó dühös lett, hogy neki már nem kell, lehülyézte és haza akart jönni, mikor mozgatta az asztalt is dühösen kiabált rá, a végén még akarta ütni(legalább 3-4x kellett szólnunk, mire abbahagyta).


Könnyen kikészül a lányom, ha szekálják, sok gyerek jobban kezeli a fiút, mint az én gyerekem.


Ha van is gondja a gyereknek, meg kell oldanunk, hogy tudjon járni balhé nélkül, nem lehet csak kizárni, mert nem tudjuk megoldani.. a tárgyi jutalom jó lesz. Ez küzdősport, egész végig aktívan mozognak, egy órán legalább két három kidobós is van. Olyanok vannak bent, hogy eljátssza, hogy mennyire fáj ahogy a lányom meglökte feladatból, vetődik a földön és jajjgat(láttam, épp csak érintette, meg méretbeli különbség is van), hogy cukkolja az enyémet, kidobósnál erőset dobott, vagy beszól hogy mellé, ha a lányom nem talált el másik gyereket, vagy a puki/böfi hangok, szóval klasszikus vicces szekálás, produkálja magát.


Voltam már vele kettesben, rengeteg figyelmet igényel és élvezi, ha foglalkoznak vele, szinte folyamatosan beszél, kérdezget és próbál megfelelni, és elmeséli mások mennyivel rosszabbak nála(szerinte), kérdezgeti jó e amit csinál, de simán hazudik is abszurd dolgokat, hogy jobb színben tűnjön fel, érdekesebb legyen, téged meg lehülyéz, ha nem hiszed, hogy 16 gördeszkája van, vagy már mindenhol járt ahol te is, mindent tud, amit te is, sárkánypikkelyből van a nadrágja és kettesben is próbál nevettetni pukival és böfivel. De elfelezi a fél darab kekszét, hogy a másik örüljön. Szóval nagyon kettős.

2021. dec. 16. 10:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!