Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Helyzetmegoldási tippet...

Helyzetmegoldási tippet kérnék, gyerekek közti probléma?

Figyelt kérdés

Van egy gyerek, aki szekálja az enyémet, mert a gyerekem reagál a szekálásra, a másik meg ezt élvezi.


Feladta az edző a leckét, hogy tanítsam meg a gyerekemnek, hogy ne reagáljon rá, hagyja figyelmen kívül, és a másik gyerek így abba fogja hagyni. Nem "vészes", legtöbbször csak puki hangokat ad, cukkolja, beszól neki, legtöbbször a semmire. A kissrác nem tud leállni, mert neki nehezen megy, amíg van közönség, aki duzzog, elfordul, dühös, csúnyán néz és visszakiabál(az én gyerekem), addig produkálja magát a figyelemért. Ilyenkor kiküldik a kisfiút edzésről, mert ő kezdi, de nem tanul belőle, nem tudja megállni.


Az edző abban látja a megoldást, hogy ne reagáljon az enyém. Ötletek kellenek hogyan érjem el ezt nála, 7 évesek. Nem tud magától leállni ha cukkolják, neki még ez a nehézsége, mindent magára vesz, így nem elêg, ha csak megmondom neki, ezen túl vagyunk, sértődős, duzzogós, látvànyosan utálkozós fajta.


Valami gondolkodási technikát kellene átadnom, vagy nem is tudom, amivel ki tudná zárni a zavaró ingereket. Nekem megy legtöbbször, de sosem tanultam, ilyen vagyok, csendes elkerülô típus voltam mindig. A gyerekem tök más típus.


Ti hogyan oldanátok meg? Mit mondjak, tanítsak a gyerekemnek?


2021. dec. 15. 08:01
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a szülőknek nem esik le, hogy a gyerekük azért teper, hogy figyeljenek rá?

Nekem (és másoknak is) már a te elmondásodból kiderült.

Az, hogy lehülyéz téged, mutatja, hogy otthon hogyan beszélnek a szülők vele vagy egymással. Egyre rosszabb véleményem van róluk.

2021. dec. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
20%

21!


Nekem nem derül ki a történetből, hogy a szülők lennének a hibásak. Az se, hogy ők próbálnak e tenni valamit:nevelesi tanácsadó pl vagy hasonló.

Az én gyerekem problémás volt pici korától kezdve és en vittem folyamatosany: gyermekpszochologus, pszichiáter, nevelési tanácsadó, stb. Nem feltétlenül közöltem ezt mindenkivel, így aztan kimondottan bosszantó és fájó volt a hozzád hasonlók megjegyzése. Fogalmad nincs róla, mi lehet a háttérben.

2021. dec. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, minden szép és toleráns dolgot kipróbáltál, nem jött be. Hagyd a lányodnak, hogy amikor feldühíti valami komolyabb dologgal, izomból odasomjon a gyereknek, talán elgondolkozik. A gyerek értse meg akkor, hogy a tetteinek komoly következményei vannak. Az együtt játszás fejezzétek be, láthatóan irritálja a lányod jelenléte, meg még téged is leszív. Vagy a szülők vigyék pszichológushoz. Másik anyukának megmondhatod, hogy vagy kezeltetik a gyereket, vagy nem fogod korlátozni a lányodat, hogy megvédje magát.
2021. dec. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
A gyerekem egy fejjel alacsonyabb és vagy 10 kilóval könnyebb, illetve a fiú már régóta jár küzdősportra, a lányom nem..meg amúgyse, nem buzdítom erőszakra. Talán edződik is valamennyit az ingerküszöbe, ha együtt vannak.. nem régóta van ez, kb 2 hónapja heti kétszer, betegség miatt kimaradt pár alkalom is, ha nem lesz változás abbahagyjuk.
2021. dec. 16. 14:55
 25/34 A kérdező kommentje:

Nem jött be, 10 percet bírt, a lányomtól független ok miatt küldték ki, és már az edzőre is pikkelek picit, mert a tehetetlenségét a gyerekemre hárítja.


Sztori: van egy darab hősugárzó, a lányom leült elé melegednikb másfél méterre, hogy másra is fújja. Odajött a kisfiú, lányom megmutatta neki a hősugárzót, kissrác elévágódik 5 centire, hogy felfogja a gyerekem felé menő meleget, átöleli a hősugárzó és hátranézett, mire a lányom kiabált, hogy elege van, utálja a fiút, a kisfiú benyögte ártatlan arccal, hogy csak fázik, a lányomra meg egyből szólt az edző, hogy ne hisztizzen, nyugodjon meg(mondjuk én is szóltam neki, hogy megértem, de fejezze be a kiabálást, és nem mondhatja, hogy utálja). A kisfiúra nem szólt. Tényleg túlreagálta a gyerekem, de a kissrác direkt csinálja, rá is kellett volna szólnia.


Utána a játék közepes volt, a lányom egyre kevésbé bukik ki, ha lenyomja a kezét a fiú, vagy rászólt valami hülyeséggel, vagy az arcàba mászik, vagy gúnyolja, vagy csak meghallja, hogy a lányom a sárga ceruzát keresi, ő meg lecsap, és épp használja, ezért nem adja, vagy meghallja, hogy a gyereknek ízlik az egyik fajta étel, amit közösbe hoztam, erre direkt olyat vesz ki és közben nézi a gyerekem, ahogy megeszi, másik kezében ott a másik ugyanolyan.. ugyanez színezőből.. sok hasonló dolga volt tegnap is.


És rá sem tudok szólni, mert a fiú nem verekszik, nem utálkozik, nem kiabál, mégis rossz, amit csinál. Most elmondtam neki, hogyha így viselkedik, a gyerekem nem akar vele lenni(bement az öltözőben olvasni), 10x kérte, hogy hozzam ki, kiderült csak az újsága miatt, amit olvasott.. aztán mikor kint volt, ment tovább, hogy "X, most ne sértődj meg mindenen, jó?", Meg a többi dolga. És ha szólok, bocsánatot kér és csinál más ilyet.. Nyilván berágott a lányom a kissrác kérdésén és ment tovább a duzzogás..


Azt hiszem sok stresszt jelent ezt nekem kezelni( a gyerekben is hamis bűntudat lesz), inkább kilépek a helyzetből, megnézzük máshol milyenek, aztán ha ugyanolyan vagy jobb, akkor váltunk. Egyszerűen ehhez kevés vagyok. Amúgy a jutalom klassz volt, és imádta is a srác, de pár percet sem bírt ki. Se órán, se játéknál.

2021. dec. 17. 07:42
 26/34 anonim ***** válasza:
0%

Csak szólok, a hosugarzo nem úgy működik, hogy ha 5 centire előtte megállsz, akkor máshol nem melegít. Atolelni meg hogy öleli át? Bakker....

Nekem úgy tűnik, a gyereked kimondottan túlérzékeny.


A jutalom lenyeget meg nem értetted meg

2021. dec. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Kb 30*30 centis a hôsugárzó, nem tudom mit nem tudsz rajta elképzelni. Amint a gyerekem szájából elhangzott " nézd a hősugárzót" a fiú bevágódott a gyerekem és a hősugárzó közti másfél méterre, 5 centire se volt tőle a készülék(ültek a földön, a gép is ott volt) kinyújtott a a két karját szinte átölelve a 30 centis cuccot, ráhajolt, és nézett hátra, figyelve a gyerekemre mit vált ki belőle amit csinált.


Egyértelmű volt. A gyerekem tényleg pukkancs és túlreagál, de csak akkor, ha van oka. Itt is volt oka, és amíg az edző látja az okot is és azzal kezd valamit, nem zavar. Ráadásul nem a nap első szekálása volt, előtte már vagy 4 et kibírt. Most látta az edző, de nem érdekelte. Nem jön be, hogy az enyémet fegyelmezik, hogy tűrje csendesen a gonoszkodásokat, hogy a másik leálljon a csesztetésével. Amíg én szólok neki megértéssel, addig oké, egyébként nem.


Az enyémet egyszer sem kell kiküldeni, se rászólni, mivel senki más nem szivatja, nem akad ki, mindig teljesít, pedig neki is van nehézsége, illetve a kisfiú már vagy egy éve jár, és mindig volt valaki, akit szekált, sokszor kellett kiküldeni, csak a többi gyerek okosabban oldja meg, ha piszkálják, mint az enyém, vagy elviselni, vagy elkerülik, vagy lesajnálják.


Így már nem érdekel engem sem a segítsêg és megoldás, majd elkerüljük.


Tökéletesen volt használva, felhívtuk rá a figyelmét, hogy kap ilyet 10 percenként, ha kedves lesz, és betartja az utasításokat. Megmutattam az órán is. Odavolt érte. Nem tette, nem kapott, és mivel kigúnyolt valakit percekig, nem hagyta abba, ki is küldték az óráról. Ment volna hosszabb távon is a jutalmazósdi, ha nem történik meg ez az eset, én már nem szórakozok ezzel többet, 3 hónapja járunk kb. jófej voltam, elég volt.

2021. dec. 17. 10:12
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

26-os a hősugárzó pont így működik. :-)))


Ezért is nem célszerű letakarni, mert lefogod a melegét.

2021. dec. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
0%

"Tökéletesen volt használva, felhívtuk rá a figyelmét, hogy kap ilyet 10 percenként, ha kedves lesz, és betartja az utasításokat. Megmutattam az órán is. Odavolt érte. Nem tette, nem kapott, és mivel kigúnyolt valakit percekig, nem hagyta abba, ki is küldték az óráról"


Nem, egyértelműen nem használtad jól. Mindegy, csak szegény gyereket sajnálom -nem a tiedet- egyértelműen nehéz élete lesz.

Részemről tema lezarva.

2021. dec. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 Andi80018 ***** válasza:
82%

Ha a gyerek anyja nem neveli meg, akkor tuti én beszélnék vele, edzés után szépen megvárnám, de előtte szólnék az anyjának. Ő is, valami debilt akar a gyerekéből felnőttkorára, vagy mi?


Nálunk, ha ilyen panasz lett volna edzésen, amikor a gyerek hét volt, hát lett volna kinevelés az apja részéről, az biztos...


Szerintem ez a dolog a provokáló gyerek szüleinek kéne, hogy ciki legyen...

2021. dec. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!