Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Helyzetmegoldási tippet...

Helyzetmegoldási tippet kérnék, gyerekek közti probléma?

Figyelt kérdés

Van egy gyerek, aki szekálja az enyémet, mert a gyerekem reagál a szekálásra, a másik meg ezt élvezi.


Feladta az edző a leckét, hogy tanítsam meg a gyerekemnek, hogy ne reagáljon rá, hagyja figyelmen kívül, és a másik gyerek így abba fogja hagyni. Nem "vészes", legtöbbször csak puki hangokat ad, cukkolja, beszól neki, legtöbbször a semmire. A kissrác nem tud leállni, mert neki nehezen megy, amíg van közönség, aki duzzog, elfordul, dühös, csúnyán néz és visszakiabál(az én gyerekem), addig produkálja magát a figyelemért. Ilyenkor kiküldik a kisfiút edzésről, mert ő kezdi, de nem tanul belőle, nem tudja megállni.


Az edző abban látja a megoldást, hogy ne reagáljon az enyém. Ötletek kellenek hogyan érjem el ezt nála, 7 évesek. Nem tud magától leállni ha cukkolják, neki még ez a nehézsége, mindent magára vesz, így nem elêg, ha csak megmondom neki, ezen túl vagyunk, sértődős, duzzogós, látvànyosan utálkozós fajta.


Valami gondolkodási technikát kellene átadnom, vagy nem is tudom, amivel ki tudná zárni a zavaró ingereket. Nekem megy legtöbbször, de sosem tanultam, ilyen vagyok, csendes elkerülô típus voltam mindig. A gyerekem tök más típus.


Ti hogyan oldanátok meg? Mit mondjak, tanítsak a gyerekemnek?


2021. dec. 15. 08:01
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
0%
Az nem lehet a dologban, hogy az a fiú barátkozni szeretne a lányoddal? Esetleg tetszik is neki? A gyerekek sokszor így mutatják ki az érzelmeiket.
2021. dec. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
54%

Utolsò: Elèggè beteges, ha valaki ìgy közeledik. Sok mese ezt romantikuskènt mutatja be, de ez egy rettenetesen mèrgező kapcsolati minta. Nagyon nincs rendben a gyerek fejèben, ha bàntja azt, aki tetszik neki.

Èn is ìgy csinàltam, mèly, de nem pozitìv nyomot hagyott az illetőben.

2021. dec. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
30%

Honnan tudod ezeket a sztorikat ilyen részletesen? Te ott vagy mindig? És a többi gyerek szülei? Főleg a problémásé?

Felmerült már, hogy a srác a figyelemre hajt. Te figyelsz rá folyton, hiszen "véded" a lányodat. Mi lenne, ha a többi szülővel beszélgetnél, és nem a hősugárzót fixíroznád?

Csak egy gondolat volt....

2021. dec. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:

Igen, én végig ott vagyok, a terem ajtaja nyitva végig, előtte az előtérben vagyunk, az ő anyja másik edzésen van, ami fél órával tovább tart mint a gyerekeké, olyankor velem és az én gyerekemmel van a kisfiú, játszunk, rajzolunk. Nem csak az enyémet vêdem, de a másik gyereket nincs mitől. Az enyémet inkább csitítani kell, nem provokál, edzésen sem 95 százalékban. Direkt rákérdeztem többször, az edző is mondta, meg hát nyilvánvaló, de mindig mi szívtunk, általában a kiabálásra figyelnek oda, és az enyém kiabál, a kissrác csendes. Majd edzés után egy irányba megyünk még játszanak egy órát a gyerekek szabad területen, hogy összeszokjanak.


Az anyja is látja ezeknek egy részét( pl az anyuka ölelőset), arra nem szólt, meg ha néha gúnyolja sem szól rá, de alapvetően a közös játék is azzal telt, hogy ő fegyelmezi az övét, én meg az enyémet csitítom vagy szólok, hogy ne vigye túlzásba a sértődést, nem utálkozhat.


Ebben a hónapban nem mentünk edzésre, az anyja írta, hogy így is ki kellett küldeni, illetve többször volt ilyen mikor nem voltunk, meg hát előttünk jóval jártak, az edző meg is mondta, hogy a kissráccal "történetük van", de az enyém reakciói nagyon jó alapot adnak neki..


Tényleg rajta voltunk, hogy megoldjuk a dolgokat, az enyém mindenen jobban berág, de a kissrác folyamatosan provokálja, hogy kibukjon. Nem csak az enyémet, ha nem vagyunk ott, másokat is. Volt hogy szólt más, hogy mással is ezt szokta csinálni, mint az én gyerekemmel. De ugye a többi gyerek nem pukkancs, az enyém felkapja a vizet látványosan, úgy meg élvezi kikezdeni az idegeit, jobban rászáll.


Most pl olyan ugrott be a gyereknek, hogy örül, ha kiküldik a kissrácot, mert korábban kiállításnál vicsorgott rá(gondolom hogy cukkolja), és úgy érezte támadni fog. Nyilván ez is provokáció, az enyém túlreagál(nem fogja a gyerek megtámadni), de ez így nem oké. Meg hogy eldobta az emlék kavicsát, amit az enyém megmutatott, és kérte, hogy ne. Ezt most karácsony után mondta, tök kibukott a buszon, kiabált és sírt is, hogy utálja a gyereket.


Mindegy, jövőre abbahagyjuk a közös játékokat, pontosan érkezünk, pontosan távozunk, illetve kezdünk másik helyen is. Tudom, hogy az enyém is nehezebb gyerek, nehezebb az érzelmeit kezelnie, és együttêrezni nem mindig megy vele, a kissrácnak is nehezebb, de nem akarok ezzel többet foglalkozni. Az anyját amúgy bírom nagyon, az edző is jóérzésű egyébként, és van, amikor le a kalappal a kisfiú előtt, nagyon nagylelkű tud lenni, talán idővel változik a viselkedésük, ha kevésbé lesz feszült a helyzet.

2022. jan. 1. 09:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!