Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt olyan szülő, akinek a...

Van itt olyan szülő, akinek a gyerekénél figyelemzavart állapítottak meg, de NEM hiperaktív???

Figyelt kérdés
12 éves lányommal egyre súlyosabb problémákkal szembesülünk. Egyáltalán nem érdekli a tanulás, nem is hajlandó tanulni. Jelenleg 2 tantárgyból áll bukásra. Én figyelemzavarra gyanakszom, a tünetek ráillenek. Voltunk pszichológusnàl, aki szerint nem az értelmi képességeivel van gond, és ki zárja az ADHD-t, mert a magatartásával nincs probléma. Van esetleg más is ebben a helyzetben? Nektek mi segített? Azon gondolkodom, hogy elviszem pszichiáterhez.
2021. dec. 28. 10:52
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
72%
Leírás alapján egyszerűen tini.
2021. dec. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Ez nem most kezdődött. Mindig is gond volt a tanulás. Most jutottunk el odáig, hogy egyre nőnek a követelmények, és ő ezeknek nem tud megfelelni. Egyre nagyobb a szakadék.
2021. dec. 28. 11:00
 3/36 anonim ***** válasza:
90%
Ezek szerint nem okos tini. Vannak ilyenek. Nem mindenkiből lesz agysebesz
2021. dec. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim válasza:
71%
egyessel értek egyet. ha figyelemzavaros lenne próbálkozna. a "nem hajlandó tanulni"-ból pedig nem ezt veszeme. egyszerűen csak nem érdekli, mint az emberek 80%-át, mégis ráveszi magát a többség, hogy ne bukjon meg. ezt tényleg csak lustaságnak tűnik leírás alapján. és ez nem feltétlen csak tini korban kezdődhet el. ülj le vele tanulni, tedd érdekessé akármivel, tarsatok sok kisebb szünetet, ne az legyen hogy na akkor most x óráig fel sem állsz amíg nem tudod. nem hiszem, hogy pszichiáter nagyon foglalkozna ilyennel, főleg ha még pszichológus sem. pszichiáterhez az megy, akivel már pszichológus tényleg nem tud mit kezdeni. (és ez alatt nem azt értem, hogy elmondta nincs értelmi baja és amiket írtál, mivel ez a szakmája, bőven találkozott már mindenféle esettel. pszichiáterhez a tényleg súlyos esetek mennek)
2021. dec. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Persze, tudom. Nem is várom, hogy agysebész legyen. De ha az I. Q. - ja átlagos, valami oka csak lehet, hogy ennyire alul teljesít. A figyelemzavar tünetei teljesen ráillenek, de ezt a hiperaktívitás hiánya miatt kizárta a pszichológus.
2021. dec. 28. 11:23
 6/36 anonim ***** válasza:
83%
Simán csak nemmerdekli, azért nem f8gyel.
2021. dec. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Eddig leült tanulni, de mostmár nem is hajlandó. Azt mondja, úgysem tudja megtanulni. Hihetetlen nekem is, de tényleg nem. 1 óra alatt 6 szót nem tudott megegyezni.
2021. dec. 28. 11:26
 8/36 anonim ***** válasza:
72%
Mert nem akarja megegyezni
2021. dec. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim válasza:
57%
Ne akarj többet belelátni a szimpla lustaságba. Sok ilyen van
2021. dec. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
38%

Én nem pszichiáterehez vinném hanem pedagógiai szakszolgálathoz.


Igaz az én lányom még csak 6.5 éves, de már most borítékolható, hogy megfogja szenvedni az iskolát. Nem buta, csak más.

Átlagos IQ-val rendelkezik, de sni-s, figyelemzavaros, kevert specifikus fejlődési zavara és beszédértési probléma áll fent. Ehhez még kérdéses az adhd.

2021. dec. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!