Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista lehet ? Mit kell...

Autista lehet ? Mit kell ilyenkor tenni ?

Figyelt kérdés

Páromnak elozo házasságából van egy gyereke aki eleg sokat van nalunk .szinte a kisfiú baba kora ota eleg szembetűnő hogy nem olyan mint a tobbi gyerek . Biztos vagyok benne hogy autista . 5 eves lesz most . Nem szobatiszta es babanyelven beszél ha valami ertelmeset is mond amit megertünk akkor azt is 1szám 3 szemelyben mondja magáról de csak is szavakat mondatokat nem rak össze es meg sok tünet

. Szülök homokba dugják a fejüket . Nincs ott semmi baj .paromnak mar tobbszor ragtam a fulet hoy baj van higyje el . Kérdésem! Ti tennetek ez ügyben valamit ? Arra gondoltam hogy kerek egy fejlesztő pedagógushoz időpontot hogy most vigyük el mi ?!vagy hova kene vinni ezzel ?elvileg anyuka mar töbször vitte es nincs semmi baj. De en azt is kinézem hogy nem vitte. A gyerek imád engem es en is őt. es annyira felek hogy mint elfogult szulok mar későn veszik eszre a bajt .es nagyon szeretnek rajta segiteni hogy ha baj van idoben derüljön ki.hogy idoben tudjunk rajta segiteni . A masik kerdes hogy ha a párommal babát szeretnénk szeretnem tudni van e kockazat arra hogy nekunk is esetleg "beteg" babánk lenne :(


2021. dec. 28. 23:41
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
88%

Ha a szüleit nem érdekli akkor te nem tehetsz semmit.

Nem is feladatod.

Viszont a genetika ilyenkor erősen kérdéses.

2021. dec. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Bármi baja lehet, még sokkal komolyabb is, mint az autizmus.

Egyetértek 1-essel te ebben nem vagy kompetens, minimum, hogy meggyőzd a párod, hogy ki kell vizsgálni alaposan.

2021. dec. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Oké nem vagyok kompetens aki ugyanugy van napi szinten a gyerekkel es ugyanugy vigyáz rá . Ezert nem akarok beleszólni mert elsőnek kívülállót akartam meghallgatni . De ezt annyira nem erzem fairnak . En szeretnem ha engem valaki eszhez térítene ha elfogult lennék !
2021. dec. 29. 00:09
 4/33 anonim ***** válasza:
93%
semmit nem tehetsz jogilag. Csak a párod tehetne mint szülő,de ő sem fog, innentől kezdve az óvodán később iskolán múlik hogy jelzik e a szülőnek, hogy baj van. hogy járhat oviba ha nem szobatiszta?
2021. dec. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
94%

Óvodába mit mondanak? Ennyi idősen ha nem szobatiszta, és ilyen szinten kommunikál, azt már az óvoda is jelzi. Nekem így hiányos a történet, és kicsit kamu szagú, már csak a helysírás miatt is.

Azért az óvoda elő venné a szülőket, ha ilyen szinten nem foglalkoznak a gyerek egyértelmű problémájával.

2021. dec. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Elsőnek be tették beteg gyerekek közé,a lemaradások miatt . De utána átvitték masik oviba mert nem akarták a szülök hogy olyan oviba járjon. Esküszöm fogalmam sincs hogy ott nem mondanak semmit ezekre a dolgokra, én sem értem. Nem az ovónönek kene jeleznie a szülőnek hogy baj van , a gyerek nagyon le van maradva ?
2021. dec. 29. 00:26
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
óvónő-védőnő-háziorvos... mindenkinek jeleznie kéne hogy gond van és megadni minden segítséget, milyen fejlesztések vannak és hova tudják vinni.. nekem fura lenne ha rendes oviba járna, hisz pelenkás gyereket fel se vesznek.. nemhogy 5 évesen ne legyen szobatiszta..
2021. dec. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem jeleznie kéne küldenie kéne az óvodának,és ha a szülő nem viszi az elhanyagol@s és bekapcsolódik a gyámügy.
2021. dec. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Aha hát pont nem ezt akarom mert a párom mindig mondta hogy fizet mindent amit kell menjenek magán fejlesztőhöz is. de lusta az anyja vinni szerintem mert nem jar a gyerek ! Na mindegy elvisszük itt nalunk is egy szakemberhez szerintem nem art ha latja es vegre mondananak valamit !
2021. dec. 29. 00:35
 10/33 anonim ***** válasza:
88%
Nem valószínű, hogy autista ezekből, de probléma az van biztosan. Lehet, hogy nagyobb. Vigyétek ti el szakemberhez.
2021. dec. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!