Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista lehet ? Mit kell...

Autista lehet ? Mit kell ilyenkor tenni ?

Figyelt kérdés

Páromnak elozo házasságából van egy gyereke aki eleg sokat van nalunk .szinte a kisfiú baba kora ota eleg szembetűnő hogy nem olyan mint a tobbi gyerek . Biztos vagyok benne hogy autista . 5 eves lesz most . Nem szobatiszta es babanyelven beszél ha valami ertelmeset is mond amit megertünk akkor azt is 1szám 3 szemelyben mondja magáról de csak is szavakat mondatokat nem rak össze es meg sok tünet

. Szülök homokba dugják a fejüket . Nincs ott semmi baj .paromnak mar tobbszor ragtam a fulet hoy baj van higyje el . Kérdésem! Ti tennetek ez ügyben valamit ? Arra gondoltam hogy kerek egy fejlesztő pedagógushoz időpontot hogy most vigyük el mi ?!vagy hova kene vinni ezzel ?elvileg anyuka mar töbször vitte es nincs semmi baj. De en azt is kinézem hogy nem vitte. A gyerek imád engem es en is őt. es annyira felek hogy mint elfogult szulok mar későn veszik eszre a bajt .es nagyon szeretnek rajta segiteni hogy ha baj van idoben derüljön ki.hogy idoben tudjunk rajta segiteni . A masik kerdes hogy ha a párommal babát szeretnénk szeretnem tudni van e kockazat arra hogy nekunk is esetleg "beteg" babánk lenne :(


2021. dec. 28. 23:41
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
86%

Egyértelműen kamu.

Nincs ovi aki többszöri jelzés,felszólítás, figyelmeztetés mellett ne jelezné a gyámügy felé ha a szülő nem tesz eleget a kötelezettségeinek.. 5 évest pedig papír nélkül pelenkásan nem engednek.

2021. dec. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
43%

Nem kamu, szerintem a szülők sumákolják, amiket mondtak, a kérdező rosszhiszemű az anyával szemben, illetve hát covid van..


Ha be is adták a papírokat az ovi miatt szakértőibe (szegregáltba csak úgy járhatott), a covid miatt lehet még sorra sem kerültek, illetve sokszor volt ovizárás is..


Sokan a 4,5 évest is 5 évesnek mondják, mások még az 5 év 11 hónapost is.


Simán igaz lehet, egy nagy adag rosszhiszeműséggel. Ha a gyerek csak 4 évesen lett óvodaköteles a születési ideje miatt, illetve az 5. Évét csak nemrég, vagy még most most se töltötte be, simán lehet igaz.


Fejleszteni addig nem fejlesztenek, amíg nincs papír, az egy év is sokszor, pláne most, szegregáltba szerintem max ideiglenesen mehet, bár az is necces.


Anyuka szerintem nem nem csinál semmit, csak nem mondja neked! Szerintem apuka vagy nem tud semmit, vagy nem érdekli, bár esélyes mindkettő. Gratulálok a párválasztásodhoz

2021. dec. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Nincs semmi rosszhiszeműség a részemről csak latom amit latok. De amugy te mit gondolnál a párod gyerekének az anyjáról ha a gyerek meg itt tartana ? Hogy huu de mennyire jo anya? A parom meg elfogult . Azt hiszi mennyire okos a gyerek hogy majdnem 5 evesen elszamol 10 ig . De azt nem tudja hogy egy 2 éves gyerek is siman itt tart. Ettol meg nem rossz szerintem csak nem akarja latni az igazságot !
2021. dec. 29. 10:54
 14/33 anonim ***** válasza:
0%

NEM A TE GYEREKED! Ergo semmi közöd hozzá. Ha az anyja meg az apja nem foglalkozik vele akkor neked nem feladatod.

Értsd már meg.

Semmi közöd ahhoz a gyerekhez!!!!

2021. dec. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

"majdnem 5 évesen"


Szóval még csak 4 éves, gondolom előző évben kezdte az ovit, talán csak félévkor, aztán járt kb 3 hónapot max.. le van maradva, a beszédben tuti, a szobatisztaságban is, szerencsére értelmileg nem, ha tudatosan számol 10 ig, tehát nem csak a hangsort ismételgeti.


Szóval anyuka szemét, amiért nem veszi tudomásul, hogy, a gyereke nem fejlődik megfelelően, apuka még csak elfogult, pedig ő kifizetné, ha valaki vinné bárhová, ahogy írtad. Azt hiszem észreveszed te is, hogy a párodról pont olyan véleménnyel kellene lenned, mint az anyáról! Tudja ő is, hogy valami nem oké, mégsem érdekli, valaki intézkedjen helyette, ő majd fizeti, de azért dicséri a gyereket..


Mindkettő ugyanaz a kategória, tudják, hogy gond van, csak nem érdekli őket. Mondjuk a gond csak kicsi.


Lehet beszéd fogyatékosság, éretlen idegrendszer, vagy valami trauma, de simán lehet autizmus is. Mondjuk akkor nem ezek lennének a bajok a gyerekkel, hanem a szokatlan viselkedése bármilyen helyzetben.


Az ovi intézkedni fog, hagyd őket, próbáld kedvelni a gyereket.


A párkapcsolatod meg kaki, nem lehetsz ilyen képmutató, hogy csak az egyik elhanyagoló szülőt ítéled el(már, ha elhanyagoló egyáltalán, szerintem csak nem mond el mindent neked)

2021. dec. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
50%
Neked ehhez semmi közöd.
2021. dec. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
83%

Én inkább azon kezdenék gondolkodni, hogy akarok-e ilyen apától gyereket.

Szegény kisfiú, hogy neki ez jutott.

2021. dec. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Uristen ti normalisak vagytok amugy ? Kb 100km van koztunk oda jar ovodaba hetvegen es szunetekben van itt a gyerek . Nyilvan olyankor szakembert sem lehet talalni aki fogalkozna itt a gyerekkel . Nyilvan mi csesztuk el. El is válok azonnal. Köszönöm hogy a kerdesemre valaszoltatok es nyilvan utalatbol akarok segiteni a gyereken . De hagyom is a francba mindegy nekem ha meg 20 evesen is pelenkazzuk majd a gyereket.
2021. dec. 29. 13:23
 19/33 anonim ***** válasza:
73%
De a férjed miért viselkedik egy érdektelen, ostoba tulokként a történetben? Ez szerinted normális?
2021. dec. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Hat pl ha meg van nyugtatva szerinted hogy nagyon szepen fejlodik ? Nincs vele semmi baj. Az oviban foglalkozik veluk fejlesztő is . Akkor miert is foglalkozna vele . A környezetünkben mindenki latja akivel kozelebbi kapcsolatba vagyunk mama , En szuleim . Hogy nem okes a gyerek !
2021. dec. 29. 13:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!