Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A 40 körüli szülőknek miért...

A 40 körüli szülőknek miért van kevesebb türelmük a gyerekeikhez? Vagy minek vállalnak gyereket egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nyaralni voltunk külföldön a másfél éves gyerekünkkel. Előttünk sétált egy pár, apuka kezében egy kb 4-5 hós csecsemő, anyuka kezében cuccok, mellettük pedig a 2,5-3 éves gyerek sírt, üvöltött. Apuka egyszer csak megállt, lehajolt hozzá és kétszer akkorát csapott a fenekére, hogy az nekem fájt és nem hogy használt volna inkább olaj volt a tűzre. Szegény gyerek krokodil könnyekkel ment az anyja után, amikor az apja odahívta erélyesen a gyerek inkább ment a másik irányba meg az anyjához.


Mi értelme így nevelni nem hogy egy, hanem két gyereket. Elhiszem, hogy dacolt vagy fáradtak két kisgyerekkel, de eszembe nem jutna nem hogy kint mindenki szeme előtt, de még itthon sem.

Pláne így, hogy még haszna sincs…


2022. szept. 2. 11:12
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez nem korosztálytól függ. A fiatalok között is van ilyen, és a negyvenesek között is van jó szülő.
2022. szept. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem korfüggő.

Abban igazad van, hogy ilyenkor nem a verés a jó megoldás, az csak a szülő tehetetlenségét fejezi ki.

Viszont ha már van saját gyereked, javaslom, törődj avval, ne más nevelésébe okoskodj bele, mert az se egy szép dolog.

2022. szept. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
89%
Nem lehet így általánosítani, hogy a 40 körülieknek nincs elég türelmük a gyerekhez. Fiatalabb szülőknél is elég gyakori.
2022. szept. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

2-es


Helyesem írva nem aVVal, hanem

azzal.


A gyerekem pedig köszöni szépen megkapja a kellő és megfelelő törődést, mind mennyiségben s mind minőségben!

2022. szept. 2. 11:33
 5/42 anonim ***** válasza:
72%
Pff, gratulálok egy családból következtetést levonni, nem semmi. Miért nem azt kérdezed, hogy miért verik a férfiak a gyerekeket? Miért vállalnak a nők gyereket? Ugyanakkora baromság lenne🤦‍♀️🤦‍♀️ Egy bántalmazó apát láttál. Mit tettél? Kihívtad a rendőrséget, konfrontálódtál az apával vagy ültél a homokban és hallgattál?
2022. szept. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
86%
4. Kapufa, mindkettő helyes. Mielőtt kioktatsz másokat, egy érettségit illik összekaparni.
2022. szept. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

5-ös,


te elmebeteg vagy? Csak feltettem egy kérdést, mert ezt tapasztalom körülöttem. Amit leírtam meg egy friss dolog volt, de rendszeresen belefutok hasonlókba.


6-os,


köszönöm, de megvan!

2022. szept. 2. 11:39
 8/42 anonim ***** válasza:
79%

Ez a feltett kérdés elég sértő volt. Neked hogy esne, ha azt mondanák rád, hogy minek vállal gyereket egyáltalán, aki ilyen általánosító mint te? Rosszul, ugye? Pedig az is csak egy kérdés lenne, ezt tapasztaltuk a megnyilvánulásod alapján.

Egyesek izomból annyira bunkók, hogy észre sem veszik magukat, aztán csodálkoznak ha utána bunkó válaszokat kapnak.

[link]

2022. szept. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
81%

Kettes vagyok. Kedves kérdező! Rosszba kötöttél, mert az "avval" szó nyelvtanilag helyes. Ha mindenáron hibát szeretnél, nézd át a saját mondataid, aztán olvasgass kicsit a megfelelő vesszőhasználatról, mert kihagytál párat.

Mindenesetre ez sokat elárul rólad. Olyan típus lehetsz, aki a kákán is csomót keres.

2022. szept. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
78%
Ne ítélkezz
2022. szept. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!