Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A 40 körüli szülőknek miért...

A 40 körüli szülőknek miért van kevesebb türelmük a gyerekeikhez? Vagy minek vállalnak gyereket egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nyaralni voltunk külföldön a másfél éves gyerekünkkel. Előttünk sétált egy pár, apuka kezében egy kb 4-5 hós csecsemő, anyuka kezében cuccok, mellettük pedig a 2,5-3 éves gyerek sírt, üvöltött. Apuka egyszer csak megállt, lehajolt hozzá és kétszer akkorát csapott a fenekére, hogy az nekem fájt és nem hogy használt volna inkább olaj volt a tűzre. Szegény gyerek krokodil könnyekkel ment az anyja után, amikor az apja odahívta erélyesen a gyerek inkább ment a másik irányba meg az anyjához.


Mi értelme így nevelni nem hogy egy, hanem két gyereket. Elhiszem, hogy dacolt vagy fáradtak két kisgyerekkel, de eszembe nem jutna nem hogy kint mindenki szeme előtt, de még itthon sem.

Pláne így, hogy még haszna sincs…


2022. szept. 2. 11:12
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, te olyan sötét vagy, hogy világít a Negró a szádban!

Látsz egy családot, és ebből általánosítasz a 40 év körüli szülőkre.

Én inkább azt kérdezem, a magadfajták minek vállalnak gyereket? Mire neveled? Előítéletekre? Mások megbélyegzésére? Gyűlöletkeltésre?

Hogy tisztességes viselkedésre nem, abban biztos vagyok.

2022. szept. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:

Utolsó, akkor te most mit csinálsz, ha nem kreálsz egy bizonyos véleményt rólam, úgy hogy nem is ismersz?


Végülis bagoly mondja verébnek..


Ha végig olvastad volna, vagy akár felfogtad volna, akkor leesett volna a tantusz, hogy nem egy ilyen esetet láttam hasonló korosztályú szülőktől. Talán ezért fogalmazódott meg bennem a kérdés?


No, de mielőtt modortalannak néznétek olvassátok vissza a kommenteket, hány is kezdődött ész osztással, f*kázással velem szembe?


A kérdésemre maximum 2 választ kaptam. Tudjátok lehet, hogy előítéletes vagyok, de a sok szent fazék se ossza akkor itt az észt, mert bennetek is ezek szerint totál megvan ugyan ez!


Na itt be is fejeztem, értelmesem beszélgetni nem lehet..

2022. szept. 2. 12:16
 13/42 anonim ***** válasza:
81%

Kaptál a kérdésedre normális válaszokat. Szerinted kor alapján lehet általánosítani, mások szerint meg nem.

Egyébként a gyk-n felett kérdések javára érkezik magánvélemény is a válasz mellé, de a legtöbb kérdező tisztában van vele, hogy ezt is vállalja, mikor kérdez.

2022. szept. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
Persze, értem én. Csak egy teljesen átlagos dolgot kérdeztem, amire azt hittem normális válaszok jönnek névtelenül, nem pedig az én nevelési szemléletemet becsmérlik, úgy hogy végképp nem lát bele egyik válaszoló sem. A kérdésemben a példa pedig egy megtörtént szituáció volt.
2022. szept. 2. 12:27
 15/42 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy te sem látsz bele az ő életükbe, de krititálod őket.

Honnan tudod, hogy bevett szokás náluk megütni a gyereket? Lehet, hogy éjjel nem aludtak semmit, lehet, hogy épp kivannak idegileg, és nem bírták már az ítélkező pillantásokat, lehet, hogy az apukának most nagyobb bűntudata van, mint neked, amiért itt próbáltad sározni őket. Lehet, hogy rossz családi berögződés, ami ellen igyekeznek tenni.

2022. szept. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:

Rendben, itt is sok a “mi van ha…”, szóval fejezzük is be szerintem.


(Annyi csak, az én gyerekem másfél éve folyamat kel éjjel, nem

1x nem 2x, hanem minimum 4x. Akkor most én is verjem, ha épp hulla vagy vagy idegileg kivagyok?-erre nem kell válaszolni, csak egy kósza felvetés)


A többi sem látunk bele, legalábbis amiket leírtál tény, hogy nem tudhatjuk, de ezért hagyjuk is a témát, nem akarok vitázni.

2022. szept. 2. 12:37
 17/42 anonim ***** válasza:
92%

Provokálni akartál, sértő módon kérdeztél, ennek megfelelő válaszokat kaptál.

Buta dolog általánosítani, mégis megtetted, téged minősít.

2022. szept. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
Provokálni nem akartam senkit, na de köszi!
2022. szept. 2. 12:42
 19/42 anonim ***** válasza:
87%
Először is a seggre verés nem olyan brutális csak ma már túl van ez a gyerekvédés tolva,másrészt lehet egész nap ezt csinálta és már nem hatott semmilyen észérv,ölelés. Én is kaptam pofont és akkor egész nap hisztiztem és emlékszem kicsináltam az anyukám idegeit.😅 hidd el sok 20-on éves szülőnél is láttam ezt ,nem csak a 40 fölöttiekre igaz. Meglátjuk te milyen türelmes leszel a dackorszakos gyerekeddel...
2022. szept. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:

Már dackorszakos, pörgős és ő tud csak igazán hisztizni, de valahogy mindig megtalálom a normálisabb formáját ennek az orvoslására. Ennél türelmesebb vagyok még így kialvatlanul is.


Lehet túl van tolva, most kortól függetlenül, de ha olaj a tűzre, akkor végképp felesleges.

2022. szept. 2. 12:48
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!