Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A 40 körüli szülőknek miért...

A 40 körüli szülőknek miért van kevesebb türelmük a gyerekeikhez? Vagy minek vállalnak gyereket egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nyaralni voltunk külföldön a másfél éves gyerekünkkel. Előttünk sétált egy pár, apuka kezében egy kb 4-5 hós csecsemő, anyuka kezében cuccok, mellettük pedig a 2,5-3 éves gyerek sírt, üvöltött. Apuka egyszer csak megállt, lehajolt hozzá és kétszer akkorát csapott a fenekére, hogy az nekem fájt és nem hogy használt volna inkább olaj volt a tűzre. Szegény gyerek krokodil könnyekkel ment az anyja után, amikor az apja odahívta erélyesen a gyerek inkább ment a másik irányba meg az anyjához.


Mi értelme így nevelni nem hogy egy, hanem két gyereket. Elhiszem, hogy dacolt vagy fáradtak két kisgyerekkel, de eszembe nem jutna nem hogy kint mindenki szeme előtt, de még itthon sem.

Pláne így, hogy még haszna sincs…


2022. szept. 2. 11:12
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:

Sértegetés az nálad is megy..


A normális válaszolóknak köszönöm, itt be is fejeztem a “kommunikációt” a “tökéletes” felével!

2022. szept. 2. 13:46
 32/42 anonim ***** válasza:
93%
31. Nyuszika, ne várd el, hogy kedvesen csacsogjanak veled, mikor ekkora türhő vagy. Egyértelmű feszültséget akartál gerjeszteni. Remélem pótolja azt az életedben ami hiányzik. Gondolom a férjed is mással pótolja azért vagy ilyen kis agresszív.
2022. szept. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:

Hasonló jókat kívánnék, de inkább nem teszem!


Tudod a karma.. “nyuszika”.

2022. szept. 2. 13:58
 34/42 anonim ***** válasza:
17%

Így kellett volna feltenni, hogy ne kapj ilyen válaszokat:


Lehet valami összefüggés a szülők kora és a gyereknevelési módszerük között?


Egyébként persze. Régebben pl sokkal normálisabb volt rácsapni a gyerekre, fiatalok már inkább "kötődő nevelés" pártiak, nálunk ez a "divat", nincs benne fenyítés, a fiatalabbaknál ez van többségben, de azért sokan csak itt is a gyerekre, mert akár idős, akár fiatal, a türelem véges..


Annyi mehet még az idősebb szülők "számlájára", hogy náluk 45 körül már tombol a klimax, ami durva hormoningadozást(csökkenést inkább) jelez, ami nagyon megviseli hormonrendszert, ezáltal a viselkedést is.. Férfiaknál és nőknél is, a klimax nem csak női dolog ugye. Mivel ez életkorhoz kötött, így a fiatalabbak nem szenvednek ettől.


Nem a kor határozza meg, ki milyen szülő, de tényleg hendikeppel indulnak a klimaxos 40+osok. Pár szerencsésnél csak 50 felé kezd bekapcsolni a dolog.

2022. szept. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
40%

Hiába pontoztátok le, van igazság abban, amint a 34-es ír. Én 46 éves vagyok, és a mi időnkben még nem hívták ki a gyermekvédelmet, ha a szülő rácsapott a gyerek fenekére. Ezért néha nálam is előfordul, de huh, ha be merem vallani, akkor egyből mindenki rendőrért kiált. Nem, ez még messze van a gyermekbántalmazástól. Amúgy én is kaptam pár pofont anyukámtól, ha úgy viselkedtem, és azt mondom igaza volt.

Ennyi összefüggés lehet, de még ez sem biztos, mert én is ismerek fiatalokat, akik simán mások előtt is felpofozzák a gyerekeiket, és szerintük ez teljesen normális gyermeknevelési módszer.

Egyébként azt én sem szeretem, ha lát valaki egy 5 percet egy család életéből, és máris jön az ítélkezés. Lehet, hogy tényleg kimerült apuka, és itt szakadt el a cérna. Tudom, hogy nem használ, tudom, hogy ez már a tehetetlenség jele. De attól még nem szólom meg, mert nem ismerem, hogy milyen élethelyzetben vannak. Könyörgöm, nem verte kékre-zöldre azt a gyereket!

2022. szept. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
64%
34. És az apuka is klimaxol? Ugyanis a történetben ő verte a gyereket.
2022. szept. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
47%

Igen, az apuka is!


"Férfiaknál és nőknél is, a klimax nem csak női dolog ugye. Mivel ez életkorhoz kötött, így a fiatalabbak nem szenvednek ettől."


[link] ;)

2022. szept. 3. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
51%
"Megjelenhetnek a hőhullámok, a fokozott izzadékonyság, ingerlékenység, ezzel párhuzamosan csökken az izomerő, a koncentrálóképesség és a csontsűrűség is." ezt a férfi részből másoltam. Amíg te lassan szenvedtek kicsit kb 45től(ugye ennek vannak előjelei is, "premenopauza") 60ig, addig mi 5-10 év alatt esünk túl rajta 45től(vagy korábban), intenzívebben.
2022. szept. 3. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
97%
A napokban láttam egy fiatal anyukát a Tesco-nál, aki idegbeteg módon rángatta maga után a kisgyereket, miközben elég cifra szavakat is használt. Láttam egy ilyen esetet. Ez alapján nem gondolom azt, hogy minden fiatal szülő türelmetlen a gyerekkel. Neki is lehetett rossz napja, nem biztos, hogy mindig ilyen. Engem anyukám 20 éves kora előtt szült. Elég gyakran szaladt utánam a fakanállal, és sokszor rácsapott a fenekemre. A klimax korban levő nagymamám viszont mindig türelmes volt velem. Sok időt töltöttem nála, és mindig vele éreztem biztonságban magam.
2022. szept. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
55%

Lehet, hogy a szerencsések közé tartozott, akit később érint, utolsó.. nem véletlen tudnak 50 felett is szülni bizonyos nők, másoknál meg már korai klimax van, és 40 évesen leáll náluk minden, nem menstruálnak többet.


Nem minden a habitus, a hőhullámok, rossz alvás, hormonzavar a legjobb természetet is kikészíti. Nem véletlen csak kb lövik be 45-55 közé, plusz mínusz 5, extrém esetben 10 év is lehet az eltérés.

2022. szept. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!