Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyermekedet mennyire...

Autista gyermekedet mennyire sikerül az életre nevelned?

Figyelt kérdés

Gondolok itt önállóságra olyan dolgokban, hogy boltban vásárlás,csekk befizetés, bankban ügyintézés, ha elromlik valami, szerelő hívás.

Mennyire sikeres a munka világában? El tudott helyezkedni? El tudott költözni a szüleitől?

Természetesen itt az enyhébb esetekre gondolok. Akiknek esélyük van az önálló életre.


Sikerülhet?


Nekem akkora eredmény az,hogy míg vigyáztam ma a gyermekem rollerére, ő bement a boltba egyedül, és vett magának egy chipset. 7 éves. Nemsokára 8.


Van olyan diákom,aki Burger King-ben el tudott helyezkedni. De külön költözés nem került szóba a szüleitől.


Van esetleg saját sikertörténetetek? Szívesen olvasnék ilyesmit.


Ezen az oldalon mindig csak a kicsikről van szó. Beszéljünk most a nagyokról is!


Esetleg párkapcsolat? (Ezt már meg se merem kérdezni...csak halkan).


febr. 10. 22:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%

Ha neurotipikus lenne se küldtem volna be a boltba 7 évesen csipszért. 🤦

Csekket meg én se fizetek. A mai világban az élete 90-át meg tudja majd oldani online ügyintézéssel.

Egyelőre azt kellene elérnünk, hogy ne akarjam kivágni az ablakon, mert vasárnap reggel 5-kor felveri az egész családot azzal, hogy a zsebkendő beesett az agy mögé és nem tudja kiszedni, de azt "ki kell" szedni azonnal.

febr. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Olyan bolt volt,hogy láttam végig az ajtóból. Kisbolt. Ne egy Tescora gondolj...

Ő akart chipset. Viszont a rollert nem viheti be. És büszke volt magára,hogy meg tudta venni.


Egyszerűen muszáj önállósítani....csak nem tudom, mennyire lehet. De persze az idő majd eldönti.


Egyelőre örülök annak,hogy normál iskolában megállja a helyét (elsős).

A többi meg majd jön magától.

febr. 11. 07:20
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Ha auti csoportban kérdeznéd, több választ kapnál. Bár lehet szétszednének. Sokaknál a pelenka elhagyása is probléma.

Nekünk se az a legfőbb bajunk, hogy tudjon 7 évesen csipszet venni. Bőven ráérne ezzel neurotipikusan is.

A céljaink:

8 évesen lassan sikerüljön kitörölni a fenekét.

Ha felébred éjjel oldja meg egyedül a gondját.

A suliban bírja ki a napot anélkül hogy annyira túltelítődjön, hogy kezelhetetlen lesz (integráló iskola), és felhívnak hogy szaladjak úgy, hogy teljes munkaidőben dolgozok, mert "túl önálló" a gyodhoz.

Ha felsőre eljutunk oda, hogy ezeket tudja + esetleg elsétál a 70 méterre lévő iskolába, akkor már boldog leszek.

Egyébként kitűnő tanuló.

febr. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem vagyok rajta a facebookon.


Nem a "chips" a lényeg. Hanem hogy meg merte venni egyedül. Egy kiló kenyérért is beküldhettem volna. Mindegy.


Ö most hirtelen akar nagylány lenni,és én kihasználom az alkalmat.


Nagyon jó lenne több autista gyereket nevelő szülővel beszélgetni. Én senkit sem ismerek. De nem Facebookon. Hanem élőben. Csak megosztani a tapasztalatainkat.

Egyszer beszéltem erről a gyógypedagógussal,de nem igazán tudott segíteni.

febr. 11. 10:20
 5/12 anonim ***** válasza:
21%
Irigylem, hogy lenne időd élőben csevegni, nem pedig lopott percekben a neten. Vannak autista szülő tréningek, menj oda. Ja, arról a fb-on tudsz tájékozódni, hogy hol, így neked az off. Egy kis életképességi tréning neked se ártana: az fb nem követel meg valós profilt.
febr. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
7%
Jaj, picurboszi, irigylem a problémáidat
febr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem valós profilom sem lesz soha. Ez biztos.
febr. 11. 11:39
 8/12 anonim ***** válasza:
24%
Te bajod akkor, ha lemaradsz a gyereked életéhez szükséges információkról.
febr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem maradok le semmiről....azt hiszitek, hogy az élet csak a facebookból áll? Durva.

Nem mindenki éli ott az életét...


Férjemnek van profilja,de ő se posztol soha semmit. Mert nincs értelme.

Akivel akarunk,azzal beszélünk telefonon vagy személyesen. Van,akivel pl emailben tartom a kapcsolatot évek óta. Egyszerűen nincs szükség a Facebook-ra.

febr. 11. 13:26
 10/12 anonim ***** válasza:
39%

Dehogynem lemaradsz, mindenről lemaradsz.

Te aki folyton ide posztolgatsz akárhányszor megakadt az életetek Nyíregyházán: orvosok, fejlesztés, iskola.. stb során. Az fb információs csoportjait jól használva ezerszer előbb lennél. De nehogy beismerd, akkor nem lenne okod itt jajongani.

Úgy vagyok fent ezer helyen, hogy egy posztom nincs a saját családomról, egy kép sincs fent a gyerekemről.

febr. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!