Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyermekedet mennyire...

Autista gyermekedet mennyire sikerül az életre nevelned?

Figyelt kérdés

Gondolok itt önállóságra olyan dolgokban, hogy boltban vásárlás,csekk befizetés, bankban ügyintézés, ha elromlik valami, szerelő hívás.

Mennyire sikeres a munka világában? El tudott helyezkedni? El tudott költözni a szüleitől?

Természetesen itt az enyhébb esetekre gondolok. Akiknek esélyük van az önálló életre.


Sikerülhet?


Nekem akkora eredmény az,hogy míg vigyáztam ma a gyermekem rollerére, ő bement a boltba egyedül, és vett magának egy chipset. 7 éves. Nemsokára 8.


Van olyan diákom,aki Burger King-ben el tudott helyezkedni. De külön költözés nem került szóba a szüleitől.


Van esetleg saját sikertörténetetek? Szívesen olvasnék ilyesmit.


Ezen az oldalon mindig csak a kicsikről van szó. Beszéljünk most a nagyokról is!


Esetleg párkapcsolat? (Ezt már meg se merem kérdezni...csak halkan).


febr. 10. 22:39
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

10!


"Te aki folyton ide posztolgatsz"


Te meg folyton válaazolsz. Az se jobb 😉.

febr. 11. 14:06
 12/12 anonim ***** válasza:
65%

Kedves kérdező, megfelelő környezetben éppúgy lehet önállóságra szoktatni egy normál vagy magas intelligenciájú autistát, mint egy neurotipikust. Nem hibáztál azzal sem, hogy megengedted, hogy a gyerek önállóan vegyen valamit, ha azt ő így akarta.

Szorongás ellen javaslom a Sedona-módszert, nekem segített.

Egy autista

febr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!