Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Rendőr tanuló vagyok és az...

Rendőr tanuló vagyok és az öcsém azzal szórakozik hogy fel hívja a mobil és vonalas tudakozókat be mondja a igazolványom számát és híres emberek számát kéri le és jó pénzért el adja a számot a iskolában. Hogyan szoktassam le erről a hülyeségéről?

Figyelt kérdés
2011. aug. 31. 23:45
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudod, hogy ezért először téged vesznek elő? Fogalmad van róla, hogy akár ki is csaphatnak? Elmondtad neki, hogy milyen büntetések járnak azért, amit csinált? Igazolványszámodat öcséd gondolom nem fejből tudja, nem lehetne elrakni?


A leszoktatást esetleg úgy lehetne elérni, hogy megkéred a leendő kollégákat, hogy ijesszenek egy kicsit rá az öcsédre. Gondolom segítenek, ha elmondod, miről van szó.

2011. szept. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
de igen el lehetne rakni tudom el is fogom mostantól rakani csak az a gyanúm hogy fel írta a rendőr igazolványom számát és továbbra is fogja csinálni.
2011. szept. 1. 10:19
 13/30 anonim válasza:
100%
addig játszik,amíg tényleg te fogsz ráfázni... mivel gondolom a 10-es osztályból,hogy még kiskorú nem fognak semmit csinálni vele.. viszont téged elővehetnek,hogy visszaéltél az igazolványoddal... szerintem gondold meg, hogy mi a fontosabb most egy ilyen helyzetben, az, hogy "kisöcsikéd" ne sértődjön meg, és folytassa tovább ugyan ezt,pedig szerintem elég nagy ahhoz,hogy megértse,hogy ROSSZ amit csinál,vagy az, hogy TÉGED ne vegyenek elő... ami azért kicsit szerintem komolyabb baj,mint hogy megsértődik a kisöcsid... de te tudod...
2011. szept. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a szüleiteknek, hogy beszéljenek vele. És jelezzék az öcséd osztályfőnökénél is, hogy az osztálytársaknak szerzi meg a telefonszámokat. Azokkal a gyerekekkel majd elbeszélgetnek a szüleik, és talán nem jut eszükbe ilyet kérni.
2011. szept. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azért ez nem kis hülyeség,mivel elég nagy gondjaid lehetnek ebből...szerintem próbálj meg beszélni vele(hátha megérti,hogy ez nem játék),ha lehet vidd be a kapitányságra,ahol megtapasztalhatja a rendőr lét,illetve a bűnözés valós oldalát.Ez melyik igazolványod(rendőr vgay személyi)?Baromira megütheted a bokád,ha a feleltteseid fülébe jut(tudod,rosszakarók mindenhol vannak).
2011. szept. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem probald lecsereltetni az igazolvanyodat egy ujra es tiltasd le a regit. Tedd el jo melyre, hogy ne ferjen tobbet hozza.

Nem tudom, hogy le tudod-e cserelteni egy ujra a regit, ha nem akkor bocsi a rossz otletert, de hirtelen ez jutott eszembe.

2011. szept. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
80%

"A pofozkodás meg a kisebbség sértegetése nem megoldás"

De jó ilyet olvasni! Jó napot szereztél nekem.

Figyelmeztesd, hogy ha visszaél az igazolványoddal, téged is bajba keverhet. Ha tudod, milyen hivatalos lépést kéne tenned ilyen (ennél komolyabb) visszaélés esetén, mondd el neki, hogy még egy ilyen, és kénytelen leszel. Vagy kénytelen leszel szólni a szüleiteknek. Te ismered, jobban tudod hogyan lehet hatni rá.

2011. szept. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
én magam mondtam az öcsémnek hogy ne meg anyáéknak hogy nem szóljon az osztályfőnöknek mert nagyon pletykás és nem akarom hogy a igazgató fülébe jusson. éppen ezért mondtam az öcsémnek hogy hívja el az osztálytársait akik kérték ezt tőle és el magyaráztam nekik hogy ha egy idegen zaklatná őket nekik hogy esne? meg el magyaráztam nekik hogy ez bűncselekmény és ezért súlyos börtön éveket lehet kapni és azt mondták hogy nem fognak ilyet csinálni többet. Persze a két illető lány volt.
2011. szept. 2. 12:59
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez a beszéd,kedves kérdező!Nem lenne jó,ha károd származna a dologból(akár az állásodba is kerülhet)
2011. szept. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez komoly? Mármint az, hogy a tudakozó megmondja bárkinek a telefonszámát, csak mert én mondtam neki egy számsort, és azt állítom, hogy rendőr vagyok? (Bocs, nem tudom, milyen a rendőri igazolványszám, de gondolom, aki tudja, hogy hány betű, szám stb., az bemondhat bármit.)

Bocs, hogy nem a kérdésedre válaszoltam, de a tudakozó is érdekesen kezeli ezt a helyzetet.

2011. szept. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!