Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hova forduljak segítségért,...

Hova forduljak segítségért, ha képtelen vagyok kordában tartani a gyermekemet és magamat? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Kár, hogy nincs problémás szülő, mert itt velem is baj van.

3 éves a kislányom és egyáltalán nem fogad szót nekem, én meg nagyon nem bírom ezt elviselni. Valamilyen segítség kéne, de nem tudom, hogy ki tud tanácsot adni.

A heti mérleg: annyira felidegesített, hogy nem öltözött fel reggel(pizsama felső+zokni volt rajta, a többit levette), kb. fél-1 órát mondogattam, hogy öltözzön fel, de nem, úgy rávágtam az ajtót, hogy kitört az üveg, ma kb. déltől kértem, hogy pakoljon el a szobájában, estig sem történt semmi, ezért nem mentünk le, nem nézhetett mesét, halál lazán eljátszott, én időnként rászóltam, hogy pakoljon, ő közölte, hogy nem, végül kiborítottam az összes játékát, hogy akkor mindent el kell pakolnia, volt hiszti, de nem, végül én szedtem mindent össze egy szemeteszsákba, hogy elveszem, de igazából mi értelme elvenni az összes játékát. Egy játékdoboza el is tört. Ráadásul olyan csúnya dolgokat mondtam neki, hogy le sem írom. Egész nap mindig rá kell szólni, állandóan zárom a konyhát, mert mindig a hűtőben turkálna, meg a szekrényben. Bármit mondok szinte mindeg el engedi a füle mellett én meg nem tudom mit tegyek. Mindig mindent milliószor kell elmondani, aztán vagy csinálja vagy nem. Képtelen vagyok őt megnevelni, illetve magamat, hogy ne akadjak ki. Teljesen kudarcot vallottam, mint anya és ettől nagyon ki vagyok. Természetesen már többször meg is ütöttem, már veszi át, ha valami nem tetszik ő is ütni akar, meg hallom vissza, amit dühümben üvöltök. Félek, hogy már teljesen elrontottam szegényt, illetve, hogy mi lesz így belőle, tönkreteszem a gyerekkorát, de ő meg engem tesz teljesen tönkre. Nagyon boldogtalan vagyok. Van egy 11 hónapos húga is, nagyon félek, hogy vele is ez lesz. Ő már most akaratos, a nagy ennyi idősen még nem volt ilyen. Teljesen kétségbe vagyok esve, nem tudom, hogy mit tegyek.

A férjemre jobban hallgat, de ő ritkán van itthon, ő általában elvicceli a dolgokat, meg átveri, de én képtelen vagyok erre.


2015. máj. 24. 23:46
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
71%

oké, az máár jó, ha tudod, hogy egyedül nem megy.

nevelési tanácsadó, családsegítő. Szakember kell, elsősorban nem a gyereknek, hanem neked.

Belefáradtál az egészbe, kiborultál. Gondolom tökéletessen akartad csinálni, aztán túl sok lett. Most a második gyerekkel főleg.

A 3 éves már mehetne oviba (oviba kéne mennie) és a kicsit is beadhatnád bölcsibe amíg összeszeded magad. Akkor van egy fél napod magaddal foglalkozni. Még mindíg jobb, mintha megőrülsz otthon és ráukdöntöd a házat

2015. máj. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
71%
Ne gondolj ilyen butaságot, hogy "leéget" téged a boltban. NOrmális szülő tudja, hogy minden gyerek átesik ezen a korszakon, és nem néz rád ferde szemmel. Amúgy a gyerek tényleg a Te tükörképed, ha most dackorszakban így reagálsz, tényleg baj lesz később vele. Én megpróbáltam mindig a megoldást keresni, ha ellenkezett- a játékelpakolási verseny- amit az egyik hozzászóló írt- jó ötlet. Úgyhogy most van egy kiegyensúlyozott négy évesem:) Keress fel tényleg egy szakembert (mármint magadnak), 6 éves kor alatt azt hiszem, nem is a gyereket kezelik, hanem a szülőt.
2015. máj. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
82%
Az sokat fog javítani a helyzeten.Neki is nagyon jót fog tenni és neked is sokkal könnyebb lesz.Óvodában dolgoztam,most gyesen vagyok a harmadik babámmal és tényleg sok dolgot meg fog tanulni az oviban.Szót fogadni is.
2015. máj. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
14%

" Természetesen

már többször meg is ütöttem"


Természetesen?! Neked természetes, hogy vered a gyereked? Menj és verekedj valaki olyannal akivel egy súlycsoportban vagy. Ne szegény gyereket üsd aki jóval gyengébb!

2015. máj. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
89%

Beszéltél már erről a férjeddel komolyabban?

Ha jobb az anyagi helszetetek, keress a nagyobbiknal egy magánbölcsit. Vagy fogadj fel, akár heti pár órára babysittert.

Felkereshetnél egy pszichológust is.


Arra figyrlj oda, hogy sose üsd meg, és sose kiabálj vele. Éld bele magad az ő helyzetébé. Hogyan szeressen téged, vagy hallgasson rád, ha úgyis csak bántod? Írtad, más gyerekek nyugodtabbak. Ő is mondhqtja, bezzeg más gyerekeket szeret az anyjuk.


Vezesd be, hogy mindennek van kövezkezménye. De itt azt is vedd figyelembe, hogy még csak három éves. Egyébként azt sem értem, miért kéne egy három évesnek tök egyedül elpakolnia a szobáját? Miért nem pakoltok együtt? Három éves, nem tizenhárom...

2015. máj. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
86%
A "természetesen" annak szólt szerintem, hogy ezt már nyilván nem tudta elkerülni. Ne magadat rágd és hibáztasd, hanem határozz el apró dolgokat, amiket betartasz. Első és legfontosabb: NEM üvöltesz vele és NEM vered, mert az vadállat-dolog. Te is és ő(k) is ennél többet érnek! Ha kiborulsz, menj ki pár percre, nézd magatokat kívülről! Találj ki közös játékokat, elfoglaltságokat! És ne vedd magadat ilyen véresen komolyan. A gyerek egész délután játszott?? igazán nagyon ügyes!! Nem pakolt el?! Együtt pakoljatok este és kész. Nem kell ezerszer mondani semmit, mert nincs értéke a szavadnak, én se fogadnék szót neked, mert nem vagy erélyes. Mondd el kétszer, hogy most öltözünk. Pont. Mind a hárman egyszerre. Tűzz ki apró jutalmakat! Mondd el neki ezerszer, hogy ő anya nagy lánya és szereted!!!! A férjed pedig legyen társad a gondjaidban -ne panaszkodj a gyerekekre, hanem kérdezd meg, hogy miben tudna neked segíteni. Pl. menjenek el sétálni, vagy bevásárolni, hozzanak neked is meglepetést... elhiszem, hogy nem tudsz így élni. Csak te tudsz változtatni, te vagy a család magja!
2015. máj. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
93%
Figyelj, én bölcsiben és oviban is dolgoztam, nagyon sok szülőt és geyreket megismertem. Azt vettem észre, hogy siznte kivétel nélkül a gyerek olyan volt, mint az anyja... Ha az anyja nyugodt, kedves, mosolygós, szeldíd volt, akkor a gyerek is. Idegbeteg, hisztis, kötekedő, büszke szülődnek meg a gyereke is mindig problémás volt. Gondolj erre mikor felhúzood magad miatta. Nem az ő hibája. A mostani viselkedése egyrészt a korabeli sajátosság, másrészt pediga példa amit lát tőled. Nem bízik meg benned, nem akar a kedvedre tenni. Próbáj másképp állni hozzá. Ne parancsolgass neki, ne várj el tőle nagy dolgokat. Vedd lazábra. Ezzel nem azért éred el, hogy szófogadó lesz, csak te kikészülsz idegileg, ő meg mégellenállóbb lesz. Nem kell beleőrülnöd ebbe az időszakba. Ne büntess, hanem jutalmazz. Tanácsolom, hogy kérj segítséget nevelési tanácsadótól, vagy olvass nevelési könyveket. Elhiheted, hogy egyikben sem az áll, hogy ordítsunk, csakjuk a gyerekre az üvegajtót, verjük meg. Nem véletlenül.
2015. máj. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
bocsánat az elírásokért, telórol írtam.
2015. máj. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
0%
Ki az , aki lepontozgat? Azért mert megmondjuk a kérdezőnek, hogy nem helyeseljük, amit csinál?
2015. máj. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
72%

szerintem már ott elúszik a dolog, hogy ezerszer kéred, fél-egy órán keresztül könyörögsz. hol itt a következetesség?

milyen büntetést használsz? mármint nem az ütésre meg az óbégatásra gondolok, hanem mikor következetesen, 3. figyelmeztetés után jön a bünti. ha van ilyen, utána elmondod neki, hogy ez most miért volt???

2015. máj. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!