Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hova forduljak segítségért,...

Hova forduljak segítségért, ha képtelen vagyok kordában tartani a gyermekemet és magamat? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Kár, hogy nincs problémás szülő, mert itt velem is baj van.

3 éves a kislányom és egyáltalán nem fogad szót nekem, én meg nagyon nem bírom ezt elviselni. Valamilyen segítség kéne, de nem tudom, hogy ki tud tanácsot adni.

A heti mérleg: annyira felidegesített, hogy nem öltözött fel reggel(pizsama felső+zokni volt rajta, a többit levette), kb. fél-1 órát mondogattam, hogy öltözzön fel, de nem, úgy rávágtam az ajtót, hogy kitört az üveg, ma kb. déltől kértem, hogy pakoljon el a szobájában, estig sem történt semmi, ezért nem mentünk le, nem nézhetett mesét, halál lazán eljátszott, én időnként rászóltam, hogy pakoljon, ő közölte, hogy nem, végül kiborítottam az összes játékát, hogy akkor mindent el kell pakolnia, volt hiszti, de nem, végül én szedtem mindent össze egy szemeteszsákba, hogy elveszem, de igazából mi értelme elvenni az összes játékát. Egy játékdoboza el is tört. Ráadásul olyan csúnya dolgokat mondtam neki, hogy le sem írom. Egész nap mindig rá kell szólni, állandóan zárom a konyhát, mert mindig a hűtőben turkálna, meg a szekrényben. Bármit mondok szinte mindeg el engedi a füle mellett én meg nem tudom mit tegyek. Mindig mindent milliószor kell elmondani, aztán vagy csinálja vagy nem. Képtelen vagyok őt megnevelni, illetve magamat, hogy ne akadjak ki. Teljesen kudarcot vallottam, mint anya és ettől nagyon ki vagyok. Természetesen már többször meg is ütöttem, már veszi át, ha valami nem tetszik ő is ütni akar, meg hallom vissza, amit dühümben üvöltök. Félek, hogy már teljesen elrontottam szegényt, illetve, hogy mi lesz így belőle, tönkreteszem a gyerekkorát, de ő meg engem tesz teljesen tönkre. Nagyon boldogtalan vagyok. Van egy 11 hónapos húga is, nagyon félek, hogy vele is ez lesz. Ő már most akaratos, a nagy ennyi idősen még nem volt ilyen. Teljesen kétségbe vagyok esve, nem tudom, hogy mit tegyek.

A férjemre jobban hallgat, de ő ritkán van itthon, ő általában elvicceli a dolgokat, meg átveri, de én képtelen vagyok erre.


2015. máj. 24. 23:46
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem sok Neked a két kicsi egész napra. Nyilván Te sem így képzelted a babázást. De ezt nem szabad csinálni! Nincs valaki, aki néha pár órára elvállalná őket, míg Te kimozdulsz egy kicsit? Vagy másik anyuka a közelben, akivel néha egy kicsit össze tudnál ülni? Ha közel laknál én elmennék hozzád, mert komolyan sajnállak.


Ha nincs senkid a férjeden kívül, akkor meg tényleg pszihomókus kell, de sürgősen. Egyszer kattanj ki teljesen!!!

Amúgy a gyereknek nem kell könyörögni! Nagyon ügyes vagy, hogy elkezdtél egyedül öltözni, amilyen nagylány van, a többi is menni fog! Hadd lássam! De szép, nyugodt hangon!Ha meg nagyon nem akarja, add rá Te azt a K333rva ruhát, hadd menjen játszani!


Egyébként saját esetem a 4 évesemmel:

" Katika, megtennéd, hogy felmész, és lehozod a szandidat? Vaálasz: Nem!


Oké, mégegyszer: " Katika, hozd le kérlek a szandidat!" Válasz: JÓ, megyek....


Érted a különbséget?

2015. máj. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 A kérdező kommentje:
Köszi a további válaszokat is. Én nem pontoztam le senkit. Bármilyen tanácsnak örülök, mert fogalmam sincs, hogy mit tegyek. Nem akarom ilyen légkörben nevelni őket. Valaki írta a büntetést, meg kkövetkezetesség, én nem tudom ezt gyakorlatban, hogy csináljam. Rászólok, hogy ne nyúljon a hűtőbe, persze benyúl, mivel büntessem? Eltelik 10 perc, mászik a tévéállványra, rászólok, felmászik, most megint büntetés? Egész nap ilyenek mennek! Amúgy, hogy kéne betartatni a büntetést, ha nem fogad szót? Mit kell büntetni? Amikkel próbálkoztam, matrica, ha adott napon jól viselkedik, összegyűlik x db akkor ajándék. Nem nézhet mesét, nem megyünk le, sarokba állítás, elvettem könyvet, játékot. Nem ért semmit, nem érdekelte a büntetés, illetve sokszor nem tudtam én magam betartatni. Engem minden gyakorlati tanács érdekel.
2015. máj. 25. 22:08
 23/56 anonim ***** válasza:
75%
Rengetegféle büntetés lehetséges, elvenni a játékát, amit szeret, határozott időre, klasszikus sarokba állítás (ha kijön akkor zárható szobába tenni, ahol lehetőleg biztonságban van, de nem tudja magát szórakoztatni). Legyen mindig meghatározva a büntetés ideje, elmondva előtte és utána is higgadtan, hogy mi miért történik.
2015. máj. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
80%

egyébként miért nem nyúlhat a hűtőbe? enyém is egész kis korától kotorászik a hűtőben, kivesz valamit ha megkíván, én ezért nem szólok, sőt, nem engem ugráltat. mondjuk jó evő, egészségesen táplálkozunk, szóval nem tejszeleteket vesz ki, csak joghurtot, gyümölcsöt, néha egy szál kolbászt :D

első körben gondold át mi az ami nem helyes. határozd el mik a határok. ha ezeket mindig betartatod, akkor következetes vagy.

tehát ma belenyúlhatott a hűtőbe, mert épp hulla voltál és nem volt kedved veszekedni. akkor ez lejátszott meccs, holnap ne veszekedj mert megteszi.

ha felmászik a tv állványra, az nyilván mindig, minden körülmény között tilos. szólsz neki mikor már látod mire készül, hogy nem. mégis elkezd mászni, szólsz, hogy ha nem jön le, akkor büntetés. ebben a pillanatban mehetsz is leszedni onnan és sarokba állíthatod 3 percre. ahányszor eljön onnan, visszateszed és újra indul az óra. ha leülte akkor elmondod miért, az ő szintjén, de ne dumálj mellé, kerek perec mond meg, hogy ha magára rántja a tv-t, akkor összetöri a csontját és hónapokig feküdhet mozdulatlanul gipszben, bocsánatkérés és mehet. és ezt minden egyes alkalommal ha megteszi.


reggel ugyanez, mi az, hogy 1 órán keresztül könyörögsz? megkéred, nem teszi, közlöd, hogy oké, akkor bünti lesz ha még mindig nem kezdi el, akkor kezdheted a büntetést.

igen, lehet, hogy hatástalan volt mikor 2x próbáltad, persze, ezt nem megpróbálni kell hanem elhatározni és mindig megtenni! nem ráhagyni meg kibújni alóla.

fárasztó, nyilván kemény munka, de megtérül!

2015. máj. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
100%

21-es vagyok. A játékelvétel CSAK abban az esetben működik, ha már soha nem kapja vissza, és helyette sem kap.Tehát, ha Te elveszel egyet, holnap ne add vissza neki, és a mama se hozzon helyette másikat.

Nálam, ami bevált, és igen már a három évesnél is, az a falhoz állítás. Leülteted (úgymond nem fentről kiabálod el neki mi a szabály), és türelmesen, de határozottan elmondod neki mit szabad, és mit nem. Mik a szabályok! Pl.: Nem nyúlhatsz a hűtőbe, csak, ha anyu is ott van, nem mászol fel semelyik szekrényre, mint egy bébi, hiszen veszélyes, és pont ezért tilos!Ha te megkéred anyát, hogy hozz kérlek inni, és anya megteszi, akkor anya is ugyanezt várja. Elmondod neki, hogy amennyiben ezt nem hajlandó megérteni, és betartani, egyszer szólsz :"Katika! Tudod, hogy ezt nem szabad! Ha nem fejezed be nem szólok még egyszer, akkor irány a bünti" (én legalábbis csak egyszer szólok). Utána beviszem a büntibe, ha folytatja, mondjuk az étkezőbe, a fal mellé állítom, vagy a lépcsőre ültetem, és elmondom neki, hogy megmondtam, hogy ez a szabály, azt mondtad, megértetted.Mégsem tartottad be, ezért most 5 percig maradsz itt csendben, és elgondolkozol! Ha elmászkál, vagy sír, hisztizik, onnan újra indul az 5 perc. Az elején nálunk is ment a hiszti, meg a kiröhög és elballag onnan, de mikor egy szó nélül visszavittem, és csak azt vette észre, hogy 20 perce ott ült, akkor kapcsolt. Ma már vannak olyan helyzetek, mikor azt mondják a gyerekeim, hogy " Anya, elfelejtettél büntibe küldeni.Most mennyek, vagy ne?"

Nálam ez 3 gyereknél vált be, de csak akkor működik, ha ezt minden nap betartod.


És akkor nem kell könyörögnöd, nem kell a hisztit hallgatnod, 5 perc alatt elgondolkozik azon, hogy mit-miért nem szabad, és mehet tovább!

( A szobába zárást, én sosem mertem megtenni...)


Szóval, bocs hogy ilyen sokra sikeredett megint, csak jót akarok neked! Próbáld ki, csináld egy hétig, és meglátod, hogy működni fog, arról nem beszélve, hogy már a kicsi is ezt fogja látni.Málunk is beült a kicsi a nagyok mellé a büntibe-szolidaritásból :)

2015. máj. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 A kérdező kommentje:
Délelőtt megbeszéltük, hogy mik a szabályok, persze biztos csomó mindent kihagytam, kíváncsi leszek. Ma eddig egész ügyes volt, elmondtam, hogy bünti lesz. Azt mondta nem akar büntit. Remélem menni fog, megbeszéltem vele, hogy anya is megígéri, hogy nem kiabál, nem csapkod, de neki is meg kellett ígérnie, hogy ezeket nem teszi. Szerintem amúgy a felét nem értette, de majd meglátjuk. Még azt nem tudom, hogy lent, amikor rosszat csinál, nem jön vagy elszalad, túlzottan messzire megy, nem áll meg, ha szólok, vagy a közértbe nyúlkál a dolgokhoz, akkor az nem hiszem, hogy jó bünti, hogy majd itthon megy a sarokba. Ötletek? Tudom jöjjünk haza, de ha nem akar nem nagyon tudom hazacipelni (babakocsi, esetleg bicikli, motor, meg még ő is), illetve mi van, ha már haza felé jövünk. Gondoltam itt az lehetne a bünti, hogy ha még nem voltunk nem megyünk játszóra vagy másnap emiatt nem megyünk. Ma még nem jutottunk odáig, hogy büntetni kelljen, kíváncsi vagyok mi lesz, ha kell.
2015. máj. 26. 13:43
 27/56 anonim ***** válasza:
100%

ekkora gyereknek nem bünti, hogy majd másnap... nincs időérzéke! igen, megfogod a kezét és hazaviszed. nyugodtan húzd magad után, nem kell szégyenkezned, mindenkivel előfordul ;)

ha játszótéren akkor leülteted a padra magad mellé pár percre, addig le is nyugszik. arra figyelj, hogy ha tuod, a bünti függjön össze a rosszalkodással, mert abból érti meg :)

2015. máj. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy klisés ez a kérdés, de sosem értettewm, hogy a sz*r középre miért szül annyira nő még egy gyereket, hogy aztán még nagyobb sz*rban legyen és jobban szenvedjen... Ha ennyire borzalmas, nem bírsz uralkodni magadon és ezzel tisztában is vagy, ráadásul az apa sincs sokat otthon, akkor miért kellett még egy (ilyen hamar)? Nem kötelező mindenkinek (több) gyereket szülni. A leírás alapján a gyereked teljesen normális 3 évesként viselkedik, inkább veled van valami gond. Persze, hogy nem vesz komolyan, ha olyanokat csinálsz, hogy az utcán nem bünteted meg, mert attól félsz mások mit gondolnak, meg csapkodsz, kiabálsz. Semmi következetesség nincs benned. Ilyen viselkedést jó hogy nem tud tisztelni a gyerek.
2015. máj. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Végigolvastam a hozzászólásokat és látom, már sínen vagytok, így tovább, légy kitartó! Még néhány apróbb hozzászólásom lenne.


Ha a boltban van valami baj, és nem tudtok azonnal hazamenni, akkor lehet a büntetés otthon, utólag is. Nyilván nem olyan hatékony, mintha azonnal lenne, de ha a boltban is elmondod, hogy ezért otthon ez és ez lesz a büntetés, és a büntetés előtt és után is elmondod, hogy miért kapta, úgy valamennyit használ. Általában minél hamarabb kövesse a büntetés a rossz tettet, legjobb azonnal, de ez nem mindig megy.


Én a játékelvételben is hiszek, persze nem egy-két napra, de két hét már elég. Gyerekként ezt eléggé súlyos büntetésnek éltem meg, mert ha valamivel nem lehetett játszani, akkor persze pont azzal akartam. El nem pakolás miatt még jogosnak is találtam (abban a formában, ha anya szólt, hogy pakoljak el, majd később szólt, hogy ha nem, akkor ez lesz és végül tényleg ez lett). Persze ne vedd el egyszerre az összes játékot, ezt valahogy próbáld elkerülni.


A harmadik pedig hogy ismerd meg magadat is. Én például hihetetlen ideges vagyok a menstruációm előtt pár napig, és külön figyelnem kell, hogy ilyenkor ne harapjam le senkinek a fejét. Így, hogy már tudom, hogy csak a hormonok okozzák és számítok is rá, sokkal könnyebb kezelni, de persze nem mindig sikerül.


Végül annyit mondanék, hogy szerintem szuper anya leszel, bele fogsz jönni, ne aggódj. Légy kitartó, fel a fejjel :-)

2015. máj. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 A kérdező kommentje:

Köszi a többi választ is.

Aki írta, hogy minek még egy gyerek, attól, hogy nem bírok vele, még szeretem őt. Mindig is legalább 2 gyereket akartunk (én 3-at, de már nem lesz 3.). A másik, hogy mivel a nagy 3 év volt mire összejött, így egyáltalán nem is védekeztünk, a nagy születése után, így sikerült a viszonylag kis korkülönbség. Ráadásul én már 36 éves vagyok, tehát a korom miatt sem nagyon lett volna értelme várni a második babával.

Egy bünti volt ma, túléltük, nehezen, de ott maradt a sarokban. Remélem nem kell majd gyakran. Próbálok lazább lenni, mert igazából én nagyon sok mindenért rászólok, amikért lehet nem is kéne.

A hűtőbe szerintem ne nyúlkáljon, nem gondolom, hogy egyrészt egész nap ennie kéne (rajta múlna néha így lenne), másrészt az, hogy előveszi a margarint és eszi a dobozból, vagy mosatlanul a gyümit, vagy véletlenül összetöri a tojást, az nem jó. El szokta venni a húga tápszerét (azt a szekrényből) és eszi kanállal, nekem ezek nem tetszenek.

Igazából nem gondoltam, hogy ilyen idegbeteg leszek, mert elég nyugis voltam az utóbbi 10-15 évben. Gyerekkoromban, kamaszkoromban voltam ilyen, de az a szüleim miatt volt (alkoholizmus, veszekedések, verekedések), azóta viszonylag nehezen lehetett kihozni a sodrómból, amióta gyerekem van, már nem vagyok ilyen nyugodt.

Valaki írta, hogy tud-e valaki segíteni, de sajnos szüleink meghaltak (valószínűleg, amúgy sem bíznám rájuk a gyerekeimet), a férjem nem vigyáz rájuk, a nagyot szokta néha elvinni kirándulni vagy ilyesmi. A tesóm nem nagyon ér rá és a kicsit ő sem vállalja. 2 barátnőm van, akit néha megkérhetek, de ők is ritkán érnek rá illetve a kettőt amúgy sem szívesen. A férjem már mondta a bébiszittert, de én eléggé macerásnak találom, hogy egy vadidegent találjak.

2015. máj. 26. 20:58
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!