Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hova forduljak segítségért,...

Hova forduljak segítségért, ha képtelen vagyok kordában tartani a gyermekemet és magamat? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Kár, hogy nincs problémás szülő, mert itt velem is baj van.

3 éves a kislányom és egyáltalán nem fogad szót nekem, én meg nagyon nem bírom ezt elviselni. Valamilyen segítség kéne, de nem tudom, hogy ki tud tanácsot adni.

A heti mérleg: annyira felidegesített, hogy nem öltözött fel reggel(pizsama felső+zokni volt rajta, a többit levette), kb. fél-1 órát mondogattam, hogy öltözzön fel, de nem, úgy rávágtam az ajtót, hogy kitört az üveg, ma kb. déltől kértem, hogy pakoljon el a szobájában, estig sem történt semmi, ezért nem mentünk le, nem nézhetett mesét, halál lazán eljátszott, én időnként rászóltam, hogy pakoljon, ő közölte, hogy nem, végül kiborítottam az összes játékát, hogy akkor mindent el kell pakolnia, volt hiszti, de nem, végül én szedtem mindent össze egy szemeteszsákba, hogy elveszem, de igazából mi értelme elvenni az összes játékát. Egy játékdoboza el is tört. Ráadásul olyan csúnya dolgokat mondtam neki, hogy le sem írom. Egész nap mindig rá kell szólni, állandóan zárom a konyhát, mert mindig a hűtőben turkálna, meg a szekrényben. Bármit mondok szinte mindeg el engedi a füle mellett én meg nem tudom mit tegyek. Mindig mindent milliószor kell elmondani, aztán vagy csinálja vagy nem. Képtelen vagyok őt megnevelni, illetve magamat, hogy ne akadjak ki. Teljesen kudarcot vallottam, mint anya és ettől nagyon ki vagyok. Természetesen már többször meg is ütöttem, már veszi át, ha valami nem tetszik ő is ütni akar, meg hallom vissza, amit dühümben üvöltök. Félek, hogy már teljesen elrontottam szegényt, illetve, hogy mi lesz így belőle, tönkreteszem a gyerekkorát, de ő meg engem tesz teljesen tönkre. Nagyon boldogtalan vagyok. Van egy 11 hónapos húga is, nagyon félek, hogy vele is ez lesz. Ő már most akaratos, a nagy ennyi idősen még nem volt ilyen. Teljesen kétségbe vagyok esve, nem tudom, hogy mit tegyek.

A férjemre jobban hallgat, de ő ritkán van itthon, ő általában elvicceli a dolgokat, meg átveri, de én képtelen vagyok erre.


2015. máj. 24. 23:46
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:

Pont mintha magamat és anyát hallanám anno. Nálunk is ez ment szóról szóra, sajnos ebből nagyon nehéz kilábalni, 18 vagyok de máig megmaradt bennem hogy ha ideges, valamire rácsap, így nálam volt hogy a notebook bánta, ez ilyen reflex lett.

Van egy 10 évnél fiatalabb öcsém ezért most n kerültem a szerepedbe (ő is olyan mint én voltam, talán roszabb is), eddig ami működött a hisztire hogy bezárom a szobába és közlöm hogyha abbahagyta kijöhet. Pakolásnál rájöttem hogy a pozitív megközelítés könnyebb, pl együtt pakolunk, vagy ha elpakol, kap valami jutalmat, bár tökéletes módszer nincs.

2015. máj. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
100%
Ja még sláger öcsémnél hogy sokat gépezik és ha kérjük hogy írja meg a leckét vagy pakoljon el és ilyenkor vagy nem, vagy semmi reakció, kb a fülébe is kiabálhatok, nem veszi észre, ilyenkor apa holt nyugodtan feláll, levágja az elosztót és közli hogy visszakapcsolja ha megcsinálta amit kérünk. A MINDEN szórakozás elvonása általában brutális hisztit, majd beletörődést, majd bégül eredményt hoz csak közben nemárt 2 xanax whiskyvel lehajtva.
2015. máj. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 SzCJudit ***** válasza:
Nem olvastam végig a kommenteket, lehet, hogy más már írta de nálunk az vált be, hogy sokmindenből viccet csinálok. Egy hirtelen oda nem illő grimasza csodákra képes, mindig nagy nevetés a vége. Vagy pl ha megkér, hogy segítsek öltözni (egyedül is tud és szokott is), van, hogy a nadrágot a fejére húzom. Persze ezt is nagy nevetés követi. A viccelődéssel és a sok nevetéssel újra ki tudod alakítani a jó kapcsolatot köztetek. Nekem is volt egy nehezebb időszakom és ez segített átlendülni. Remélem sikerül Neked is :)
2015. jún. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:

Segíthet:

- beszélgetés a világ dolgairól, meghallgatni a véleményét

- mesepszichológia

- ha nem minden miatt idegeskedsz, hanem csak a fontos dolgok miatt


Én sem bírtam az enyémmel, de már kezdi kinőni, de az anyjának köszönheti nem nekem. (Meg a bölcsi-ovi is sokat segít, legalábbis nálunk jó bölcsi-ovi van)

2015. jún. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
Szia, ha jàrsz még erre, kivàncsi lennék mi lett veletek? Hogy megy az ovi? Javult valamit a helyzet?
2015. szept. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
Te szegeny. Nem igazan ertem hogy ha egy gyerek is az agyadra megy (jogosan, abbol amit leirtal) valoszinuleg nem eleted alma volt az anyasag akkor most ilyen kis korkulonbseggel itt a masodik, miert kellett? De most mar mindegy itt vannak ezen mar nem lehet segiteni. Lehet hogy meg fogsz dobbenni azon amit irok de ha igy mennek a dolgok tovabb meg fogod utalni a gyereke(I)det, foleg ha a kisebb is ilyen lesz. Ilyenkor szokott megtortenni hogy a no fogja magat es lelep a gyerekektol egyszeruen azert mert nem akarja oket sulyosan bantalmazni sem pedig a sajat eletet tonkretenni. En senkit nem itelek el emiatt, ha az apjuk nem vesz reszt a nevelesukben akkor esetleg megtanulja ha magara marad a gyerekekkel. En lehet hogy otthagynek par hetre mindent birkozzon a ferjem vagy aki akar a gyerekekkel. Valoszinuleg nagyon durva tanacsnak hangzik de en nem tennem magam tonkre a ferjem meg csak elviccelodi az egeszet.
2015. szept. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!