Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hova forduljak segítségért,...

Hova forduljak segítségért, ha képtelen vagyok kordában tartani a gyermekemet és magamat? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Kár, hogy nincs problémás szülő, mert itt velem is baj van.

3 éves a kislányom és egyáltalán nem fogad szót nekem, én meg nagyon nem bírom ezt elviselni. Valamilyen segítség kéne, de nem tudom, hogy ki tud tanácsot adni.

A heti mérleg: annyira felidegesített, hogy nem öltözött fel reggel(pizsama felső+zokni volt rajta, a többit levette), kb. fél-1 órát mondogattam, hogy öltözzön fel, de nem, úgy rávágtam az ajtót, hogy kitört az üveg, ma kb. déltől kértem, hogy pakoljon el a szobájában, estig sem történt semmi, ezért nem mentünk le, nem nézhetett mesét, halál lazán eljátszott, én időnként rászóltam, hogy pakoljon, ő közölte, hogy nem, végül kiborítottam az összes játékát, hogy akkor mindent el kell pakolnia, volt hiszti, de nem, végül én szedtem mindent össze egy szemeteszsákba, hogy elveszem, de igazából mi értelme elvenni az összes játékát. Egy játékdoboza el is tört. Ráadásul olyan csúnya dolgokat mondtam neki, hogy le sem írom. Egész nap mindig rá kell szólni, állandóan zárom a konyhát, mert mindig a hűtőben turkálna, meg a szekrényben. Bármit mondok szinte mindeg el engedi a füle mellett én meg nem tudom mit tegyek. Mindig mindent milliószor kell elmondani, aztán vagy csinálja vagy nem. Képtelen vagyok őt megnevelni, illetve magamat, hogy ne akadjak ki. Teljesen kudarcot vallottam, mint anya és ettől nagyon ki vagyok. Természetesen már többször meg is ütöttem, már veszi át, ha valami nem tetszik ő is ütni akar, meg hallom vissza, amit dühümben üvöltök. Félek, hogy már teljesen elrontottam szegényt, illetve, hogy mi lesz így belőle, tönkreteszem a gyerekkorát, de ő meg engem tesz teljesen tönkre. Nagyon boldogtalan vagyok. Van egy 11 hónapos húga is, nagyon félek, hogy vele is ez lesz. Ő már most akaratos, a nagy ennyi idősen még nem volt ilyen. Teljesen kétségbe vagyok esve, nem tudom, hogy mit tegyek.

A férjemre jobban hallgat, de ő ritkán van itthon, ő általában elvicceli a dolgokat, meg átveri, de én képtelen vagyok erre.


2015. máj. 24. 23:46
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
47%
36-os vagyok.Nem a kocsi elé kiszaladásra értettem a lazaságot.Nyilván utcán kézen fogva kell sétálni.Kislányom két éves,mindig fogja a kezem,így tanulta meg kezdetektől,pedig nem erőszakkal vettem rá,hogy fogja a kezem,így volt természetes.Nálunk is dackorszak van,de nem idegeskedek rajta.Nem olyan vészes és átmeneti időszak.Én még sosem büntettem meg,mert nem volt rá szükség.Ha valamit nem szabad akkor én határozottan kitartok mellette,hogy nem és maximum pár percet sír,de közben is ölelgetem,szeretgetem.De utána abbahagyja a sírást,mert tudja,hogy nem fogok engedni abban amiben nem lehet.Viszont sok mindenen nem akadok fent,amit lehet megengedek,nem korlátozok be mindent.Cserébe ő sem érzi azt,hogy semmit nem szabad neki.És még sosem mondtam neki,hogy rossz vagy.Ezért ő nem akar direkt idegesíteni sem.Próbáld meg másik oldalról megközelíteni.Bár eléggé csak a magad igazát hajtod,meg a büntit folyamatosan,azt is kiforgatod,hogy mondjuk legyél lazább..te már rögtön a kocsi elé kiszaladással jössz.Amíg így állsz hozzá,semmi nem fog változni.Magadon kell változtatnod,nem a gyereked a rossz.Te már úgy látom eldöntötted,hogy büntetés,büntetés hátán lesz.Akkor sok sikert hozzá.
2015. máj. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit,hogy nem könnyebb lenne úgy mondani neki ezt az elpakolást,hogy pl.figyelj kincsem,gyere pakoljuk el gyorsan együtt a játékaidat,segítek neked és utána megyünk és készít neked anya valami finomat,vagy valamit ígérni neki amit szeret.Vagy egyszerűen elmondod neki,hogy látod itt a kistesó ő még sír sokat anyának,te pedig a nagy ügyes kislányom vagy aki segít anyucinak.Biztatni kell,megerősíteni folyamatosan,hogy milyen fontos neked.Szerintem ez hatásosabb módszer mint a büntetés.Amit nem lehet, abban pedig a határozott nem az ami segít(nem üvöltözve mondva,hanem határozottan)De persze döntsd el te,hogy inkább ezt a módszert követed vagy a büntetősdit.
2015. máj. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 A kérdező kommentje:
Értem, és nálatok ez tök jól működik, szuper! Na, most, ha én nem üvöltve nagyon határozottan nemet mondok, azt ő magasról lesz@rja, és megcsinálja. Ilyenkor nem kell megbüntetni, hanem beletörődni és kész? Te mit csinálsz, ha a nem ellenére is csinálja, mert nálunk ez a lényeg, hogy hiába mondok nemet, kb. mintha meg sem szólaltam volna.
2015. máj. 28. 12:28
 44/56 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan helyre megy ami veszélyes,akkor én mondom neki,hogy nem szabad,elhozom onnan.Ha megint visszamegy,akkor ismét még határozottabb nem ismét elhozom.Addig ismétlem amíg meg nem érti,hogy ezt tényleg nem.Onnan tudni,hogy megértette,hogy sírásban tör ki.Ilyenkor megölelem,vigasztalom és még egyszer elmondom neki,hogy miért is nem szabad.Igen nálunk ez bevált.Pár percig sír,hogy ő most "vesztett" a kis saját maga érvényesítésében,de utána hamar megnyugszik.Neki van két bátyja,együtt szoktak pakolni.Van,hogy mondom,hogy gyerekek este van pakolni kell és sokszor a legkisebb megy elsőnek.Persze mindent nem tud még 2 évesen elpakolni,de pár dolgot ő is elrak.A fiaim nekem már nagyok,a legnagyobb már negyedikes,a középső másodikos.Két év korkülönbséggel születtek és hidd el volt nagyon nehéz időszakom velük régen.Ne rossz néven vedd amit írok,mert csak segíteni próbálok.Mert olvasd el a saját kérdésedet még egyszer,te is tisztában vagy vele,hogy nem így kellene csinálnod.Írod,hogy azért is annyira ideges lettél amiért nem öltözött reggel,hogy betörted az üvegajtót.Ha még oviba sem jár,nem siettek sehová,akkor ezen pl.miért kellett ennyire kiakadni?A gyereked átveszi a te idegességedet is.Nekem is nehéz három gyerekkel,de nekem inkább a fiaimmal nehezebb,mert ők este mennek nagyon nehezen aludni.De muszáj,mert reggel iskola.De ők azt mondják azért nem akarnak aludni menni,mert szeretnek és velem akarnak lenni.Minden este el kell mondani nekik,hogy attól még muszáj menni aludni,mert reggel nehéz felkelni.Nagyon nehezen,de végül mennek.Inkább minden este külön beszédet tartok nekik,mint most azért büntessem őket,mert nem mennek rögtön első szóra lefeküdni?Ez van.Minden anyának van nehéz időszaka.De a csapkodások,ordítások sehova nem vezetnek.
2015. máj. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, abban igazad van, hogy nem minden gyerek egyforma. Én írtam valahol a pecsétgyűjtést, nekünk pl, az nagyon bejött. Meg abban is igazad lehet, hogy akinek nem viselkedik így a gyereke, az nem biztos hogy átérzi a helyzeted. Az enyém 6 éves most és én nem emlékszem, hogy bármikor elszaladt volna az utcán vagy nem állt volna meg. Biztos volt ilyen mikor kisebb volt, de sokszor nem lehetett, ha nem emlékszem. :) Nevelési tanácsadón gondolkoztál már? Értem hogy a büntiszék is olyan lényegében mint a sarokba állítás, de nekem mégse. Nekem valahogy ez a sarokba állítás olyan megalázó. Nem tudom miért, gyerekként sose állítottak oda. Régebben volt egy műsor a Szuperdadus, ha jól emlékszem. Abba segített a szülőknek a csaj különböző módszerekkel neveli a, szerintem, extrém rossz gyerekeket. Az enyém se egy kisangyal, de azokhoz képest az. Ott is volt bünti szék, és bizony az elején küzdöttek a szülők rendesen hogy ott maradjon. Szeptemberbe kezdi az ovit?
2015. máj. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem, hogy miért jobb a büntiszék, mint a sarokba állítás, elvégre nem kukoricán térdeltetés az sem. Én egyetértek a kérdezővel is, meg azzal a válaszolóval is, aki a pozitív megerősítést pártolja. Amikor jól csinálja a dolgokat, akkor tényleg meg kell dicsérni, és az is igaz, hogy a kérdezőnek magának is fel kellene vennie valami általános nyugodtságot, mert ha nem is kiabál a gyerek megérzi az idegességet. Viszont a kérdezőnek igaza van, hogy nem szabad ráhagyni a gyerekre a dolgokat, ha rossz és még veszélyes is. Érdekes ez a matrica gyűjtögetés, az én elveimnek nem annyira elfogadható, hogy jutalmazzuk a gyereket olyanért, ami egyébként is alap lenne. Nehogy később a házimunkát is csak zsebpénzért csinálja meg. Dicséret szerintem elegendő jutalmazás.
2015. máj. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
100%

Itt több forgatkönyv van:

1. A kislánnyal van valamiféle fejlődési zavar, ami miatt a hagyományos módszerekkel nem lehet nevelni. (pl enyhe autizmus)

2. Nem jók a módszereid. Ezért nem vagy hatékony. Emiatt romlik az önbizalmad, az anyaképed.

3. Veled van valami oyan mentális probléma, ami folyamatos irritált hangulatot okoz. Erre reagál a kislány.

4. Mindkettőtökkel baj van. (fejlődési, pszichés)


A megoldás az, ha elmész olyan helyre, ahol ki tudják zárni a fejlődési zavart. (pl vadaskert).

Ha a kislány nem autista, akkor pszichológushoz célszerű fordulnotok. Vele együtt átbeszélni a nevelési módszereket, reakciókat, okokat, okozatot. Emellett ő a kislánnyal párhuzamosan terápiát végez.

Te pedig elmész felnőtt szakos szakemberhez és beválalsz egy pszichoterápiát magadon.


Még egyszer hangsúlyozom: első körben az organikus zavart ki kell zárni!

2015. máj. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
100%

A gyereked azért nem fogad szót, mert nem tisztel téged. Tulajdonképpen semmibe sem vesz. Nem tisztel, mert éri, hogy nem szereted, és eleged van belőle.

Nem a gyerek a hibás, és nem a gyerek viselkedik rosszul, hanem te. Nem más, mint a viselkedésed tükre.

Fél tőled, hiszen kiabálsz vele, és ütöd őt. A megoldás pedig egy nyugodt, kedves, határozott, szerető anya. Mondd, te tudnál szeretni olyasvalakit, aki üt téged, és állandóan csak kiabál veled? Szót fogadnál neki?

2015. máj. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
100%

21-es vagyok, ismét!

Szerintem most hagyd abba a kommentek olvasását!

Kaptál szerintem rengeteg jó tanácsot. Gondold végig, hogy milyen a gyereked, mit szeretnél elérni(vele).És csináld úgy! Mindenki máshogy neveli a gyerekét, mert mindenki más típus. A szülő is, meg a gyerek is.

Így megint csak az lesz, hogy kipróbálsz egy-két napig mindenféle módszert,amit leírtunk, és feladod.

Következetesség 0. A gyerek meg csak azt fogja érezni belőle, hogy egyszer ordít, egyszer sarokba állít, egyszer megüt. És nem fogja a lényeget megérteni, Te pedig tiszta ideg leszel.

Tiszta jószándékból írom, hogy keress fel egy pszichológust, vagy vidd a nevelésibe. Semmibe nem kerül.

Remélem boldogulsz majd.

2015. máj. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
100%

Három évesen még kicsi hozzá, hogy beszéddel irányítsd. A rossz helyről el lehet vinni, lehet "elbolondítani" valahol távolabb egy érdekes programmal. Hidd el, sokan írták már, szuper antennáik vannak. A Te zaklatottságod, görcsös félelmed tükörképe az ő dacossága.

Ne szól hozzá soha a távolból (nekik a 2 méter is az). Menj oda hozzá, hajolj, guggolj le, merj kedves lenni. A határozottság nem jelent gorombaságot, vagy kiabálást.

Keress olyan anyatársat a környezetedben, akinek megy ez, és lesd el tőle, hogy csinálja.

2015. máj. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!