Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi lehet a kis fiammal? Mi...

Mi lehet a kis fiammal? Mi történhetett?

Figyelt kérdés
Kb 1 hónapja folyton sír be remeg le verik a vizek ha csak meg halja hogy oviba kell menni. 4 éves eddig semmi gond nem volt szeretet jàrni és egyik naprol a másikra valami meg vàltozot. Kérdezem tőle mi a baj annyit mond fél nem megyek többet oviba utálom az ovi. Nem tudom hogy mi lehet. Az ovodàba kérdeztem nem tudnak mondani semmit. Tanácstalan vagyok segitsetek légyszi.
2017. jan. 11. 12:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is egy új fiú miatt nem akart a kisebbik fiam oviba menni. Az új gyerek elég problémás, eltartott egy ideig (kb. fél év), mire megszokta az ovit és a gyerekek is megszokták őt. A kisfiam eleinte nagyon félt tőle, volt, hogy ok nélkül fellökte a srác. Most már néha együtt játszanak.

A másik fiam egy időben azért nem akart menni oviba, mert az óvónő rászólt. Nem az óvónő hibája volt, hiszen ez a dolga, és nem is esett túlzásba, csak a fiamnak nem tetszett, hogy az oviban nem lehet mindig azt csinálni, amit akar.

Az, hogy hányásig sírta magát a kisfiad, elég durva. Valahogy utána kell járni, mi történhetett. Én sem tudtam az új fiúval kapcsolatos problémáról egy ideig, a kisfiam nem beszélt róla. Amikor reggel bevittem a kisfiamat az oviba, az öltözőből figyeltem kis ideig, mi történik a csoportban, és egyszer figyelmes lettem a kisfiú furcsa viselkedésére, és hogy a kisfiam messze elkerüli őt. Utána otthon kérdezgettem a gyerekeket róla, és csak akkor mondták el, mik történtek. Ezután kikérdeztem az óvónőket, és ők elmondták, milyen problémák vannak a fiúval, de azt nem vették észre, hogy konkrétan az én fiamat is piszkálta vagy megijesztette volna. De innentől kezdve szépen javult a helyzet, sokat beszélgettünk arról, mit kell tenni, ha problémás helyzet van, és miért viselkedik így az a kisfiú (nincsenek barátai, nem játszanak vele a többiek, nem tudja még, hogyan kell viselkedni az oviban).

2017. jan. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok ki derült a probléma! Az ovónő rá szolt hogy egye meg az ebédet mert ha nem meg eteti ő. Meg azt is mondta a kis fiam hogy az egyik kisgyerek bántja őt. Elég problémás kisgyerek aki bántja nem rég fogadtàk örökbe. Szoltam az ovodàba hogy ha nem birja meg enni az ennivalot ne eröltesség othon sem eszik túl sokat inkább sokszor eszik keveset. A kisfiú val meg egyenlőre nem lesz probléma mert beteg most. Remélem utána sem lesz gond mostmár semmivel. Kösz mindent arik vagytok
2017. jan. 12. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!