Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 7 évesen nem tud biciklizni,...

7 évesen nem tud biciklizni, mennyire gond? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Hipoton baba volt és nagymozgásban ügyetlen kisgyerek. Amúgy okos, értelmes, kreatív kislány. 1 év tsmt-n túl vagyunk, sokat fejlődött. Viszont a biciklizés teljesen reménytelen, még pótkerékkel se nagyon tud menni, képtelen tartani a kormányt. Rollerezni tud. Mennyire aggódjak? Hogy segítsek neki? Vagy hagyjam a csudába, majd megtanul egyszer?
2017. nov. 18. 20:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak 12 éves koromban tanultam meg kb bicajozni, teljesen egyedül pikk-pakk.

Addig hiába erőltették, emlékszem, hogy a pótkerekes biciklin 4 évesen milyen bizonytalanul éreztem magam, mert billegett. Féltem rajta, pedig eldőlni se tudott. Semmi hátrányom nem lett ebből. Csúszdázni, mászókázni se szerettem. Kitűnő tanuló voltam. Én úgy érzem túl van ez bonyolítva és lehet, hogy csak jó kis biznisz ez a tsmt is. Kislányom se tud mèg bicajozni (6 éves majdnem), de a kismotorért se volt oda, a tanuló bicikli egy cseppet se érdekelte. A pótkerekest tudta hajtani 3 évesen, de az egyensúly az nincs meg. Nem aggódom egy percig se és nem erőltetem. Sok más dologban meg ő az ügyesebb.

2017. nov. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem is gond volt a mozgásommal, igaz más miatt de tsmt-ztem én is. 8 évesen megtanultam bicajozni, hirtelen, egy nap alatt. A lényeg, hogy ne erőltesd, ne legyen neki stressz mert akkor megutálja. Legyen ott a bicikli előtte, ha elkapja a kedv, fel fog rá ülni és megtanul. Ha 10 évesen, akkor 10 évesen, ha 16 évesen, akkor úgy.
2017. nov. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Szinten 12 evesen kezdtem bicajozni. Semmi bajom nem lett tole.

Ne parazz ra.

2017. nov. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

És szeretne megtanulni biciklizni a lányod? Neki rossz érzés, hogy nem tud?


Egyébként csatlakozom az előttem szólókhoz: a fiamnak 3 éves korában szereztünk egy bringát, kipróbálta, nem ment, és nem volt hajlandó ráülni többet. Bennem is volt némi fura érzés, mivel láttam a 3-4 éveseket, akik simán tekertek már…

Ám 6 évesen egy nap, mikor mentem érte az oviba, közölte, hogy megtanult biciklizni, büszkén megmutatta, és azóta is nagyon szeret bringázni.

Nagymozgásokban ő sem túl ügyes ellenben, viszont kiválóan kézműveskedik, imád olvasni, kreatív, okos – szóval én azt gondolom, mindenki másképp fejlődik.

2017. nov. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A férjem 3 évesen kétkeréken gurult, én kb. 8 éves voltam. A fiamnak még a hintázás sem akart menni, pedig megmutattuk, elmagyaráztuk, de nem. Magától rájött kb. 7 évesen :D a biciklizés pedig egyből 2 kerékűvel indult olyan 7 évesen, de sírt, hogy nem akar, másnap felkelt és azt mondta kitalálta hogyan fog biciklizni. Kimentünk és azt mondta, hagyj, most koncentrálok. Erre neki állt bicajozni. Az utcánkban egy 15 év körüli kiscsajt nyáron tanított az apukája biciklizni. Ne aggódj! Lehet rájön é s vissza sem tudod fogni.
2017. nov. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugtattatok :)
2017. nov. 26. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!