Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2 és fél hete ,,szobatiszta"...

2 és fél hete ,,szobatiszta" a gyermekünk?

Figyelt kérdés

2 és fél hete kisbugyiba volt kint az udvaron és szólt, hogy pisi lesz.Sikerült is neki, nagy volt az öröme így onnantól nincs rajta pelenka egyáltalán.Rendszeresen elúszik,megkérdezem lesz e pisi, mondja ,hogy nem és fél másodperccel később már folyik a niagara.Ráerőltetni nem tudom a bilire, mert csak akkor ül rá, mikor épp kedve van.Meg ha tényleg érzi az ingert.A nagydolgát is tartogatja.Nem bír igazán a bilibe kakilni ,de már a pelenkába se akar.Éjjel álmában felül, hogy pisi aztán visszadől.

Ez a normális a szobatisztaság fele vezető úton? Mindenhol azt olvasom, max 1-2 hét alatt áttér a pelenkáról a gyerek ha megérik rá, az enyém viszont nem a leírtak szerint működik és valóban még mindig nagyon sok a baleset.Rokonoknál meg sokkal előbb és sokkal egyszerűbben egyik napról a másikra szokott le a pelusról a gyerek.Most az enyém még nem érett rá, vagy csak mese ez az egyik napról a másikra szobatiszta lesz, ha leveszed róla a pelenkát.Vagy az én gyerekem még nem érett meg rá?

3 éves lesz novemberben.



2020. szept. 9. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Annyit tudok mondani, hogy 3 éves kora előtt nálunk is volt ilyen időszak. Én vissza adtam rá a pelust, elmagyaráztam neki ha nem tud szólni előre akkor nem lehet pelus nélkül. A harmadik szülinapja után pár héttel tényleg napok alatt lett szobatiszta. Szerintem hagyd egy kicsit!
2020. szept. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk ugyanez a helyzet csak a kakival.Örökké a bugyiban köt ki(pisi soha),pedig kezdenünk kellene az ovit a jövő héten.Fogalmam sincs mit csináljak.
2020. szept. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem, nem szobatiszta. Nem, nem érett.

És nem, nem lesz attól pikk-pakk szobatiszta, hogy leveszed a pelenkát. Ez a trenírozás.

Viszont ha akkor veszed le, amikor már érett rá, tényleg nincs baleset.

2020. szept. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

“ megkérdezem lesz e pisi, mondja ,hogy nem és fél másodperccel később már folyik a niagara”


Nem érzi az ingert, tehát még nem érett. Sajnos így csak a sok kudarc fogja érni, ami szélsôséges esetben traumatizálhatja is (ismerek ilyet).


Várj még ezzel.

2020. szept. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Van gyerek, aki tényleg pár nap vagy 1-2 hét alatt lesz szobatiszta (elsőszülöttem) és van, akinél ez nagyon sokáig húzódik (másodszülöttem). Szerintem legyen kint a bili, ha épp eszébe jut meg néha kínálgasd, és aztán tapsoljátok meg jól, ha sikerül, de ne erőltesd.
2020. szept. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem trenírozom.Vagy ha trenírozva van, akkor saját magát trenírozza.Pillanatnyilag nem akarja a pelenkát se elviselni.Ma nagydologhoz ráadtam, fele a pelenkába ment, fele meg a bilibe és ő szólt hogy a bilibe akar kakálni.

Nem látszik, hogy kudarcnak élné meg ha pisis lesz a ruhája, nyilván nem is csinálunk ebből ügyet, nincs a szemére hányva vagy leszidva érte.Megbeszéljük, hogy szól ha pisi lesz és aztán annyi.De határozottan tiltakozik a pelenka ellen, mert ő már nagylány.Na most ilyenkor mit mondjak szegénynek? Mert ha sikerül a bilibe pisilni akkor meg nagyon nagy örömtáncokat jár, meg büszke magára.De a pisis ruhánál se tragédiázik csak mondja hogy pisis, meg hogy cseréljük ki, esetleg egy ó ..:)

Én ráadnám a pelenkát, de lehet azzal meg megzavarjuk, főleg hogy nagyon nem szeretné magára.

2020. szept. 9. 13:58
 7/10 anonim ***** válasza:
6%

Jól csinálod nem kell rá pelenka. Azért azt mondhatod neki, hogy vigyázzon a ruhájára. Hogy a pelenka azért van, hogy tiszta maradjon a ruha. Szobatiszta a lány csak túlzottan szórakozott. Nem tudja mi a fontosabb, ne tartogassa, vagy hogy a bilibe menjen a kaki, pisi.

Azt a hibát követik el gyakran a szülők, hogy nem engedik a gyereknek tartogatni a kakit, pisit. Ez zavarja össze a gyerekeket, mikor szeretik csinálni. Meg kell követelni, hogy a bilibe menjen a dolog, de ha tartogatja azt nem kell észrevenni, az a gyerek dolga. A bilivel csak akkor foglalkozzunk, ha a gyerek kéri. Ha ezt nem tartják tiszteletben, akkor sok kellemetlenséggel kell szembenézniük. A gyereknek nem lesz semmi baja, ha tartogatja a pisit, kakit. Csak annyi, hogy erősebb lesz neki az ingere, ami nem baj hiszen nem egészséges, ha fél napokat vissza tudja tartani. Erősebb lesz az inger, tehát előbb szalad majd a biliért ennyi.

2020. szept. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"A gyereknek nem lesz semmi baja, ha tartogatja a pisit, kakit. Csak annyi, hogy erősebb lesz neki az ingere, ami nem baj hiszen nem egészséges, ha fél napokat vissza tudja tartani. "


Na kinek tűnik fel az ellentmondás?

Nem baj ha tartogatja, de egészségtelen? Pont azért ne tartogassa fél napokat, mert egészségtelen.


Egyébként meg meg kell érni ahhoz is, hogy el tudja engedni a pisit.

Neglepő lehet, de nem a tartogatás a szobatisztaság jele, hanem az, ha el is tudja engedni akaratlagosan. És nem csak akkor ha túlcaordult a gát.

A tartogatástól jellemzően pár hónap az elengedés.

2020. szept. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az az egészségtelen mikor lelkileg terrorizáljuk a gyereket a tartogatással kapcsolatban. Ugyanis ilyenkor gyengül a pisiinger, ami miatt gyakori lesz nála a hólyaghurut, hólyagrenyheség. És ha a székelési inger gyengül abból lesz a gyakori székrekedés, bélrenyheség.

Hangsúlyozom nem a tartogatástól lesz baja a gyereknek. Hanem abból, hogy nem tudják őt elfogadni, hogy nem értik, hogy a gyerek szereti tartogatni a kakit, pisit. Attól lesz baja a gyereknek, hogy nem szeretik őt, mivel megfosztják a tartogatás boldogságától.

Mert hiába gyengíted el a terrorizálással a kaki, pisi ingerét a gyereknek, attól ő élvezni fogja a tartogatást. És így napokig képes lesz benntartani a kakit, pisit.

Ha nyugton hagyod a gyereket, akkor szépen megerősödik a kaki, pisi inger. Amitől nem fogja tudni visszatartani olyan sokáig, hogy belebetegedjen. Ki alakul a szervezetében egy egyensúly, alkalmazkodik a gyerek szervezete a tartogatástól.

Mi ez a beteg dogma "Egyébként meg meg kell érni ahhoz is, hogy el tudja engedni a pisit." A kaki, pisi tartogatása akaratlagos, akkor lazítom el a záróizmokat mikor akarom. Előfordul persze olyan, hogy a gyerekben gátlásosság alakul ki a prűd szülő miatt. Előfordul hogy látja a gyerek a szülőn, vagy a környezetén a viszolygást a kaki, pisi dologgal kapcsolatban. Ezért bűntudat, szégyenérzet alakul ki a gyerekben a szobatisztasággal kapcsolatban és ezért nem tudja uralni a záróizmait. Nem a gyerek éretlensége, ha nem tudja elengedni a pisit a gyerek, Hanem a prűd, vallási betegségben szenvedő szülő miatt van. Az a baj, hogy a dogmák fontosabbak, mint a szeretet (az őszinteség, megértés, tisztelet).

Az olyan szülő, mint a #8-as minden gyerek rémálma. A gyerekek általában attól betegszenek meg, ha nem szeretik őket. Ha a szülők nem tudják elfogadni a gyerek egyediségét, vagyis bábut, birkát akarnak belőle nevelni. A gyerek először lázadni fog (össze vissza pisil, kakil mindent), aztán visszamarad a fejlődésben megbetegszik, depressziós lesz (hólyag-, bélrenyheség).

A visszamaradott, éretlen gyerek a szülő hibája. A szülő betegsége ragad rá a gyerekre.

Köszönet hogy végigolvastátok! Sajnálom, hogy hosszúra sikerült, de nagyon fáj a #8-as hozzászólása. A pelenkareklámozókat szavazzátok le!

2020. szept. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ha maga szól hogy pisi lesz akkor tényleg nem csak ül a bilin hanem pisil is.Bizos van olyan is amikor azért van baleset mert másra koncentrál, játék stb..Meg amit írtam, hogy kérdezem lesz e és a nem után kiderül hogy mégis.

A nagy dolgon nem csodálkozom mert azt pelussal is elbujva csinálja,az is csoda hogy ha megérzi rá akár magától ülni a bilire.Megha félig sikeres is ilyenkor mondjam hogy nem akkor is a pelenkaba csináld?

2020. szept. 10. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!