Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit tegyek ha a fiam nem...

Mit tegyek ha a fiam nem “hajlandó” szobatiszta lenni?

Figyelt kérdés
Most volt 3 éves és nem hajlandó szobatiszta lenni. Egyszerűen nem érdekli. Néha ha megvesztegetem hajlandó wc-be pisilni máskor, meg így sem. De olyan szinten nem, hogy inkább hiszti rohamot kap, szóval az nem opció, hogy ültessem rá a bilire/wc-re, aztán lesz valami, az ördögűzőben érzem magam rögtön. Így meg semmi értelmi kényszeríteni. Viszont nem mindig találok olyasmit, amivel meg tudom vesztegetni. Plusz nem vesztegethetem óránként, magától meg nem szól. Kivagyok már ettől. És persze #szaranya vagyok mert mindenki gyereke 2,5 évesen már magától szobatiszta volt.
2023. jan. 30. 19:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
25%

Valami tragédia érte. Barátnőm kislánya ugyanez volt..időkellneki

4.5 éves és pelusba kakil ez 1 év alattlett így szól hogy anya adj rám pelust..

2023. jan. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Relevánsan nem tudok a kérdésre válaszolni, de ettől még nem vagy szar anya. Esetleg védőnő nem tud segíteni?
2023. jan. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

1: elképzelni nem tudom, mi érhette, mi nem erőltettük. Ő választott bilit is meg wc ülőkét is, mindent.


2: védőnő… szerintem egy éve nem is láttuk. Az a baj hogy egy olyan korzethez tartozunk, ahova a bocsánat, senkit nem akarok megbántani, de a városi putri telep is hozza tartozik. Ő már annak örül, hogy velünk nem kell foglalkoznia. Nála nem itt kezdődik a probléma, hanem, hogy van ahol nem tudjak etetni a gyerekeket.

2023. jan. 30. 19:27
 4/22 anonim ***** válasza:
22%
Nézd meg a Beszélnünk kell Kevinről c. filmet
2023. jan. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%

3


Na és esetleg egy óvodai dolgozó? Férfi vagyok meg gyerekem sincs, de ha lenne és simán bemennék megkérdezni egy óvodai dolgozót, nem hiszem hogy ez cink lenne. Nem értek hozzá, ők meg azért nyilván igen, mert ha elkerül óvodába a gyerek azért ők is szorgalmazni fogják ezt, nem hiszem hogy a te gyereked lenne az egyetlen akivel hasonló dolog van/volt, valami tanácsot csak tudnak adni.

2023. jan. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
5: bolcsis. Minden tippet kipróbáltunk amit javasoltak. 😞 azt ígérték ők is próbálkozni fognak, de nekik sem hajlandó. Erőltetni meg nekik is tilos. Pedig azt hittük ha a kis barátai mennek majd, akkor kedvet kap. Meg ott menő pico wc-k vannak de nem sajnos.
2023. jan. 30. 19:33
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

Náluk az volt a baj hogy vettek bilit meg baba wc t ami olyan volt mint egy rendes csak kicsibe..és Játeknak nézte valószínű...

Valamint 1x pancsi közbe bekakilt semmi nem volt kivette az anyja és cseréltek vizet.na ez volt a trauma neki

2023. jan. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne ess kétségbe, nem vagytok elkésve. Minden gyerek máskor érik meg rá.

Fiam 4. születésnapja előtt pár nappal közölte, hogy nem kell a peli (pelenka), mert én már nagyfiú vagyok, mostantól a nagyvécébe fogok menni én is.

És így is lett. egyszer-kétszer, ha nagyon belemerült a játékba, volt baleset, de ennyi.

Mi soha nem erőltettük, vesztegettük, győzködtük. Férjem néha megkérdezte, hogy "megyek pisilni, jössz te is?", de ennyi.

2023. jan. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem adsz pelenkát sír érte? Az enyém pl csak úgy volt hajlandó a bilibe pisilni ha beletettem egy pelenkát. Ha nem volt rajta nem zavarta, hogy nincs de pisihez, kakihoz kérte, nem volt hajlandó bilire, wc-re ülni. Szerintem az enyémet a hang zavarta, ahogy csurog bele a pisi 🤷🏼‍♀️. Attól ijedthetett meg, mert ha benne volt a pelus nem hallotta és utána már magától vitte bele, ha kellett neki. Utána ezt elhagyta, de hetekig csak így volt hajlandó.
2023. jan. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
3 évesen kezdtük az ovit épp hogy szobatisztaként. Első héten visszaszokott a pelusra és bő 3y5 évesen tette le, egyik pillanatról a másikra, éjszakára is. Előtte az ovi már pszichológushoz küldött minket, ott azt mondták türelem, így em marad.
2023. jan. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!