Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan tudnám le szoktatni...

Hogyan tudnám le szoktatni pelusrol?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 évet most töltötte sajnos egyáltalán semmi jelent nem mutat szobatisztaságra. Beszélni nem illetve keveset beszél szavakat mond ami épp tetszik neki és van kedve

Most kezdte az ovit de már 1 hét után kaptuk hogy nem önálló és nem szobatisza sajnos. Mi nagyon igyekszünk meg kapta az SNI s státuszt valóban el van maradva mi nagyon igyekszünk de nem tudom hogyan tudnánk a wcre szoktatni?


2023. márc. 22. 14:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak sok türelemmel, erőszakkal sehogy. Bilikönyv olvasás, Dobd el a pelust Elmo nézés.

Ilyen időben amúgy sem érdemes elkezdeni, majd ha meleg lesz.

2023. márc. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én 3 évesem mindenben önálló+folyékonyan beszél 2 éves korától de a pelusról nem tudom leszoktatni.

Kaptunk egy Pá Pá pelus könyvet, amit magától elkezdett lapozni és közben meséltem neki, miről van szó benne. Aznap pelus helyett kisgatyát kért, és magától menni akart wc-re. Eddig soha rá se ült.

Aztán ahogy ráült, elkezdte mondani hogy pisilnie kell, de nem jön semmi, nem sikerül. Ott ült egy órát...

Azóta nem hajlandó ráülni, mert "úgyse sikerül". Én is teljesen tanácstalan vagyok. Pedig ez a könyv tényleg jó volt.

Egyébként ha kakil a pelusba, rögtön szól, hogy cseréljük ki, és már máshol nem is hajlandó kakilni csak otthon, de otthon is csak elbújva. Mindenki azt mondta, ezek már jó jelek. Esetleg nálatok van valami hasonló?

2023. márc. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Sajnos nálunk mivel nem nagyon kommunikál el van a kis világába így nem jelez. Bilin wcn ül ha úgy van bele is kakal. De nem szól sajnos.

Enni inni se akar egyedül öltözni sem. És az oviba sajnos ezért szóltak pedig mi nagyon igyekszünk

2023. márc. 22. 14:45
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor újra és újra elmondani az óvónőknek, hogy igen, tudjátok, és ahogy nekik is már beiratkozásnál is jeleztétek, sni státusza van, tehát több türelemre, fejlesztésre, odafigyelésre van szüksége.
2023. márc. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
Ha sni-s, akkor nem értem, miért várják az állítólagos szakemberek (!!), hogy ugyanolyan szinten legyen, mint a kortársai. Ez az óvodának szól... Ti esetleg keressetek fel sni-s gyerekekre szakosodott gyermekpszichológust, ha van ilyen. Nem hiszem, hogy a szokásos mesekönyvek stb itt tudnának segíteni, ha ilyen lemaradás van.
2023. márc. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert azért baromira nem mindegy, hogy sni-n belül milyen kódot kapott..
2023. márc. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ne eröltesd mert csak az ellenkezőjét éred el vele. Nem érett még rá.
2023. márc. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfeszülsz se lesz szobatiszta, ha nem érett. Beszélj a fejlesztőivel, a neuropszichológussal, hogy mit gondol, mit lát.

Nekünk annó azt jósolták, hogy majd a beszéd beindulása után fogja valószínűleg elérni, igazuk lett. 3 év 8 hónaposan lett szobatiszta.

2023. márc. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

BNO: F83 kódot kapott.

Sajnos szegeny 1 hete jar oviba és már ezzel támadt le hogy ez egy óvoda és nem önálló se nem szobatiszta

2023. márc. 22. 17:28
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
De miért oviba írattad? Nem oviköteles szeptemberig.
2023. márc. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!