Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikortól számít szobatisztának?

Mikortól számít szobatisztának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ti mikortól tekintettétek szoba tisztának a gyereket?

Áprilisban múlt 3 a kisfiam, 2 hete kezdtem azt hogy nem adtam rá pelust, eleinte még nem szólt, voltak balesetek, de aztán az ötödik nap már szólt. Azóta 2 alkalommal volt olyan hogy nem szólt és be pisilt. Olyan is volt egyszer-kétszer hogy a bilinél nem tudta időben le húzni a nadrágját és kicsit pisis lett. Éjjelre már több mint egy hete nem kap pelust, sem akkor, sem a nappali alvásnál nem pisilt még be.

Szerintetek ő már szobatisztának számít?



2023. jún. 21. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Hat egy het meg keves. Sztem egy honap lemegy akkor mar az. Az en fiam 3,5 de reggelre csurig van a pelus, tavasztol nappalra szobatiszta mar. De nem agytiszta.
2023. jún. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Akkor szobatiszta ha nem kel kerdezgetni, hogy kell-e pisilnie, es ha tudja tartani. Ha nem kell a setabol rohanni haza, hanem szepen tartja.
2023. jún. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2 feltétel: jelzi az igényeit és tudja tartani.

Pl: az a gyerek, akiről fél percen belül le kell kapni a gatyát és úgy pisil a játszótér sarkába, nekem nem szobatiszta.

Az se, akit félóránként elvisznek pisilni, különben maga alá csinál.

Ha majd azt érzed, hogy nem a pisilés körül forog a napotok és simán elfeledkezhetsz arról, hogy mikor pisilt/kakilt a gyerek, mert megbízhatóan szól és időben ki is ér. Nem kell váltóruhával indulnotok. Baleset max. heti egyszer olyanból, hogy lepisilte magát és nem be.

Na akkor szobatiszta.

2023. jún. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én még egy dologgal kiegészíteném: ha nem kell segíteni neki a wc-n a ruhájánál. Az oviban az óvónők állítólag kérni is szokták, hogy a gyerek olyan ruhában menjen oda, ami nem okoz neki gondot, ha egyedül megy a wc-re, ugyanis az óvónőknek is ott van egy csomó másik gyerek, nem tud azonnal szaladni a gyerekkel a mosdóba. Szerintem nem is lehet szobatisztaságnak nevezni azt, hogy ha nem segítenének neki, lenne heti több bepisilés pont amiatt, mert nem tudja kigombolni a nadrágját, nem tudja kicsatolni az övét, stb.
2023. aug. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!