Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mennyire gyakori,hogy egy...

Mennyire gyakori,hogy egy gyermek szobatiszta lesz,de a kakiláshoz pelust kér?

Figyelt kérdés

Ez így természetes?most "tanuljuk a szobatisztaságot nappal már alvás idön kívül a bilibe pisil,de a kakihoz valamiért pelust kér.

Alváshoz méf van pelus elég friss a dolog



2023. okt. 1. 09:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%

Ha a kaki nem a bilibe/wc-be megy, akkor nem szobatiszta.

Szobatiszta az a gyerek, aki kisebb nagyobb dolgát maradék nélkül a bilibe/wcbe teljesíti


Egyebként tök normális. Fiam a pisire 2 éves szülinapjától már nem kérte a pelust. Kaki viszont 3-4 hónapig még abba ment.


Lányom pont fordítva. A kaki 3 hónapja csak a bilibe/wcbe megy. Viszont ha nincs rajta pelus, 10ből 4x bepisil. (Hét közepén lett 2 éves)

2023. okt. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Pont nemrég mesélte valaki, hogy a lánya néhány hónapja egy hétvége alatt elhagyta a pelenkát, de otthon kakihoz azóta is kéri a pelenkát (bölcsiben szól és megy wcre).
2023. okt. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Nehezen elengedhető dolog a kaki, sajnos. Mi nagyon megszenvedtünk vele. Mondhatom hogy évekig kínlódtunk mire eredmény lett. Kívánom hogy nektek zökkenőmentes legyen. Ne erőltessetek semmit, csak legyen pozitív megerősítés, jó példa, apa is anya is a wc-be kakil. Ne beszéljetek folyton a kakiról, ne legyen téma mindig. Mi ott is hibáztunk hogy a végén már a családi összejöveteleken is ez volt a téma, pedig már olyan nagy volt hogy ő is felérte ésszel hogy ez milyen ciki,mármint a kaki pelusba dolog. Azt hittük sose lesz vége. Ördögi kör volt.
2023. okt. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
A kakit pszichésen nehezebben enged(het)ik el a gyerekek, mert a testük részének tekintik/érzik. Olvass utána.
2023. okt. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
De szobatiszta. A szobatiszta azt jelenti, hogy szól előre és nem csak úgy benyomja. Ha pelusba, akkor abba. Elég gyakori.
2023. okt. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%
Gyakori, ès nem gond.
2023. okt. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
30%

Nem tudom, milyen gyakori. Az életben ismerősök között egyszer se találkoztam ezzel a jelenséggel, csak itt.

Egyik gyerekem se csinálta.

2023. okt. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%
Lányom is ilyen volt...óviba leszokott, 3 éves kora előtt ment valamivel.
2023. okt. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon gyakori. Sokszor azon szülők gyerekei is kérnek kakihoz pelust, akik ezt sosem vallanák be!

Lányom is kért ovisként 4 éves koráig otthon esténként. És?


Semmi nem történt, szépen elhagyta.


Kakinál nem szabad semmilyen kényszert,siettetést alkalmazni.

2023. okt. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyakoribb mint hinnéd. A lányom 3,5 éves óvodás, egy éve szobatiszta, de a kaki csak pelusba megy. Szól, hogy kakilni kell, ráadom a pelust és abba intézi el. Mielőtt valaki támadna, hogy miért nem erőltetem a bilit vagy a WC-t, azoknak üzenem, hogy próbáltam. Azt értem el, hogy utána vissza is tartotta napokig. Majd megérik rá, hogy elengedje.
2023. okt. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!