Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Jelent ez valamit, vagy nem...

Jelent ez valamit, vagy nem lehet tudni?

Figyelt kérdés

A kislányom 2 év, 3 hónapos pelenkás még. Annyi, hogyha pisilt utána mutogatja a pelusát, illetve a pelenkázót, nem mindig se sokszor. A kakit mindig, ha éppen bent játszik ,mikor kakilnes nem latom rajta, akkor is kijön es mutatja a fenekét.

A környezetem mindig kérdezgeti, hogy még hord pelenkát???? Azzal a szokásos hangsullyal. Én nem érzem, hogy annyira el lennénk késve, volt már, hogy levettem róla a pelust, de az égvilágon semmi jele nem volt annak, hogy valahogy jelezné, hogy pisilni kell neki. Bilin is ült már , de sose pisilt bele.

Nálatok hogy alakult ez? Egyik napról a másikra vagy hosszabb folyamat volt?



jan. 7. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

Ha arra várnék, hogy jeleket mutasson, a mai napig pelenkásak lennének.

4éves fiamról 2.szülinapja után 2 héttel vettem le a pelust. 1hét alatt 100%szobatiszta lett.

Lányom szeptemberbe múlt 2 éves.

Ő a nyáron mar szobatiszta volt. Itt a meleg miatt bugyit kapott, kb szintén 1 hét alatt szobatisztult.


(Hozzáteszem csak nappalra. A nagy 3 évesen hagyta el az esti pelust. A kicsi még kapja)

jan. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Az én lányom 2 éves és még pelust hord. A kakit ő is jelzi a pisit nem. Néha mondja hogy ő most pisil de ennyi. A babait néha megpisilteti a játék bilin. Ő is ült már bilin de inkább csak játszott rajta szóval mi se erőltetjuk még. Nyáron tervezem újra kezdeni ezt a témát. De a bölcsiben kb 1 kivételével mint pelust hord. Pedig ők idősebbek.
jan. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 1Léna ***** válasza:

A gyerekek ebben a korban sok mindent másolnak. Ezért érdemes hangosan mondanod: most megyek pisilni, vagy megyek a wc-re mert ... kell. Elkisér, megnéz, ilyenkor elmagyarázni mit csinálsz ott. Elhelyezel magad mellett egy bilit, kérdezed, ráülne-e?

Amikor kerül valami a bilibe, nagyon medicsérni!

jan. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Erőltetni nem lehet , erre még kell érni. Minden gyerek más tempóban fejlődik. De ha már jelzi h van pisi vagy kaki az jó jel.

Nálunk egyik napról a másikra bekepisilt a wc be.

Én is próbáltam mindent is zenélő bili , bili wc öblítő hanggal . Aztán vettem fellépőt a wc szűkítőhöz és az tetszett a kislányomnak, azóta szobatiszta .

Aki még kerdezősködik ne foglalkozz vele, senkinek semmi köze ahhoz hogy mikor szobatiszta a gyereked.

Sokan versenynek élik meg kinek a gyereke lesz hamarabb szobatiszta kié beszél hamarabb..

A lényeg hogy legyen boldog gyerekkora:)

Hidd el egyik napról a másikra bilizni fog figyelni kell a jeleket

jan. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Minden gyerek más, ne izgúlj ezen! Nekem 2,5 évesen ment oviba, minicsoportba, 2 héttel ovikezdés után nemkellett már pelus, mert látta, hogy a másik gyerekeken sincs. Amúgy velem is sokat jött mosdóba, mindig megnézte mivan a wc-ben 😀
febr. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!