Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elevitet (vagy más terhesvitam...

Elevitet (vagy más terhesvitamint) a szoptatás befejezéséig szedsz?

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 20:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Femibiont szedek, minden 3. nap. Elég változatosan étkezem, így bőven elégnek találom. Így ki is tart a terhesség végéig, elég drága egy dobozzal.
2010. aug. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én Elevitet szedtem a terhesség alatt is végig, napi 1 szemet, és most is, hogy szoptatok. Mivel nemsoká babát akarunk újra, abba se fogom hagyni.
2010. aug. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

terhesség alatt Elevitet szedtem, én is kb. 2-3 naponta csak. szoptatás alatt már nem szedem, sajnos baromi drága, ahogy a fogamzásgátló is:(

de igyekszem minél egészségesebben étkezni, élni.

2010. aug. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
Hát, nem tudom, mi olyan drága rajta... Ha a legnagyobb kiszerelést veszem meg, akkor egyhavi adag 2000 Ft sincs. Ennyi pénzt bármelyikünk gondolkodás nélkül kiad egy pizzarendelésre, vagy othagy a boltban egy bevásárláskor.
2010. aug. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem is túl drága, van más, fontosabb helye annak a pénznek, ezért már nem szedek, csak a szoptatás elején szedtem.
2010. aug. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
Szia! Igen, én Elevitet szedtem a terhesség elejétől a szoptatás befejezésééig. Jó volt, mert a terhességem alatt kellett kiegészítő vasat és folsavat is szednem, szóval a szoptatás során sem merültek le a "készletek":-) Szép napot!
2010. aug. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

[link]

[link]

nos, ezek kerülnek sokba. nálunk a patikában nincs részletfizetés, egyszerre kell kifizetni, és nekem 6-8 ezer ft sajnos igenis megterhelő.

fogamzásgátlót azért szedek, mert nem célom évente szülni, ez legalább nagyjából biztonságos.

kertes házban élünk, zöldség-gyümölcs van a kertben, én onnan szedem a vitaminokat. igaz, pár évig még nyögöm majd a lakáshitelt, de valamit valamiért.

ne turkáljunk már mások pénztárcájában légyszi! örülj, hogy te meg tudod venni. én a pizzát is inkább sütöm, mint rendeljem.

2010. aug. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy te hol veszed a terhes vitaminokat, de tuti, hogy nem a patikában.

[link]

A Femibion 60 db-os, ami egy hónapra van, mert két féle tabletta van benne 6000 Ft. Hagy tudjuk mi kismamák eldönteni, hogy ki, mire, mennyi pénzt áldoz. Rossz indulatú megjegyzés nélkül. És mint írtam változatosan eszem, tehát feleslegesnek tartom, hogy minden nap bevegyem a vitamint, mert csak kipsilem a feles vitamint. Jah és nem szoktam pizzázni, boccs!

2010. aug. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ajjjajjj!Én nem akartam,hogy itt összeszólalkozzatok.Csupán azért kérdeztem,mert én 4 hónapja szültem,és folytattam az Elevit szedését,mert úgy tudtam,hogy ez kell ahhoz,hogy ne pusztuljon le a szervezetem a szoptatástól.Mivel más általam ismert kismamák nem szedik,ezért kérdeztem itt.Szép napot :)
2010. aug. 26. 17:11
 10/13 xStefix ***** válasza:

Amíg kizárólag szoptatsz (ideálisan az első 6 hónap), addig szerintem érdemes, de ha bírod, akkor lehet 1 évig is (eddig ajánlott nagyobb részt anyatejjel táplálni).

Én asszem 1,5 évig szedtem, de mondjuk sose éreztem különösebb előnyét, bár rosszat sem tett, gondolom. Annak, aki 2-3 évig vagy még tovább szoptat, szerintem már nem muszáj végig szedni, merthát ilyen távon már tényleg elég szép összegre rúg. És így még akkor néha egy pizza is belefér, urambocsá. ;)

2010. aug. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!