Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szoptatjátok a babát?

Meddig szoptatjátok a babát?

Figyelt kérdés

3 honapos fiam éjjelente valamiert 1 vagy 2 orankent ébred és cicizni szeretne. Természetesen kap is, de 1 hét után ég már kissé faraszto. Nappal nem igényli annyiszor csak éjjel. ( reggeli cici, 1 cici alvas előtt, alvas után, kimenetel előtt, hazajöhet ekkor, es megegyszer az esti gyors alvas előtt, majd a vacsi. Arra gondoltam, hogy kehet éjjel kevesebbet szív ki és hamarabb megehezik? Vagy nappal is éhezik szegény? :o

Kb 5 perc amit cicizik,,ritkán több. Elejétől fogva én bofiztetem cici kozben is mert elég mohó. Szóval cicizik, bofi, cici, bofi de aztán már nem kéri. Vagy csak lehet addigra már felidegesitettem teljesen ot? Nem siros baba.


2021. dec. 28. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyerekemnél kezdetben 20 perc volt a szoptatás. A második gyerekem már a legelején 5 perc alatt letudta.

Az éjszakai megébredések a közelséged hiányát is jelenthetik. Biztosítja magát, hogy még mindig megvagy és alszik tovább. Tök normális, jól csinálod.

Ha napppal éhezne, szólna, ez egészen biztos.

Ha mohó, akkor teljesen érthető, hogy megbüfizteted az etetések alatt. Szerintem csak akkor utasítja el a cicit, ha jól lakott. (Illetve úgy értelmezem, hogy igény szerint szoptatod, úgyhogy ha véletlenül felidegesítenéd, később akkor is meg fogod etetni.)

Elhiszem, hogy fárasztó, mindenkinek az. Ritkulni fognak az éjszakai megébredések. A második gyerekem is ilyen gyakran kelt eleinte és 1 éves korára egyben aludt 12 órát éjszaka.

2021. dec. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Inkább komfortszopinak tűnik, mint éhségnek. Meg kell próbálni fokozatosan kitolni azt az időt, amikor nem kap enni. Pl. ha 8-kor alszik el, először csak 10-kor, aztán éjfélkor, aztán kettőkor stb. adsz neki először cicit akkor is, ha addig nem alszotok. Meg kell tanítani neki, hogy vissza tudja altatni magát nélküled is. Biztos nehéz lesz, mert hozzá van szokva, hogy rögtön kap cicit ébredés után. Én kinyiffannék, ha 2 óránként keltegetne a baba (szintén 3 hónapos múlt). Elhiszem, hogy az az egyszerűbb módszer, hogy rögtön cicizteted ahogy megnyikkan, de hosszú távon ki fog csinálni így téged. De az is lehet, hogy növekedési ugrás (ha csak nemrég kezdte), akkor vissza fog állni magától a rendszer.
2021. dec. 29. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen 1 hete tart ez a szuper idoszak nála, eddig nem kelt ennyiszer. És ő éjjel sem sír, csak mocorog és arra kelek fel, hogy nyugtalankodik. Nem adom neki egybol a cicit, de ha 10 percig nem tudom vissza altatni akkor adom mert hulla vagyok 😂
2021. dec. 29. 06:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem segített, hogy nappal gyakrabban tettem mellre. Akkor is, ha még nem sírt. Most 4 hós, nappal nézelődik, minden elvonja a figyelmét, csak éjjel "ér rá" enni. Együtt alszunk, így nem akkora gond a sok éjjeli szopi.
2022. jan. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!