Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek a falásroham ellen?

Mit tegyek a falásroham ellen?

Figyelt kérdés
Fél éve szoptatok. Terhesség alatt nem volt nagyobb az étvágyam, majdnemhogy kisebb volt, plusz zsírt nem is szedtem fel. Fél éve szoptatok, és estig egészségesen táplálkozok, nincs is nagyon nagy étvágyam, viszont este.. Olyan étvágy meg édesség utáni vágy kap el, hogy nem bírom megállni, hogy ne egyek. Nem híztam és nem fogytam, viszont edzek, és az esti plusz kalória csak azért nem rakódott le zsírba. Biztos, hogy a szoptatástól vannak ilyen falásrohamok, de miért pont este? Meg az édességet nagyon kívánom, és hiába eszek mást helyette, akár gyümölcsöt, utána akkor is kell ennem édességet. Jó lenne, ha le tudnék szokni erről az egészségtelen szokásról.
2023. jan. 20. 07:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A falásroham inkább érzelmi okok miatt van. Ha napközben nincs extra étvágyad, akkor az nem a szoptatás miatt jön elő estére. Erről vannak jó pszichológiai könyvek, érdemes utána olvasni.
2023. jan. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Az édesség utáni vágyat egyébként a fáradtság is felerősíti, egy fél éves mellett ez meg teljesen indokolt is. És ez meg is magyarázza, hogy miért estére durvul be a dolog, mert ugye addigra a korábbi energiakészleted is kimerül.

Alternatíva az édesség utáni vágyra (én is amúgy ezzel küzdök elég erősen) az olajos magvak és az aszalványok. Egy-két maréknyi kesudió vagy mandula, kis aszalt vörösáfonyával vagy mazsolával "leöblítve" nálam meglepően jól működik. Nem azt mondom, hogy ez kalóriaszegény lenne és nem hizlal, de talán kicsit egészségesebb, mint a gyerekek mikuláscsokiját lopni suttyomban (annyit kapott most a 2 éves nagyobbikam, hogy nincs az az isten, hogy én ezt mind odaadjam neki, szóval szégyen vagy sem, én szoktam rájárni).

2023. jan. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Leginkább önuralom.
2023. jan. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor volt ilyen, mikor összességében túl keveset ettem. Nálam a szoptatás eléggé megtolta a kalóriaigényt, de sokszor nem vettem észre, hogy éhes vagyok, el voltam foglalva.
2023. jan. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Inkább az étrended okozhatja, hogy falásrohamaid vannak. Valami hiányzik belőle. A szoptatás is éget kalóriát rendesen. Ezt beleszámoltad az étrendedbe?

Mit eszel egy nap?

2023. jan. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sok zöldséget, gyümölcsöt, sovány húst, natúr joghurtot, teljes kiőrlésű kenyeret, zabpelyhet, rizst szoktam enni napközben. Nem eszek napközben sem keveset, viszont estére mindig előjön a falásroham. Zsír is van az étrendemben, olívaolajat szoktam használni, próbálok egészségesen táplálkozni, de este elrontok mindent.. Próbáltam napközben még többet enni, és ugyanúgy előjött este. Meg sokszor éjszaka is rámjön, azt elfelejtettem írni. És mindig az édesség után. Napközben meg nem kívánom. Érdekes, terhesség alatt semmilyen édésséget nem kívántam. Nem is ettem nagyon. Most annál inkább.
2023. jan. 20. 12:49
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Oké, de hogyha most a falásrohamokkal és sporttal együtt éppen tartod a súlyod, akkor a plusz édesség nélkül, ami mondjuk 500 kalória naponta, erősen fogynál, nem? Szóval valahogy mégis kevés lesz a napközbeni kaja. Édesség nélkül én a szoptatás elején nem tudtam annyi kalóriát bevinni, hogy ne fogyjak.
2023. jan. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Megfelelő étrenddel nincs falásroham.
2023. jan. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szedsz magnéziumot? Ezt nemtudom mennyire igaz de ismerős mondta hogy a magnézium hiány okozhat édesség utáni vágyat. :)
2023. febr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!