Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 13 hós baba elválasztása ciciről?

13 hós baba elválasztása ciciről?

Figyelt kérdés
13 hós a gyermekem, most kezdem úgy érezni, hogy szeretném befejezni a szoptatást. Úgy látom rajta, hogy szerintem már neki sem lenne rá feltétlen szüksége, mert ha napközben nem velem van, akkor simán el van cici nélkül és elalszik. De ha velem van itthon, akkor az altatás nyilván könnyebb, ha cicire helyezem. De tervben van a kistesó és félek, hogy amíg szoptatok nem fog összejönni.. Ha tegyük fel a mai naptól elhatározom és nem adom többet oda a cicit és ő elfogadja ezt (természetesen így sokkal több babusgatás, ölelgetést, bújást adnék neki), akkor egyszer csak elapad a tejem? Elég sok termelődik még így is, tegyük fel, ha megtelik keményre, akkor azért minimálisan lefejhetem? Vagy a benne ,,maradt” tej egyszercsak felszívódik? Elnézést a buta kérdésért, de ezt tényleg nem tudom hogyan elképzelni.

2023. jan. 23. 11:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Rövid idő alatt csökken, majd elapad a tej. Nyilván ha fáj, és termelődik az első napokban, azt lefejed.


Sokkal sokkal könnyebben ment a babámnak a tej elhagyása mint nekem. 2x mondtam hogy nincs és harmadikra nem is kérte, abban a kettőben is elfogadta és elaludt nélküle.

Fogadni mertem volna h nehéz elválasztás lesz, álmomban nem gondoltam h nekem lesz nehezebb lelkileg, nem neki, mert én akartam elhagyni

2023. jan. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem köszi a választ. Én is úgy gondolom (remélem), hogy nem okoz neki ez majd lelki nehézséget. Szerencsére jó evő, egyáltalán nem azért szopizik már, mert éhes lenne. Ettől függetlenül, ha levál teljesen, érdemes így a kalcium bevitelre jobban figyelni? Tehát valamivel kell pótolni az elmaradt szopizást? 13 hónapos ugye. A másik ok amiatt még szeretném ha már nem szopizna, hogy hátha vissza tudnám szoktatni a kiságyba. Mivel cicin aludt el, már nem tettem be a kiságyba, de ha esetleg ringatom, vagy simogatom remélem visszaszokik a kiságyba idővel..
2023. jan. 23. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!