Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevés anyatej mit tegyek ??

Kevés anyatej mit tegyek ??

Figyelt kérdés
Sziasztok mit tegyek? van még egy kevés tejem egy csepp jön kézi mellszívóval a pici leányzó nem cizizik minden nap próbálom mellre tenni de mindig keservesen sír tápszert kap de engem még is bánt ez szeretném hogy újra cicizen mit tegyek? hogy nagy mennyiségben legyen újra tejem már próbáltam alkohol mentes sort inni tegnap kezdetem el enni a köménymagos levest mikor meg nyomtam a mellem egy nagyon pici csepp jön ki mivel tudnam fent tartani? válaszokat előre is köszönöm
2023. jún. 6. 06:15
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Engedd el a témát!nem leszel jobb se rosszabb anya ha görcsösen ragaszkodsz hozzá.

A tápszer pont olyan jó mint az anyatej csak annyi a különbség nálad hogy legalább a baba nem érzi hogy anya stresszes.

Tényleg felesleges ezen aggódni.

2023. jún. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Szaksegítséggel próbáld, ha tényleg akarod.

Van olyan szoptatási tanácsadó, aki online is ad tanácsot, Skype-n, Messengeren...stb.

Fb-s csoportban is tudnak ilyet ajánlani.

2023. jún. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom hány hónapos, de leírom nálunk mi volt.

A kórházban nem indult meg a tejem, tápszert kapott cumisüvegből. Hazajöttünk, megindult csak úgy áztam sokszor ,viszont sebes volt a mellem így nem tettem rá, hanem fejtem és mellé kapta a tápszert kiegészítésként. Ez kb 1,1 hónapos koráig ment. Aztán meguntam a fejést. A mellem szép lett, ezért ráteszegettem. Utána olvastam több helyen is, hogy nagyon könnyen cumizavar alakulhat ki. Ezért szereztem tápszondát. A cumit teljesen kiiktattam. Se játszó cumi, se etetős. Mondjuk a játszót amúgy sem használta szerencsére. A tapszonda egyébként úgy működik, hogy az egyik végét a tápszeres vagy mondjuk a lefejt anyatejes pohárba teszed, a másikar pedig a bimbódhoz így a baba egyben kapja be a kettőt. Ami azt jelenti, hogy ingerli is a cicidet arra hogy tej legyen, illetve a táplálékot is kapja. De ha nem akarja elfogadni a melled , akkor azért nálatok ez több időbe tud kerülni. Nálunk elfogadta a cicit csak amikor nem úgy jött a tej akkor tépte, nyöszörgött stb. Minél többet kell cicire tenni lehetőségtől függően. Konkrétan vissza kell szoktatni.

2023. jún. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szoptatni jó/anyatejes táplálás anyák egymás közt. FB csoport ott segítenek. Vannak ott szoptatási tanácsadók .

2023. jún. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatási tanácsadót hívj
2023. jún. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Első, nem ez volt a kérdés. Nyilván nem kell ennyire lelkizni rajta, de ha szeretne szoptstni, miért ne próbálhatna meg javítani a dolgon?


Kérdező, minél többet szoptatsz, annál több tejed lesz. Tedd mellre a babát akár óránként, tápszer előtt mindenképp.

2023. jún. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Ha úgy érzed, mindent megtettél és így sem megy, jobb elengedni. Hidd el, nem éri meg idegileg. Sajnos van benne tapasztalatom. Esetleg, ahogy előttem írták, szoptatási tanácsadót próbálj meg, de ha úgy sem megy, akkor sincs semmi baj, rengeteg gyerek nőtt fel tápszeren egészségesen. Ezt mondom úgy, hogy én is arra törekedtem, hogy tudjam szoptatni, ez volt az elsődleges szempont nálam.
2023. jún. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a tejszaporító praktikák fabatkát sem érnek. Attól lesz több tejed, ha éjt nappallá téve szoptatsz. Persze ha a baba nem hajlandó szopizni, akkor vége a történetnek. A tápszer is jó megoldás.
2023. jún. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!