Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért lehet az, hogy míg...

Miért lehet az, hogy míg tegnap szinte ömlött a tej a mellemből, ma alig felét tudta kiszopizni a babám, azt is keservesen?

Figyelt kérdés
11 hetes a babám.

2023. szept. 4. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Keveset ittàl?
2023. szept. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet meg fog jönni a mensid?
2023. szept. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokat köszönöm.Próbálok mindig sok csapvizet inni.lehet, az ásványvíz jobb lenne? A menstruációmat nem tudom,megjön-e,eddig még nem jelentkezett...
2023. szept. 4. 20:35
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Stresszeltél ma valamin? Kialvatlanság?


Csapvíz ugyanolyan jó, felteszem eszel is, tehát viszel be elég ásványi anyagot.

2023. szept. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy kevesebbet tudott kiszopni? Honnan tudod, hogy akart egyáltalán többet?


Amúgy szimplán nem termelődött annyi, mint tegnap, mert tegnap sem ette ki, így áll be a tej, ez nem azt jelenti, hogy kevés volt neki, nem is fog mindig ömleni.

2023. szept. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én voltam az aki alig ivott , stresszes annyira nem voltam, azt nem mondanám inkább kialvatlan. De ettől függetlenül volt elég tejem. Esetleg növekedési ugrás, már nem is tudom mikor szokott az lenni, de ha jól emlékszem 3-6 hónapos korban is plusz mínusz, de javítson ki vlk ha nem így van.

Honnan tudod hogy nem volt neki elég? Ha eleget teszed mellre akkor beindul jobban a tej. Bár nekem is szokott lenni néha hogy nem jön belőle, ilyenkor vergődik, morog, ilyenkor szoktam átteni a másik mellre. Olyankor pedig megnyugszik mert abból jön.

2023. szept. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Onnan tudom hogy mennyit ivott mert egy ideje az a heppem, hogy számolom a kortyokat.mérlegen előtte-utána nem szoktam mérni mert nekem nem mindig jött ki "értelmezhető" adat. Azért vagyok kétségbe esve, mert korábban azt hittem ha elégedettnek, "bealvósnak" tűnik, akkor jól lakott, de védőnő legutóbb azt mondta ebből nem szabad kiindulni, mert a baba hozzászokik a kevesebb tejhez, és így a viselkedéséből nem derül ki, ha túl keveset szopott....
2023. szept. 5. 13:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Fú, kérdező, túlgondolod.
2023. szept. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez tök hülyeség. Hát ha a baba eleget eszik, akkor jó a kedve, nem nyűgös, nem aluszékony.

A másik mérvadó hogy van elég pisis, kakis pelusa? Ha van akkor felesleges aggódnod.

Én igény szerint etetem, akkor eszik amikor akár és annyit amennyit akar. Nekünk ez így kb tökéletes. Az elején én is cseszekedtem a mérleggel, utána tapszer volt akkor elmaradt, aztán sikerült anyatejessé varázsolni, akkor 2 napig bírtam a mérlegelés és abbahagytam. De persze majd mindig méregetni fogom szegény gyereket... Nem tudom melyikünk utálta jobban én vagy ő.

Nem kell mindig a védőnőre hallgatni. Biztos van olyan aki jó és ért is hozzá, de elég sokan vannak akik nincsenek tisztában alapvető dolgokkal.

Az a baba tudja hogy mennyit kell neki ennie (ha minden rendben van vele Orvosilag, de gondolom igen). És minden babának más az igénye. Az enyém rengeteget evett az elején, most is eszik de ahogy észrevettem kevesebbet. A védőnő azt mondta hogy próbáljam meg inkább 3 óránként etetni. Vagy minimum megvárni a kettő órát. Megsúgom, nem csináltam. Pedig szinte mindenki azzal csesztetett... Már falnak tudtam volna menni... Lényeg az hogy ne hallgass mindig másra, hallgas az anyai ösztöneidre. Te azt látod hogy a babának így jó, akkor jó..

2023. szept. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az utolsóval. Pisis pelus a mérvadó. Ha az van napi 4-5 akkor minden rendben.


Nekünk volt egy olyan időszak 4 hónaposan, hogy nem volt csak 2. Akkor gyanakodtam is, és tényleg keveset hízott (kb 2 hetente mértem akkor rá). De ezt nagyon sok mellretétellel megoldottuk.


Nem kell aggódni, minden rendben lesz, tedd minél többször cicire, ha bizonytalan vagy. :)

2023. szept. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!