Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb ismerősöm 3 hónapig szoptatott és elapadt a teje?

Figyelt kérdés
jan. 1. 11:50
1 2
 1/13 Derjaderja ***** válasza:
95%

Nem mentek utána a növekedési ugrásnak, hanem pótoltak.

A baba ekkor már nagy, ha nem nő meg a tejmennyiség, hamar a tápszer lesz a döntő és a baba is azt kérő sok esetben, mert könnyebben jut úgy elég ételhez.

Nem mintha baj lenne de szerintem ez gyakori ok.

jan. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Én úgy tudom, hogy akkor is elfogy az anyatej ha a nő sokat stresszel, vagy eleve kevés a mennyiség.
jan. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A növekedési ugrás előtt lehet növelni a tejmennyiséget fejéssel, hogy addigra legyen elég a gyereknek, vagy ki kell bírni azt a pár napot úgy, hogy a baba növeli magának?
jan. 1. 11:57
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Nekem azért mert nem akartam szoptatni, gyűlöltem az egészet. Hogy ne kelljen a sok felháborodást, hülyeséget hallgatnom, inkább lezártam annyival, hogy elapadt és kész.
jan. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Igény szerinti szoptatasnál nem kell semmit külön csinálni, elég a babát mellre tenni, amikor kéri. És igen, növekedési ugrasnál ez lehet kb egesz nap, és sokan azt hiszik ilyenkor, hogy nincs eleg tej. De tej mindig van, ha hagyod a babát enni. Ha megtömöd tápszerrel, akkor nem lesz.
jan. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Amennyiszer magadra teszed annyival több tej van ideális helyzetben.
jan. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%
Mert az egy kamu,hogy minden nő tud szoptatni. Biztosan tudnak sokan, de nem hosszan. Egyik gyerekemet sem tudtam még 6 hetes korukig sem szoptatni, fejni se nagyon, ehhez képest minden kórházi papíron, védőnői státuszos papíron ott van, hogy igényszerint szoptatott. Na ennyit a statisztikákról. Sokkal kevesebb nő tud valójában szoptatni,mint azt hirdetik.
jan. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

#3

Sokkal egyszerűbb nonstop cicin tartani, amíg beáll. Vagyis hát olyan gyakran mellre helyezni, mikor kéri.

Nem fejegettem előre semmit, a növekedési ugrásokat annyira éreztem meg, hogy abban az 1-2 napban gyakrabban kelt éjszaka.

jan. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
#7 De mi értelme hazudni nekik?
jan. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
Statisztika. Én még soha nem találkoztam tápszer reklámmal, ellenben mindenhol szembe jön veled, hogy szoptatni kell, ez az egyetlen igaz út. Csak így fog kötődni, így lesz immunrendszere, így lesz okos, ha nem szoptatod beteg lesz. Ez persze baromság, mégis ez megy. És tök jó hivatkozási alap a kamu statisztika, meg,hogy azért nem szoptat, mert nem elég tájékozott, vagy lusta, ergo az anya a hibás.
jan. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!