Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem jön igazán a tejlead...

Miért nem jön igazán a tejleadó reflex?

Figyelt kérdés
Már 5-6 napja azt vettem észre, hogy a tejleadó reflexeim között jó pár percenek, (akár 4-5) is el kell telnie, mire megindul a tej. És kevesebbnek is érzem, olyan mintha a lányom pillanatok alatt kiszopizná ami van. Ez kezdi azt jelenteni, hogy már nem elég neki?
2011. jan. 7. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:

A mellszivó egyik nagy hátránya ez hogy nem úgy jön a tej mintha a babát szoptatnád.


A tested nem hagyja becsapni magát. Van ott elég tej.

2011. jan. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úgyértem nem fejéssel (nem) érzem ezt, hanem amikor szoptatom a kislányom.
2011. jan. 7. 10:39
 3/4 anonim ***** válasza:
37%

Aha ! én értettem félre.


Próbáld meg simogatni közben hátha attól beindul ha nem akkor valóban csökken a mennyiség. Teával homeo-s bogyóval tudsz segiteni rajta ill. ha már féléves múlt akkor nem kell harcolni a tejért elég amennyit kap adj tápszert és a maradékot ciciből érzelmileg jól jön neki összebújni.


Amennyiben fiatalabb és fontos a szoptatás akkor www.lll.hu vagy kérd a védőnő tanácsát a hogyan továbbot illetően.

2011. jan. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy idő után csökken a reflex erőssége. Ez nem jelenti azt, hogy a babád nem jut elég tejhez.

Ha türelmetlenkedne próbálkozhatsz a C fogással, ez beindítja a tejet.

[link]

C-fogás

Mi is ez a sokat emlegetett C-fogás, és mire jó?

C-fogásnál megfogjuk a mellet a bimbóudvar mögött úgy, hogy fölül van a hüvelykujjunk, alul a mutatóujjunk, és határozottan összenyomjuk, mint egy gumilabdát, majd nyomva tartjuk. Erősen kell csinálni, de fájnia nem szabad, akkor nem jó. Ha megfelelően csináltuk, akkor pár másodpercen belül érezhető a tejleadó reflex beindulása.

A fogás sikerrel alakalmazható a tejleadó reflex késése vagy elmaradása esetén akár fejés, akár szoptatás közben. Hasznos lehet akkor is, ha pici újszülöttünk folyton bealszik a cicin még mielőtt eleget evett volna, ekkor láthatjuk, hogy újra elkezd mozogni a baba szája, újra nyelni kezd. Más esetekben is jól jöhet, ha úgy tűnik, hogy a baba nem eszik eleget: ezzel a módszerrel ugyanis mind a tej összmennyisége, mind annak zsírtartalma növelhető.

2011. jan. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!